Odważne usta: trend w makijażu ust, który pokochasz

Czerwień nigdy nie wychodzi z mody i to jest założenie „odważnych ust”, rodzaju makijażu ust w przeciwieństwie do tego, co sugerują inne neutralne trendy. Uwaga, pokażemy Ci, jak go zastosować.
Odważne usta: trend w makijażu ust, który pokochasz

Ostatnia aktualizacja: 16 maja, 2023

Odważne usta to najistotniejszy element trendu, który przeciwstawia się tradycyjnej formie makijażu ust. Technika ta dodaje co najmniej kilka produktów do konwencjonalnej szminki. Wszystko po to, aby uzyskać atrakcyjny efekt.

Punktem kulminacyjnym jest użycie palet czerwieni, pomarańczy i fuksji. Styl zyskał tysiące zwolenniczek w sieciach społecznościowych. Wystarczy wyszukać #boldlips, aby znaleźć setki samouczków i rekomendacji najlepszych marek.

Zwolenniczki trendu lubią objętość i intensywność odważnych ust, gdy są dobrze wykonane. Koniecznie czytaj dalej i dowiedz się więcej na ten temat.

Odważne usta – zalety

Odważne usta to sposób nakładania pomadki, w którym stosuje się tylko żywe kolory, najlepiej żywą czerwień, aby stały się głównym elementem makijażu. Jest to technika, która pasuje do wszystkich karnacji i zarówno grubszych, jak i cienkich ust.

Dekoracyjne kosmetyki do ust – zwłaszcza w mocnych odcieniach – promują Twój wygląd, ponieważ sprawiają, że usta wyglądają atrakcyjniej, błyszczą i mają wyraźnie zaznaczone granice.

W przypadku czerwonych pigmentów eksperyment opisany w magazynie i-Perception wykazał, że pomagają one rozjaśnić wygląd skóry, a iluzoryczny efekt uzyskiwany za pomocą pigmentu wzmacnia kontrast twarzy. Sam w sobie zwiększa postrzeganie kobiecości, młodości i zdrowia.

Kroki, aby zastosować technikę odważnych ust

Odważne usta to technika, którą łatwo zastosować. Potrzebujesz konturówki do ust, pomadki w mocnym odcieniu i korektora pod makijaż. Teraz wykonaj poniższe czynności.

1. Nawilżenie

Nie tylko osoby, które mają suche usta, potrzebują ich nawilżenia. Aby odważne usta były gładkie, należy zastosować balsam do ust. To pierwszy krok, który zmiękcza spierzchniętą skórę. W ten sposób pomadka rozprowadzi się równomiernie. Po nałożeniu balsamu do ust, poczekaj, aż zostanie wchłonięty, zanim przejdziesz dalej.

2. Zarys

Kontynuuj konturowanie, zaczynając od środka łuku Kupidyna i zaznaczając całą drogę do kącików ust. Zrób to samo na dolnej wardze. Kolor konturówki może być tego samego koloru co pomadka, ciemniejszy, zbliżony do koloru Twoich ust lub przezroczysty.

3. Nałóż szminkę

W ten sam sposób, w jaki nałożyłaś eyeliner, zrób to samo ze szminką. Zacznij od środka łuku Kupidyna i od środka dolnej wargi. Oczywiście możesz nałożyć go bezpośrednio za pomocą pędzla do szminki, palców lub innego rodzaju pędzla. Kluczem jest przeciągnięcie go, ponieważ pozwala to na pokrycie całego obramowanego obszaru.

4. Wypełnienie

Jeśli zauważysz nierówności, nałóż drugą warstwę, najlepiej palcem. Liczba warstw zależy od tego, jak intensywny efekt chcesz uzyskać.

5. Osusz to

Aby usunąć nadmiar, ściśnij ustami serwetkę lub chusteczkę i dociśnij lekkimi ruchami masującymi. Ta sugestia ma na celu usunięcie nadmiaru, utrwalenie pigmentu i zapobieganie plamieniu zębów pomadką.

6. Korektor

Nałóż korektor i rozetrzyj na krawędziach ust. Jest to sposób na dopracowanie ostatecznego wyglądu.

Inne sposoby na uzyskanie dobrego wykończenia z odważnymi ustami

  • Puder transparentny służy do utrwalenia wyrazistych ust. Nałóż trochę na pędzel, strząśnij nadmiar i posyp szminkę.
  • Sposobem na przedłużenie trwałości pomadki jest nałożenie cienkiej warstwy bazy lub podkładu, ponieważ substancja ta zapobiega spływaniu koloru i wyrównuje powierzchnię ust. Zrób to opuszkami palców lub gąbką. Odczekaj kilka minut, zanim zaczniesz nakładać pomadkę.

Odważne usta idealny wygląd

Jeśli twoim celem jest uzyskanie objętości, użyj konturówki w odcieniu zbliżonym do pomadki i rozświetl zewnętrzną część. Jeśli chcesz zachować cieńsze usta, narysuj linię po wewnętrznej stronie linii ust. Nałożenie korektora na krawędzie przyczynia się do uzyskania lepszej linii i zintensyfikowania kolorytu.

Na koniec upewnij się, że wszystkie elementy zostały odpowiednio dopracowane. Podczas nakładania szminki uśmiechaj się. Jest to jeden ze sposobów, aby upewnić się, że pigment pokrył wszystkie zmarszczki i nie będzie wyglądał nierówno.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.