Odchudzanie - wypróbuj niezwykłą kurację wodą!

Chcesz schudnąć bez morderczych ćwiczeń i bez umierania z głodu? Oczywiście, że to możliwe! Dzięki terapii wodą, pozbędziesz się nadmiaru toksyn i zgubisz zbędne kilogramy.
Odchudzanie - wypróbuj niezwykłą kurację wodą!

Napisany przez Okairy Zuñiga

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Jak radzisz sobie z utratą tych zbędnych kilogramów? Czy uważasz odchudzanie za trudne? Czy jesteś znudzona próbowaniem kolejnej diety po diecie?

Często zdarza się, że po pierwszych kilku próbach czujesz się rozczarowana wynikami, które uzyskujesz. Potem po kilku tygodniach możesz nawet przestać widzieć jakiekolwiek efekty, ponieważ Twoje ciało przystosowało się do zmian.

Niezależnie od tego czy szukasz nowych opcji czy czegoś prostszego, powinnaś dowiedzieć się o terapii wodą na odchudzanie. Czy kiedykolwiek o tym słyszałaś? Jeśli nie lub jeśli to brzmi znajomo, ale chcesz dowiedzieć się więcej – przeczytaj ten artykuł a my przybliżymy Ci szczegóły.

Przekonasz się, że terapia wodą na odchudzanie ma wiele zalet i jest bardzo prosta. Co więcej, nie musisz wprowadzać żadnych poważnych zmian ani przekraczać ekstremalnych limitów.

Skąd wzięła się terapia wodą na odchudzanie?

Chociaż terapia wodna dopiero zaczyna być bardziej znana na zachodzie, jest już bardzo dobrze znana w Japonii. W Japonii ta terapia służy do oczyszczania żołądka i poprawy funkcjonowania układu trawiennego. Ponadto, Japończycy odkryli, że woda pomaga uzyskać więcej energii, a także jest świetna na odchudzanie.

Tradycyjnie zaleca się wypicie dużej ilości wody w ciągu pierwszych kilku minut po wstaniu.

W Japonii pierwsze godziny poranne są znane jako “złote godziny”. Uważa się, że w tym czasie, kiedy pijesz wodę, znacznie poprawiasz funkcjonowanie układu trawiennego i ogólny stan Twojego zdrowia.

Czym jest terapia wodą?

Chociaż nazwa tej terapii może wydawać się skomplikowana lub sprawiać wrażenie, że jest bardzo restrykcyjna, w rzeczywistości jest całkowicie odwrotnie.

odchudzanie, kobiet pije wodę z butelki

Terapia wodą na odchudzanie ma określone zasady lub kroki, które są łatwe do naśladowania. Są one następujące:

 • Kiedy już się obudzisz, wypij od 400 do 600 ml naturalnej wody. Ważne jest, aby to zrobić przed zjedzeniem jakiegokolwiek posiłku. Najlepiej, jeśli ta woda jest ciepła lub w temperaturze pokojowej w chłodniejsze poranki.
 • Jeśli chcesz odrobiny smaku możesz dodać świeży sok z cytryny, ale bez słodzików.
 • Umyj zęby i odczekaj od 45 minut do godziny przed zjedzeniem śniadania. Nie martw się, jeśli obudzisz się naprawdę głodna. Ilość wody, którą wypijesz, pomoże Ci poczuć sytość i będziesz w stanie poczekać co najmniej 45 minut.
 • Zjedz lekkie i zdrowe śniadanie, które dostarczy Ci wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Ważne jest, aby dobrze zacząć dzień od właściwego posiłku, dlatego używaj naturalnych, ekologicznych produktów wysokiej jakości.
 • Unikaj przetworzonych produktów spożywczych, mięs i tłuszczów. Niektóre dobre opcje to koktajle lub sałatki, chociaż dobra jest też mieszanka płatków owsianych, orzechów i mleka.
 • Pozostałe posiłki w ciągu dnia powinny być lekkie, aby terapia wodą działała prawidłowo.
 • Dwie godziny po jedzeniu powinnaś unikać picia jakiegokolwiek płynu. Musisz jednak upewnić się, że wypijasz zalecane dwa litry wody w ciągu dnia.

Ogólne zalecenia dotyczące terapii wodą na odchudzanie

 • Możesz dodać szczyptę soli do wody, aby ułatwić nawodnienie organizmu. Rozważ to jednak dobrze, jeśli sól może spowodować u Ciebie problemy zdrowotne.
odchudzanie, kobieta piję wodę
 • Oczywiście, jeśli Twój lekarz powiedział, że Twoja dieta powinna być uboga w sód, unikaj tej sztuczki. Zobaczysz, że Twoje ciało pochłonie całą wodę, której potrzebuje w sposób naturalny.
 • Unikaj kawy, alkoholu lub jakichkolwiek drażniących środków.
 • Ponieważ terapia wodna dąży do tego, aby Twoje ciało było zdrowsze, będzie bardziej narażone na uszkodzenia, które mogą powodować te napoje. Aby upewnić się, że nie wyrządzisz żadnej szkody, odstaw te napoje na jakiś czas. Jeśli chcesz czegoś ze smakiem, wybierz zielone koktajle lub naturalne soki owocowe, zawsze w małych ilościach.

Jeśli masz schorzenie wymagające zachowania czujności i kontroli diety, spróbuj skorzystać z tej terapii po konsultacji z lekarzem.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.