Naturalne produkty, które pomogą Ci się zrelaksować

Przedstawiamy Ci naturalne produkty, które pomogą Ci się zrelaksować. Jak je spożywać i dlaczego?
Naturalne produkty, które pomogą Ci się zrelaksować
Nelton Abdon Ramos Rojas

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Nelton Abdon Ramos Rojas.

Ostatnia aktualizacja: 02 lutego, 2023

W dzisiejszych czasach styl życia wielu ludzi często polega na bezwzględnym pośpiechu, szczególnie w pracy. Takie sytuacje mogą powodować stres, niepokój, bezsenność i wiele innych problemów. Ponadto mogą one wpływać na nasze zdrowie emocjonalne, często sprawiając, że źle reagujemy, gdy musimy stawić czoła trudnym sytuacjom. Odkryj z nami opisane niżej naturalne produkty, które pomogą Ci się zrelaksować.

Uczucie wyczerpania, stresu i zmartwień wpływa na nas emocjonalnie i fizycznie. Dlatego ważne jest, aby nauczyć się relaksować, aby móc stawić czoła temu wszystkiemu z większą pogodą ducha i zapewnić sobie dobre samopoczucie.

Obecnie na rynku jest wiele produktów, których obiecują, że spożywając je łatwiej ci będzie się zrelaksować. Jednak istnieją również naturalne sposoby walki z tego typu problemami. Chcesz poznać naturalne produkty, które rzeczywiście pomogą Ci się zrelaksować?

Naturalne produkty, które pomogą Ci się zrelaksować

Odpowiednia dieta jest kluczem do walki ze stresem i wszystkimi objawami, które często towarzyszą temu problemowi. Niektóre naturalne produkty mogą pomóc Ci łatwiej się zrelaksować i lepiej reagować na każdą sytuację, z którą musisz się zmierzyć. Oto 5 produktów spożywczych, które pomogą Ci się zrelaksować:

Gorzka czekolada

Ciemna czekolada to jeden z naturalnych produktów pomagających się zrelaksować. Co więcej, jest to jeden z najbardziej znanych środków antystresowych. Bardzo skutecznie łagodzi ten problem dzięki relaksującym właściwościom zawartym we flawonoidach. W rzeczywistości, zgodnie z badaniem opublikowanym w 2014 roku przez Journal of the American College of Cardiology, spożywanie bogatej we flawonoidy ciemnej czekolady tłumi reaktywność na stres, co sugeruje jej działanie ochronne przed tym problemem.

Kurkuma

Badanie opublikowane w 2015 roku przez czasopismo Chinese Journal of Integrative Medicine wykazało, że u osób z otyłością kurkuma ma działanie przeciwlękowe. Dlatego korzystne może być włączenie tej przyprawy do naszej diety, jeśli mamy objawy lęku lub niepokoju.

Wykorzystaj olejki eteryczne, aby się zrelaksować

Oto kilka innych naturalnych produktów, które pomogą Ci się zrelaksować. Wiele esencji może działać w ten sposób, ponieważ ich aromat przywraca równowagę ciału i umysłowi. Chociaż wiele z tych zapachów idealnie wprowadza w stan relaksu, oto 5 najlepszych.

  • Olejek eteryczny z kwiatu pomarańczy: ma właściwości uspokajające, przeciwlękowe i przeciwskurczowe.
  • Esencja waniliowa: olejek waniliowy ma działanie uspokajające, przeciwskurczowe, balsamiczne, emmenagogiczne, przeciwutleniające i przeciwdepresyjne, a także ma niesamowite właściwości afrodyzjaku.
  • Esencja jaśminowa: jaśminowy olejek eteryczny jest stosowany w aromaterapii do masażu i relaksu.
  • Esencja lawendy: jest to jeden z najczęściej używanych zapachów w aromaterapii, ponieważ jego właściwości działają jako naturalny środek uspokajający. Jego działanie pomaga zwalczać stres.

Idealne napary relaksujące do zwalczania stresu

Napary to kolejna świetna opcja na naturalny relaks i odnalezienie spokoju w napiętych chwilach.

  • Waleriana: jest znana ze swoich relaksujących i uspokajających właściwości, które pomagają zwalczać stres, nerwowość, niepokój, bóle głowy, a zwłaszcza bezsenność.
  • Melisa: ten napar ma właściwości relaksujące i antystresowe.
  • Lipa: napar z lipy jest idealny do uspokojenia napięcia i niepokoju. To jeden z najczęściej używanych naparów, który skutecznie pomaga się zrelaksować.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Ara, A., and Alfredo Ara Roldán. Los grandes remedios naturales. Vol. 130. Edaf, 2003.
  • Lazarus, Richard S. “Estrés y emoción.” Manejo e implicaciones en nuestra salud 4 (2000).
  • Lazarus, Richard S., and Susan Folkman. Estrés y procesos cognitivos. No. 155.9042 L431e. Barcelona, ES: Ed. Martínez-Roca, 1986, 1986.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.