Olejek kokosowo-cytrusowy dla każdego typu skóry

Jeśli chcesz użyć olejku w ciągu dnia, osłonięcie skóry, bądź zastosowanie filtra słonecznego jest bardzo ważne, ponieważ zawarte w nim cytrusy, mogą spowodować przebarwienie na skórze.
Olejek kokosowo-cytrusowy dla każdego typu skóry

Ostatnia aktualizacja: 14 lipca, 2019

Olejek kokosowo-cytrusowy jest świetny dla twojego zdrowia i doskonale się sprawdza jako naturalny produkt kosmetyczny, ze względu na bogactwo witamin i minerałów. Cytrusy natomiast dodają świeżego dopełnienia, dzięki czemu otrzymujemy odżywczy olejek kokosowo-cytrusowy.

Olej kokosowy to produkt, który zapewni Twojej skórze odżywienie, równowagę i nawilżenie, a także przywróci jej jedwabistość i blask.

W tym artykule, chcemy Ci zaproponować olejek kokosowo-cytrusowy, czyli połączenie oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia z niektórymi cytrusowymi olejkami eterycznymi. To jeszcze bardziej rozjaśni Twoją twarz, a także pomoże w walce z zaskórnikami i niedoskonałościami.

Olejek kokosowo-cytrusowy

Jeszcze kilka dekad temu ludzie krytykowali olej kokosowy, wręcz nazywając go tłuszczem niskiej jakości.

Dzisiaj jednak wiemy już, że to produkt, który jest wyjątkowo korzystny dla osób z różnymi problemami zdrowotnymi, a także świetnie sprawdza się w zastosowaniach kosmetycznych dla wszystkich rodzajów skóry.

Co więcej, olej kokosowy extra virgin głęboko odżywia skórę. Zapobiega powstawaniu zmarszczek i ujędrnia skórę, a jednocześnie kontroluje produkcję sebum i czyni skórę miękką i gładką.

Odżywczy olejek dla wszystkich typów skóry

 • Jeśli Twoja skóra jest bardzo sucha, możesz połączyć olej kokosowy z olejkiem migdałowym bądź różanym.
 • Dla osób z cerą tłustą, warto połączyć go z żelem z aloesu. Taka mieszanka jest dobra również dla osób z cerą mieszaną, wrazliwą i trądzikową.

Cytrusowe olejki eteryczne

Cytrusowe olejki eteryczne, z owoców takich jak cytryna, pomarańcza, mandarynka i grejpfrut, nie tylko dobrze działają na Twoją skórę, ale także mają wspaniały, orzeźwiający aromat.

Mają działanie odświeżające i rewitalizujące. Cytrusowe olejki eteryczne sprawiąją, że Twoja skóra będzie promienna, a także zapobiegną powstawaniu zaskórników.

Olejek kokosowo-cytrusowy

w razultacie, zapobiegają powstawaniu trądziku i innych niedoskonałości.

Mają także działanie antydepresyjne. Pozytywnie wpływają na Twoje samopoczucie i pomagają walczyć z depresją, zaburzeniami lękowymi i stresem.

Ostrzeżenie

Musisz jednak pamiętać, że nie należy stosować cytrusowych olejków jeśli skóra narażona będzie na działanie promieni słonecznych. Wchodzą one w reakcję ze światłem słonecznym i mogą spowodować przebarwienia na skórze.

Dlatego polecamy stosowanie tych olejków na noc, aby stymulować regenerację skóry i zwalczanie niedoskonałości. Można je również stosować, jeśli mamy pewność, że skóra nie będzie wystawiana na słońce.

Olejek kokosowo-cytrusowy

Składniki

 • 1 szklanka nierafinowanego oleju kokosowego (220g)
 • 20 kropel jednego z olejków cytrusowych: cytrynowy, pomarańczowy, mandarynkowy, grejpfrutowy.

należy użyć naczynia z ciemnego szkła, aby mieszanka nie straciła swoich właściwości.

Olej kokosowy

Sposób przygotowania:

 • Aby uzyskać ten odżywczy olejek kokosowo-cytrusowy, wymieszaj składniki w słoiku i wstrząśnij, aż dokładnie sie połączą.
 • Należy jednak pamiętać, że olej kokosowy zestala się w temperaturze poniżej 22 stopni.
 • W takim przypadku najpierw go rozpuść, umieszczając słoik w naczyniu z gorącą wodą, lub w garnku do gotowania na parze, ale nie pozwól mu się zbytnio rozgrzać. Następnie dodaj olejki eteryczne.
 • Wtedy nie ma już znaczenia jeśli skrzepnie, ponieważ oleje są ze sobą połączone, tworząc jeden olejek kokosowo-cytrusowy.

Sposób stosowania:

 • Nakładaj odżywczy olejek kokosowo-cytrusowy każdego wieczoru przed snem, na oczyszczoną skórę twarzy.
 • Unikaj okolicy oczu, aby nie dopuścić do podrażnienia. Nie stosuj również na rany i uszkodzenia skóry.
 • Możesz stosować ten olejek na dowolną partię ciała, jeśli chcesz nadać skórze blasku i miękkości lub pozbyć się niedoskonałości.
 • Możesz nanosić olejek również w ciągu dnia, pod warunkiem że nie będziesz wychodzić na słońce, lub dana część ciała nie będzie wyeksponowana na promienie słoneczne.

Kokosowo-cytusowa maska do włosów

Dodatkowo, ten odżywczy olejek dodskonale się sprawdza jako maska do włosów jeśli zależy Ci na następujących efektach:

Piękne włosy
 • Jedwabiste i lśniące włosy
 • Regulacja sebum i brak przetłuszczania się włosów

Uwaga: Maska nie jest polecana do włosów bardzo suchych bądź farbowanych.

Sposób stosowania:

 • Nałóż przed snem olejek kokosowo-cytrusowy na włosy, od nasady aż po same końce.
 • Podczas nakładania na skórę głowy, wykonuj okrężne ruchy w celu zwiększenia cyrkulacji i wchłaniania oleju.
 • Następnego ranka dwukrotnie umyj włosy, aby dokładnie zmyć olej.
 • Nie musisz nakładać odżywki.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Marina, A. M., Che Man, Y. B., Nazimah, S. A. H., & Amin, I. (2009). Antioxidant capacity and phenolic acids of virgin coconut oil. International Journal of Food Sciences and Nutrition. https://doi.org/10.1080/09637480802549127
 • Viuda-Martos, M., Ruiz-Navajas, Y., Fernández-López, J., & Perez-Álvarez, J. (2008). Antibacterial activity of lemon (Citrus lemon L.), mandarin (Citrus reticulata L.), grapefruit (Citrus paradisi L.) and orange (Citrus sinensis L.) essential oils. Journal of Food Safety. https://doi.org/10.1111/j.1745-4565.2008.00131.x

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.