Naprawdę kochasz tę osobę ? Sprawdź 4 oznaki.

12 kwietnia, 2019
Czasami w naszych uczuciach może pojawić się niepewność lub wątpliwości. Dlatego dajemy Ci kilka wskazówek, aby przemyśleć swoje uczucia wobec tej osoby. Sprawdź, czy to miłość.

W życiu każdego człowieka są fundamentalne potrzeby niezbędne dla normalnego funkcjonowania. Jedną z nich jest uczucie miłości i bycia kochanym. Twoje finanse mogą się pogorszyć, możesz przechodzić słabszy okres, albo przygnębienie itp. Ale jeśli w Twoim życiu jest miłość, wszystko się uspokaja, wszystko wychodzi na prostą. W tym kontekście warto więc zapytać, czy naprawdę kochasz tę osobę?

W tym artykule poznasz 4 znaki, które pomogą Ci sprawdzić, czy naprawdę kochasz. Dowiesz się, czy to uczucie miłości, czy też chodzi jedynie o kaprys lub zwykłe pożądanie.

Zbadaj i poznaj samą siebie. Odważ się stawić czoła swoim obawom i być szczerą wobec siebie i w stosunku do swoich uczuć.

A co, jeśli nie czujesz się tego samego co Twój partner?

Pierwszym krokiem jest zaakceptowanie bez obaw ewentualności, że to, co czujesz, nie jest miłością. Jeśli jesteś w stanie przyjąć tę opcję, która mogłaby nawet zakończyć związek, już zdobyłaś się na odwagę i przestałaś się oszukiwać.

Nikt nie jest winny tego, że nie odczuwa miłości tak samo intensywnie jak partner. Czasami jedna osoba może kochać bardziej i nie możemy się zmusić odczuwania rzeczy, których w nas po prostu nie ma.

Samotna kobieta
Weź odpowiedzialność za swoje uczucia i nie oszukuj się. Tylko wtedy możesz przeanalizować swoje wnętrze i to, co czujesz do tej osoby.

Nie jest źle wątpić. Czasami zdarzają się etapy większego dystansu, które występują we wszystkich związkach. Ale to nie znaczy, że to już punkt końcowy, ale może tylko rodzaj przerwy.

Nie czuj się winna za to, że zastanawiasz się nad swoimi uczuciami i że jesteś skłonna do introspekcji. Ważną rzeczą dla Twojej przyszłości, jest przyjęcie rzeczy takimi, jakie są, czy to na dobre czy na złe. W kwestii miłości naprawdę nie warto się oszukiwać. Poświęć więc cały potrzebny czas na odnalezienie siebie.

4 oznaki, że naprawdę kochasz tę osobę

1. Miłość jest obecna nawet w myślach

Wyraźnym wskazaniem, że naprawdę kochasz tę osobę, jest to, że ciągle o niej myślisz. Pamięć jednoczy, przyciąga, przywołuje i karmi pragnienie bycia razem.

Znakiem rozwiewającym wątpliwości, czy naprawdę kochasz tę osobę, jest to, że masz ją wyraźnie w pamięci i zawsze chętnie ją widzisz.

Usmiechnięta kobieta
Kiedy Twój związek zajmuje znaczną część Twoich myśli, emocje są bardzo silne.

Jeśli natomiast w Twoim myśleniu zawsze błąka się jakaś idea związku z inną osobą, a nawet przypominasz sobie poprzednich partnerów, możliwe, że Twoja miłość zniknęła. Ten proces zmian jest zwykle stopniowy, dlatego dobrze jest zwracać uwagę na nasze zachowanie i myśli.

2. Twój partner dodaje Ci motywacji do życia, a nie odbiera

Twój partner zawsze sprawia, że oferujesz światu najlepszą wersję siebie. Kiedy kochasz kogoś, pokazujesz to, jaka naprawdę jesteś. Bez strachu, bez udawania czy ukrywania jakichś aspektów swojej osobowości.

Jeśli istnieje prawdziwa miłość, musi być ona wzajemna. Osoba, która Cię kocha, będzie z Tobą właśnie dla tego, kim jesteś. Bez przebierania się lub stwarzania pozorów. Z szacunkiem a, gdy pojawiają się różnice, także z cierpliwością.

Wraz z prawdziwą miłością rodzi się w nas chęć bycia lepszym człowiekiem. Chcemy się rozwijać. Miłość dodaje nam energii każdego dnia i jest to kolejny znak, że jesteśmy zakochani.

Dlatego przepełnia Cię pragnienie podjęcia tysiąca nowych projektów lub marzenia o nowej dekoracji domu. Masz ochotę chodzić razem do ulubionej restauracji lub podróżowania razem w nieznane miejsca. To wszystko oznacza, że to prawdziwa miłość.

3. Nie czujesz niepewności lub zazdrości

Szkody, jakie może wywołać zazdrość w związku, są druzgocące. Podłoże zazdrości w gruncie rzeczy jest związane z brakiem miłości. Kiedy się ufa drugiej osobie, kiedy jest prawdziwy szacunek, nie trzeba chodzić jak detektyw i szpiegować partnera. (Przeszukiwać sieci społecznościowych, telefonu komórkowego czy kieszeni ubrań…).

Niepewność, czy naprawdę kochasz.
W dobrym związku nie powinno być niepewności co do tego, co robi lub czuje druga osoba.

Jeśli zaczynasz karmić swoją nieufność, rosną wątpliwości co do wierności i rodzi się wiele innych negatywnych myśli, które zniszczą Twoją miłość.

Jeśli naprawdę kochasz, oddajesz się drugiej osobie bezwarunkowo. Nawet jeśli to naraża Cię na zranienie, nie płacisz swoją obecną miłością za rany, które zrobili Ci inni.

4. Nie zastanawiasz się, czy naprawdę kochasz tę osobę

Ostatni punkt jest jednocześnie konkluzją. Bo kiedy naprawdę kochasz tę osobę, nie musisz się nad tym zastanawiać. Po prostu pociąga Cię całe dobro, które przynosi Ci ten związek. I naturalnie zbliżasz się do partnera, kiedy przechodzisz trudności lub czujesz, on tego potrzebuje.

Gdy jesteście razem, czas płynie błyskawicznie, a mimo to możecie być z dala od siebie bez żadnego uzależnienia. Jest zaufanie, cierpliwość, miłość i szacunek. Kiedy naprawdę kochasz, kłótnie są przezwyciężane, a Wasz związek ciągle się wzmacnia.

  • Perles, F., San Martín, J., Canto, J., & Moreno, P. (2013). Inteligencia emocional, celos, tendencia al abuso y estrategias de resolución de conflicto en la pareja. Escritos de Psicología / Psychological Writings. https://doi.org/10.5231/psy.writ.2011.0605
  • Díaz Bolaños, C. D., González Sosa, Y., Rodríguez Rodríguez, R. I., Rodríguez Trueba, J. C., Luján Henríquez, I., & Rodríguez-Mateo, H. (2018). Satisfacción familiar, comunicación e inteligencia emocional. International Journal of Developmental and Educational Psychology. Revista INFAD de Psicología. https://doi.org/10.17060/ijodaep.2018.n1.v1.1171
  • Rohmann, E., Führer, A., & Bierhoff, H. W. (2016). Relationship Satisfaction Across European Cultures: The Role of Love Styles. Cross-Cultural Research. https://doi.org/10.1177/1069397116630950