Naturalny krem ściągający na skórę

· Sierpień 16, 2016
Ten tonik ma właściwości antyseptyczne i dzięki swoim naturalnym składnikom może nam pomóc uregulować nadmiar tłuszczu, występowanie wągrów i innych niedoskonałości.

Naturalny krem ściągający to naprawdę świetny sposób na dbanie o przetłuszczającą się skórę. Gdy będziesz używała go regularnie, krem ściągający znacznie zmniejszy ryzyko  powstawania charakterystycznych czarnych punktów, trądziku i innych niedoskonałości, które czasem pojawiają się na skórze twarzy.

Przypadłość ta powstaje na skutek zbyt wzmożonej produkcji tłuszczu przez gruczoły łojowe. W efekcie nasza twarz staje się połyskliwa, zanieczyszczona, a pory bardziej widoczne niż zazwyczaj.

Biorąc pod uwagę konsekwencje, jakie niesie za sobą przetłuszczająca się skóra, wiele osób stara się na bieżąco kontrolować jej stan, zapewniając jej odpowiednią pielęgnację. W odpowiedzi na ten stan rzeczy przemysł kosmetyczny serwuje setki produktów regulujących natłuszczenie skóry i pozwalających utrzymywać ją w idealnym stanie.

Przeczytaj również artykuł: Krem z ogórków na dogłębne oczyszczenie skóry

Trzeba jednak przyznać, że zazwyczaj nie są to produkty ekonomiczne, a nawet jeśli możemy sobie na nie pozwolić, nie zawsze mamy do nich pełne zaufanie. Dobrą wiadomością jest, że istnieją naturalne składniki, których użycie zapewni naszej skórze działanie ściągające, bez ryzyka wystąpienia jakichkolwiek efektów ubocznych.

Jakie korzyści zapewnia krem ściągający?

Produkty ściągające skórę zaliczają się do grupy kosmetyków odpowiedzialnych za jej oczyszczanie. Produkty takie jak krem ściągający do skóry, mają na celu przede wszystkim ograniczenie wzmożonej przez organizm produkcji łoju i sprawienie, żeby skóra stała się delikatna.

Trądzik skórny

Produkt ten, to coś więcej, niż tonik do twarzy. Posiada właściwości antyseptyczne i odświeżające, które ograniczają wydzielanie łoju, a ponadto zmniejszają ryzyko wystąpienia wągrów, trądziku czy innych niedoskonałości skórnych.

W przeciwieństwie do innych produktów kosmetycznych, naturalny krem ściągający przywraca skórze równowagę i działa na gruczoły łojowe. Ponadto oczyszcza dokładnie pory wspomagając znacznie dbanie o zdrowie naszej skóry.

Przeczytaj również artykuł: Krem przeciwzmarszczkowy na bazie kawy!

Z pewnością ucieszy Cię informacja, że istnieje wiele sposobów na przygotowanie takiego kremu we własnym domu, wykluczając przy tym użycie chemicznych składników, które mogłyby powodować alergie i podrażnienia.

Przygotuj więc sama naturalny krem ściągający!

Naturalny krem ściągający do twarzy – przepis

Składniki na krem ściągający

Wiele roślin, które z łatwością możemy spotkać w naturze, ma doskonałe właściwości ściągające. Odpowiednio przygotowane, mogą wnikać w naszą skórę zapewniając jej dogłębne oczyszczanie i eliminując z niej wszelkie zanieczyszczenia.

Przy tej okazji użyjemy składników, takich jak wodę z oczaru wirginijskiego czy liście mięty. Zobacz więc jak możesz przygotować naturalny krem do dogłębnego oczyszczania skóry!

Przeczytaj również artykuł: Domowy krem przeciwzmarszczkowy

Składniki

 • 230ml ekstraktu z oczaru wirginijskiego
 • 2 łyżeczki miodu pszczelego (15g)
 • 1 łyżeczka suchej mięty (5g)
 • 1 łyżeczka liści żywokostu lekarskiego (5g)

Przygotowanie

 • W szklanym naczyniu umieść liście mięt i żywokostu lekarskiego. Jeżeli używasz liści, które nie są zupełnie suche, użyj podwójnej ich ilości.
 • Następnie dodaj ekstrakt z oczaru wirginijskiego, upewniając się, że wszystkie liście są dokładnie zanurzone w płynie.
 • Dokładnie wymieszaj składniki, a następnie dodaj pszczeli miód.
 • Szczelnie przykryj naczynie i potrząsaj, aż składniki dokładnie się połączą.
 • Naczynie postaw w ciepłym miejscu, najlepiej przy oknie, aby było wystawione na działanie promieni słonecznych. Od czasu do czasu wstrząsaj naczyniem.
 • Pozostaw na dwa do czterech tygodni.
 • Po wyznaczonym czasie, odcedź płyn używając do tego delikatnej gazy i przelej do czystego flakonu.
 • Dla przedłużenia przydatności produktu do użycia, umieść go w ciemnym flakonie lub w innym naczyniu, ale przechowuj je w ciemnym miejscu.
 • Na zakończenie możesz przygotować etykietę zawierającą nazwę, skład i datę produkcji.

Naturalny krem ściągający – sposób użycia

Naturalny krem ściągający - nakładanie

Nasz naturalny krem ściągający nie różni się w sposobie użycia od innych konwencjonalnych kremów dostępnych na rynku.

 • Oczyść twarz za pomocą wilgotnego ręcznika, by usunąć zanieczyszczenia znajdujące się na powierzchni, a także ewentualne pozostałości po makijażu.
 • Bawełniany wacik umocz w kremie, a następnie wcieraj produkt w skórę, której chcesz zapewnić oczyszczanie.

Dodając naturalny krem ściągający do swej codziennej rutyny w dbaniu o przetłuszczającą się skórę twarzy, bardzo szybko dostrzeżesz spodziewane rezultaty. Naturalny krem ściągający należy używać wiele razy dziennie, aby wzmocnić jego pozytywne działanie.

Naturalny krem ściągający będzie działał jeszcze lepiej, gdy wykluczysz korzystanie z kremów natłuszczających i innych zabiegów lub kosmetyków zawierających tłuszcz.