Oświetlenie ciemnych przestrzeni bez elektryczności

26 maja, 2019
W ostatnich latach wzrosła potrzeba oszczędzania energii elektrycznej. Z tego powodu wygodnie jest nauczyć się kilku sztuczek, aby oświetlić ciemne przestrzenie każdego pomieszczenia bez użycia energii elektrycznej.

W większości domów istnieją pewne ciemne obszary, w których konieczne jest stałe oświetlenie. Chociaż można to rozwiązać za pomocą żarówek, wiele osób szuka również alternatyw, w których zużycie energii elektrycznej nie jest konieczne. Chcesz wiedzieć, jak oświetlić ciemne przestrzenie bez elektryczności?

Przy tej okazji stworzyliśmy serię porad, które pomogą Ci wprowadzić więcej światła do domu bez konieczności używania żarówek lub innych instalacji sztucznego światła.

Stosując kilka podstawowych sekretów dekoracji możesz osiągnąć ten efekt, nawet jeśli naturalne źródła światła są ograniczone. Wprowadź więc nowe oświetlenie do Twojego domu!

Jak zapewnić oświetlenie ciemnych przestrzeni bez użycia energii elektrycznej

Zapewnienie odpowiedniego oświetlenia we wszystkich pomieszczeniach w domu jest niezbędne do osiągnięcia spokojnej i komfortowej atmosfery. Jednak oświetlenie ciemnych przestrzeni może być skomplikowane i często kosztowne.

Na szczęście istnieją pewne triki, aby wprowadzić więcej światła do tych obszarów domu bez konieczności wykorzystywania w tym celu energii elektrycznej. Zobacz, jak to zrobić!

1. Wybierz jasne kolory

Jedną z najlepszych sztuczek do oświetlania zamkniętych przestrzeni jest użycie jasnych kolorów, takich jak biały lub barwy pastelowe.

Te tonacje dają efekt jasności i powiększają wizualnie przestrzeń w pomieszczeniach, zwłaszcza gdy rozmiar wnętrz nie jest zbyt duży. Z drugiej strony ciemne odcienie sprawią, że wnętrze będzie wyglądało na mniejsze i będzie w nim mniej światła.

Kolory ścian
Białe i pastelowe odcienie są idealne, aby zapewnić poczucie większej przestrzeni i wprowadzić dodatkowe oświetlenie w zamkniętych pomieszczeniach.

Dlatego zaleca się, aby zarówno ściany, jak i meble miały jasny kolor. Oczywiście, aby nie przesadzać, można dodać trochę koloru za pomocą akcesoriów lub małych mebli: poduszek, niskich stolików kawowych, dywanów i podobnych przedmiotów.

2. Umieść lustra, które wprowadzą oświetlenie do ciemnych zakątków

Lustra są idealne do zwiększenia projekcji naturalnego światła w pomieszczeniach o słabym oświetleniu. Ponadto ten element jest jednym z najlepszych akcesoriów zapewniających większą harmonię podczas dekoracji. Z tego powodu idealnym rozwiązaniem jest wybór dużego pięknego lustra, koniecznie w jasnej ramie.

Jeśli szukasz odmiennego stylu, możesz pobawić się projektami. Oznacza to, że zamiast stawiać pojedyncze duże lustro, wybierz kompozycję z kilku małych lusterek. Możesz również zlokalizować dwa lustra w strategicznych obszarach wnętrza.

Najważniejszą rzeczą jest to, żeby stworzyć efekt większej przestronności i spotęgować oświetlenie dzięki odbiciu w lustrze.

3. Szklane drzwi otwierają wnętrze na dodatkowe oświetlenie

Czy przyszło Ci do głowy, że zmiana drzwi może rozwiązać problem dodatkowego oświetlenia ciemnych przestrzeni?

Choć taki projekt może się wiązać z pewnymi komplikacjami i kosztami, może się okazać idealny dla tych miejsc, w których naturalne źródła światła są minimalne. Szklane drzwi umożliwiają przenikanie światła z pomieszczeń zewnętrznych.

Innymi słowy, spełniają one funkcję okna, chociaż go nie ma. Najlepsze jest to, że istnieje kilka alternatyw: możesz użyć zwykłego szkła lub wybrać matowe lub półprzezroczyste. Ponieważ ten ostatni wariant może być nieco kłopotliwy, jednym z rozwiązań jest użycie zasłony, aby nic nie było widoczne przez szybę.

4. Zdecyduj się na błyszczące podłogi

Świecące podłogi są ostatnio bardzo modne i stanowią idealny wybór do oświetlania ciemnych pomieszczeń w domu. Podobnie jak w przypadku ścian i mebli, wybieraj białe lub pastelowe odcienie.

Ponadto, aby osiągnąć efekt odblasku, najlepiej jest wybrać błyszczące materiały.

Błyszczące podłogi wprowadzają oświetlenie do pomieszczenia.
Lśniąca podłoga jest idealna, aby zapewnić większe oświetlenie ciemnych lub zamkniętych przestrzeni. Może być biała, w pastelowych kolorach lub w jasnym kolorze drewna.

5. Oświetlenie ciemnych przestrzeni świetlikiem

Czy lubisz dbać o środowisko i dlatego szukasz rozwiązań, które pozwolą uniknąć maksymalnego wykorzystania energii elektrycznej? Zwróć więc uwagę na ten pomysł. Aby oświetlić ciemne miejsca w domu, możesz rozważyć zainstalowanie świetlika lub veluxu.

To ni więcej ni mniej jak rodzaj okna, które jest zainstalowane na suficie, dzięki czemu ułatwia wpadanie naturalnego światła do pomieszczenia. W rzeczywistości zapewnia tyle światła, że ​​nie ma potrzeby używania żarówek przez większość dnia.

Podsumowując…

Dostępnych jest kilka metod oświetlania zamkniętych przestrzeni i zmniejszania potrzeby korzystania z energii elektrycznej. Chociaż niektóre wymagają więcej wysiłku niż inne, są one na ogół bardzo użyteczne.

Kilkoma trikami można uzyskać dodatkową ilość światła, którego brakuje w tych obszarach. Czy chcesz zastosować w praktyce któryś z tych pomysłów? Jeśli znasz inne sztuczki, nie wahaj się nimi podzielić się z nami.