Naturalne produkty - 8 takich, które mają swoją ciemną stronę

Naturalne produkty - 8 takich, które mają swoją ciemną stronę
Nelton Abdon Ramos Rojas

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Nelton Abdon Ramos Rojas.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 13 kwietnia, 2023

Wiele naturalnych produktów ma sporo korzystnych właściwości. Jednak ich używanie nie zawsze okazuje się najlepszym pomysłem. Naturalne produkty – odkryj ich ciemną stronę.

Naturalne produkty mają znacznie więcej zalet niż wad. Nie oznacza to jednak, że nie mają swojej ciemnej strony.

Podczas gdy popełnianie błędów jest normalne, ponieważ z natury jesteśmy nieco łatwowierni, ważne jest, aby uzyskać więcej informacji na temat właściwości produktów przed ich użyciem lub skonsumowaniem.

Ciemna strona 8 naturalnych produktów

  1. Lód

Kostki lodu.

Ekstremalne temperatury nie są dobre. Wielu uważa, że ​​lód jest dobry do pielęgnacji skóry (głównie dlatego, że pomaga w zamykaniu porów). Jednak prawdą jest, że specjaliści twierdzą, iż ekstremalne temperatury nie powinny być stosowane zbyt często.

Ciemną stroną nakładania lodu na skórę jest to, że może ją wysuszyć i powodować jej pękanie, pozbawiając naturalnej warstwy tłuszczu.

Unikaj używania lodu bezpośrednio na skórze. Jeśli używasz lodu jako kompresu, spróbuj owinąć go cienką bawełnianą ściereczką.

Jednym z najważniejszych powodów, aby tego nie robić, jest fakt, że ekstremalna temperatura lodu może drażnić skórę właściwą i powodować zaczerwienienie.

Zimna temperatura lodu nie zapewnia gładszej i zdrowszej skóry. Z drugiej strony jest bardzo pomocna na złagodzenie bólu i zmniejszenie stanów zapalnych.

Mimo to, stosowanie lodu na skórze w sposób ciągły może pomóc w zamknięciu porów, wraz z wszelkimi zanieczyszczeniami. To może prowadzić do osłabienia lub utrudnionego działania innych produktów.

Rozwiązaniem dla osiągnięcia idealnego stanu skóry nie jest wyłączne użycie lodu, ale zwracanie uwagi także na rodzaj cery, czynniki zewnętrzne i próby poprawienia krążenia.

  1. Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek.

Oliwa z oliwek jest produktem o wielu korzystnych właściwościach, ale ma również swoją ciemną stronę. Musisz być ostrożny, kiedy używasz jej bezpośrednio na skórze lub włosach.

Dlaczego?

Wierzcie lub nie, może to zwiększać produkcję łoju i utrudniać usuwanie brudu pod prysznicem. Może być również szkodliwa dla osób ze skórą skłonną do trądziku.

Być może uznasz także ten artykuł za interesujący: Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia – 6 razy na TAK

  1. Żel aloesowy

Żel aloesowy.

Aloes to najpopularniejsza roślina w świecie kosmetyków i pielęgnacji ciała. Jednak korzystanie z niego może również przynieść efekt przeciwny do zamierzonego. To doskonały balsam.

Niestety, jeśli zastosuje się go na skórze i wystawi ją na działanie słońca, może sprawić, że skóra właściwa szybciej ulegnie poparzeniu.

Z drugiej strony, aloes może zwiększać cysty i zanieczyszczenia na skórze. Dotyczy to szczególnie osób ze skórą skłonną do trądziku. Chociaż prawdą jest, że aloes ma działanie lecznicze, nie oznacza to, że powinien on być stosowany w dowolnej ilości dla każdego rodzaju skóry.

Zapewne zaciekawi Cię także nasz inny artykuł: Cenne właściwości, jakimi cechuje się żel z aloesu

  1. Cytrusy

Owoce cytrusowe.

Wcieranie cytryny bezpośrednio w skórę może spowodować niepożądane skutki, jeśli nie podejmiesz niezbędnych środków ostrożności.

Dodatkowo, jeśli użyjesz nierozcieńczonych soków cytrusowych, możesz ją podrażnić i spowodować pojawienie się nowych plam, jeśli po nałożeniu natychmiast wystawisz się na działanie słońca.

  • Aby była korzystna dla skóry, należy ją nakładać na skórę po uprzednim rozcieńczeniu wodą.
  • Powinieneś również stosować taki zabieg w nocy, gdy Twoja skóra nie jest wystawiona na działanie słońca. W przeciwnym razie może spowodować przebarwienia na skórze. Jest to ciemna strona stosowania cytrusów do pielęgnacji skóry.
  1. Sól

Sól.

Chociaż to prawda, że ​​sól może być doskonałym naturalnym narzędziem do peelingu, musisz być ostrożny, ponieważ jest to również produkt, który zbytnio ściera skórę. Udowodniono, że złuszczanie skóry solą tworzy mikrourazy, które mogą powodować podrażnienia i infekcje.

Dlatego lepiej używać kawy mielonej lub cukru.

  1. Naturalne produkty. Pomidory

Pomidory.

Często mówimy o zaletach wcierania pomidorów bezpośrednio w skórę, ale prawda jest taka, że ​​ten owoc ma także swoją ciemną stronę. Należy wziąć pod uwagę, że pomidor ma wysoki wskaźnik kwasowości. Dlatego może być bardzo agresywny dla pH skóry.

Prawidłowy sposób korzystania z niego i korzystania z jego właściwości polega na mieszaniu go z produktami, które zmniejszają jego kwasowość i przeciwdziałają temu, np. z jogurtem.

  1. Olejek migdałowy

Olejek migdałowy.

Olejek migdałowy jest jednym z najbardziej wszechstronnych produktów kosmetycznych. Możesz go używać do usuwania rozstępów, nawilżania skóry, poprawy stanu włosów itp., ale ma również ciemną stronę.

Nie powinieneś używać go w ciągu dnia, ponieważ może powodować przebarwienia skóry. Nie nadaje się również do skóry tłustej lub wrażliwej.

  1. Dzika róża

Olejek różany.

Dowiedziono, że olejek z dzikiej róży ma właściwości lecznicze i regeneracyjne. Jednak musisz być bardzo ostrożny, ponieważ nie nadaje się do stosowania w celu pozbycia się blizn potrądzikowych.

Jeśli masz tłustą skórę, która najczęściej cierpi z powodu trądziku, stosowanie tego olejku może spowodować przeciwny efekt – czyli spowodować więcej plam i wyprysków.

Jeśli masz tłustą skórę i chcesz pozbyć się trądziku, użyj oleju jojoba i produktów zawierających witaminę C.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.