6 wskazówek, jak uzyskać pełniejsze usta

Chcesz mieć pełniejsze, gotowe do pocałunku usta? W tym artykule mamy kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc!
6 wskazówek, jak uzyskać pełniejsze usta

Napisany przez Paula Heidemeyer

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2022

Usta mogą wiele powiedzieć o kobiecie, a te, które noszą makijaż, często używają szminki, aby wyeksponować pełniejsze, ponętne usta. Dzięki temu czują się piękne.

Wiele sztuczek od makijażu i pewne domowe sposoby nie tylko oferują dobre rozwiązanie, jeśli chodzi o pełniejsze usta, ale zapobiegają konieczności uciekania się do drastycznych i ryzykownych środków, takich jak operacja.

Aby uzyskać jędrne usta, kluczem jest zapewnienie ich dobrego nawilżenia i ochrony. To będzie pierwszy krok do pięknego, uwodzicielskiego uśmiechu.

Wskazówki, jak uzyskać pełniejsze, ponętne usta

Od lat oferuje się różne zabiegi kosmetyczne, które obiecują świetne rezultaty już po jednej sesji. Niektóre z nich to wypełniacze silikonowe lub ostrzykiwanie ust kwasem hialuronowym.

Ale chociaż dają natychmiastowy skutek, takie procedury są ryzykowne. Ponadto mogą całkowicie zmienić wygląd Twojej twarzy.

Zamiast uciekać się do tych zabiegów, zalecamy wybór innych, bardziej naturalnych alternatyw, o których opowiemy w tym artykule. Są naturalne i pozwalają uzyskać piękne, wydatne usta bez konieczności poddawania się inwazyjnej procedurze.

Wskazówki dla pełniejszych ust.
Regularne złuszczanie ust może mieć duży wpływ na ich wygląd.

1. Złuszczaj usta

Przede wszystkim Twoje usta muszą być dobrze nawilżone i złuszczone. Możesz zrobić własny domowy peeling ze składników takich jak fusy z kawy, cukier i krople olejku cynamonowego.

Stosuj go raz dziennie przez tydzień, a zaczniesz zauważać różnicę.

Być może zainteresuje Cię też ten artykuł: Przyczyny suchych ust u osób chorych na cukrzycę

2. Noś jasną szminkę

Jasne kolory zawsze dają poczucie objętości i powiększają wizualnie. Podobnie jest z naszymi ustami, najlepiej nałożyć jasny kolor; da to wrażenie większych ust i większej wydatności.

3. Obrysuj kontur ust, aby uzyskać pełniejsze usta

Często, kiedy malujemy usta, nie mamy pod ręką konturówki i po prostu nakładamy pomadkę równomiernie.

Bardzo ważne jest, aby obrysować kontur naszych ust, jeśli chcemy, aby nasze usta wyglądały na pełniejsze. Z tego powodu użyj konturówki, która pasuje do głównego koloru pomadki i nałóż ją na naturalną krawędź ust.

Zaznacz górę, łuk i dół wargi. Następnie ułóż pomadkę w naturalny sposób opuszkami palców.

4. Zastosuj połysk

Błyszczyk do ust nie tylko dodaje blasku, ale pomaga stworzyć iluzję objętości. Dlatego możesz użyć matowych pomadek, a następnie nałożyć błyszczyk, aby stworzyć to wrażenie bardziej wydatnych ust.

5. Nakładaj dwa kolory szminki

Kolejną sztuczką jest pomalowanie ust dwoma dopasowanymi kolorami, aby uzyskać większą głębię i wrażenie pełności. Pomaluj środek ust jaśniejszym odcieniem i rozprowadź ciemniejszy kolor na pozostałej powierzchni ust. Daje to efekt większej objętości.

6. Zastosuj puder i cienie

Na koniec możesz nałożyć palcem na środek dolnej i górnej wargi cienie lub puder do makijażu, aby dobrze utrwalić pomadkę, a także uzyskać dodatkowy efekt.

Usta są ważną częścią naszego makijażu. Bardzo często, jeśli nie nakładamy szminki lub błyszczyka, wyglądamy blado, a nasza twarz jest jakby bez życia. Dlatego jeśli uważasz, że masz małe i cienkie usta i chcesz zwiększyć ich objętość, zastosuj w praktyce powyższe wskazówki.

Uważamy, że możesz również przeczytać: Stwórz nawilżający balsam do ust, aby chronić swoje wargi

Naturalny balsam do ust
Usta są ważną częścią naszego makijażu. Bardzo często, jeśli nie nakładamy szminki lub błyszczyka, wyglądamy blado, a nasza twarz jest bezbarwna i pozbawiona życia.

Naturalne środki na pełniejsze, wydatne usta

Poniżej chcielibyśmy opowiedzieć o trzech sztuczkach, które możesz z łatwością wykonać w domu. Wystarczy, że użyjesz naturalnych produktów, aby Twoje usta wyglądały na pełniejsze i bardziej atrakcyjne.

Nigdy nie zapomnij ochrony przeciwsłonecznej

Ważne jest również, aby chronić usta przed promieniami UV. Często zapominamy o tym i słońce może poparzyć wargi tak samo jak naszą skórę. Zastosuj produkty do ochrony przed promieniami słonecznymi.

Cynamon i wazelina

Cynamon ma wspaniałe właściwości lecznicze i może być bardzo pomocny w uzyskaniu pięknych ust. Aby użyć tego środka, wymieszaj jedną część wazeliny z małą łyżką cynamonu w proszku.

Powstały produkt nanieś na usta i pozostaw na 10 minut. Po upływie tego czasu zmyj preparat ciepłą wodą i nałóż odrobinę wazeliny bez cynamonu, aby je nawilżyć. Twoje usta będą bardziej miękkie i pełniejsze.

Olejek cynamonowy może pomóc w uzyskaniu pełniejszych ust

Na koniec postaraj się o trochę olejku cynamonowego, ponieważ może być bardzo przydatny, aby zwiększyć objętość warg w naturalny sposób. Wystarczy nałożyć kilka kropli na usta i pozostawić na 10 minut. Następnie usuń go, a potem nałóż makijaż jak zwykle.

Jak widać, bardzo łatwo jest zastosować te techniki, aby uzyskać pełniejsze usta. Śmiało, wypróbuj je wszystkie!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.