Palce – dowiedz się, co mówią o Tobie!

· Październik 11, 2015
Nasze dłonie mogą ujawnić związek pomiędzy naszą osobowością lub zdrowiem. Na przykład kobiety, których serdeczny palec jest dłuższy niż wskazujący, posiadają większe predyspozycje do uprawiania rozmaitych sportów.

Palce u rąk – podobnie jak wszystkie inne części naszego ciała – pełnią bardzo ważną rolę w codziennym życiu. Co więcej, nie są one jedynie istotnym narzędziem chwytnym – niejednokrotnie palce zdradzają nie tylko stan naszego zdrowia, ale także i naszą osobowość oraz wiele innych szczegółów, o których często nawet nie mamy pojęcia.

Co palce mówią o Tobie i Twoim zdrowiu?

W ostatnich latach przeprowadzono liczne badania, dzięki którym udało się potwierdzić, że palce u rąk stanowią odzwierciedlenie pewnych aspektów naszego zdrowia, stanów emocjonalnych, osobowości czy zachowań.

Pewnie nigdy się na tym nie zastanawiałeś? Poniżej przedstawiamy 8 ciekawostek na temat tego, co poprzez obserwację palców możemy powiedzieć na nasz temat.

Masz wysoki poziom testosteronu

Jeśli Twój serdeczny palec jest znacznie krótszy niż normalnie, prawdopodobnie masz wysoki poziom testosteronu – niezależnie od tego czy jesteś kobietą, czy mężczyzną.

Zwykle palce wskazujące mężczyzn są krótsze niż palce serdeczne. Z kolei palce te u większości kobiet mają podobną długość.

Różnice w długości palców związane są z czynnikami hormonalnymi: z poziomem testosteronu u mężczyzn, niskim poziomem estrogenu czy ze zmniejszoną liczbą plemników.

Ryzyko wystąpienia choroby zwyrodnieniowej stawów

Zdjęcie RTG ukazujące zwyrodnienie stawów palce

Badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Nottingham (Wielka Brytania) wskazują na to, że u osób, których palec wskazujący jest krótszy od reszty palców, ryzyko wystąpienia zapalenia stawów jest znacznie większe.

Problem ten – który w większości przypadków dotyczy kobiet – związany jest z niedoborem estrogenów i brakiem aktywności fizycznej.

Ryzyko raka prostaty

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Warwick (Wielka Brytania) potwierdzają, że mężczyźni, których palec wskazujący jest dłuższy niż serdeczny, są bardziej podatni na wystąpienie raka prostaty.

Geny a wygląd naszych palców

Jeśli Twój palec wskazujący jest dłuższy od serdecznego, oznacza to również, że kiedy znajdowałeś się w łonie matki, miałeś styczność z wysokim poziomem testosteronu.

W wyniku badania przeprowadzonego przez Kong’s College (Wielka Brytania) potwierdzono, że ekspozycja na działanie hormonów może wpływać na przyszłe zachowanie dziecka.

Długość palców może świadczyć o wielkości penisa

Długość palców rąk

Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu z Gachon (Korea Południowa) potwierdziły, że rozmiar penisa u mężczyzn, których palec wskazujący jest krótszy niż palec serdeczny, jest większy niż u mężczyzn, których palec wskazujący jest dłuższy od serdecznego.

W badaniu wzięło udział 144 mężczyzn, którzy zostali poddani anestezji, by następnie dokładnie zanotować wymiary ich penisa. Rezultaty potwierdziły wcześniejszą hipotezę.

Palce a niedoczynność tarczycy

Spożywanie soli prowadzi do nadmiernego zatrzymywania wody w tkankach organizmu, którego jednym z objawów jest chwilowe puchnięcie palców.

Istnieje wiele naturalnych sposobów walki z retencją wody w organizmie, które praktycznie natychmiast przynoszą rezultaty.

Zwróć jednak szczególną uwagę na swoje palce, jeśli opuchlizna utrzymuje się przez dłuższy czas – może to być jeden z sygnałów zaburzeń pracy tarczycy.

Problem ten może z kolei prowadzić do spowolnienia przemiany materii, a tym samym do wzrostu masy ciała i jeszcze większego obrzęku wywołanego zatrzymaniem wody w organizmie.

Jesteś dobrym sportowcem

Biegi

Przeprowadzone badania wykazały, że kobiety, których serdeczny palec jest dłuższy niż wskazujący, posiadają większe predyspozycje do uprawiania rozmaitych sportów, w szczególności lekkoatletyki, biegów czy gry w tenisa.

Masz dłuższy palec serdeczny: odnosisz sukcesy biznesowe

Z kolei inne badania potwierdzają, że osoby, których palec serdeczny jest dłuższy, zwykle odnoszą sukcesy w biznesie.

Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Cambridge wykazały, że doradcy finansowi, których palec serdeczny jest dłuższy od wskazującego, otrzymują do 11 razy wyższe wynagrodzenie od swoich kolegów po fachu, których natura nie obdarzyła odpowiednio długim palcem serdecznym.

Prawdopodobnie czynnik ten jest powiązany z wysokim poziomem testosteronu.

Pamiętaj

Wszyscy doskonale wiemy, że odpowiednie wypielęgnowane dłonie są naszą wizytówką. Pamiętaj jednak, że to element naszego ciała, o który nie tylko należy zadbać pod względem estetycznym – palce są również zwierciadłem naszego zdrowia i osobowości.

Dzięki ich prawidłowej obserwacji jesteśmy w stanie wykryć wiele nieprawidłowości w funkcjonowaniu naszego organizmu oraz znaleźć wytłumaczenie pewnych zachowań czy umiejętności.