Najlepsze owoce na bóle stawów

Ananas pomaga w leczeniu stłuczeń i zmniejsza stan zapalny. Jest to również bardzo pomocny w złagodzeniu bólu spowodowanego nagłym uderzeniem lub po operacji.
Najlepsze owoce na bóle stawów

Ostatnia aktualizacja: 02 stycznia, 2019

Czy jesteś jedną z milionów osób, które cierpią na bóle stawów? Być może nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo powszechny jest ten problem, generujący każdego roku miliony dolarów zysku dla producentów leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Nie można jednak zapominać o negatywnych skutkach i efektach ubocznych stosowania tego typu preparatów. Właśnie dlatego warto zwrócić się ku naturalnym środkom na bóle stawów, którymi są niektóre owoce.

Najlepsze owoce na bóle stawów

1. Wiśnie

W sezonie na te owoce, wiśnie są idealnym uzupełnieniem naszej diety, nie tylko ze względu na swoje wartości odżywcze, ale także właściwości przeciwzapalne oraz neutralizujące ból i sztywność stawów. Dlaczego wiśnie mogą poszczycić się takim działaniem? Dzieje się tak dlatego, że owoce te są niezwykle bogate w przeciwutleniacze.

Wiśnie

Badania wykazały, że już po 20 dniach jedzenia 10-15 wiśni codziennie, ból wyraźnie się zmniejszy. Pamiętaj, że najlepiej będzie wybierać niedojrzałe i kwaśne owoce.

2. Ananas

Wiemy już, że ananasy są bogate w witaminę C i przeciwutleniacze, pomagają oczyścić organizm z toksyn i zapobiegają zaparciom. Dodatkowo owoce te mogą być także świetnym uzupełnieniem diety dla osób zmagających się z bólami stawów.

Ananasy

Dzięki swojej zawartości bromeliny, ananasy mają działanie przeciwzapalne, pomogą także pozbyć się opuchlizny i krwiaków. Owoce te są więc świetnym i smacznym sposobem na uporanie się z bólem stawów!

3. Granat

Poszukaj tych owoców w swoim sklepie lub sklepie ze zdrową żywnością, a zapewniając sobie stały dostęp do tych owoców, wyświadczysz swojemu zdrowiu ogromną przysługę. Te piękne kolorowe owoce zawierają bardzo dużo przeciwutleniaczy. Dodaj granaty do swojej diety, zarówno świeże jak i w postaci soku, a szybko poczujesz zmianę na lepsze.

Granaty

Wyniki wielu badań wskazują, że te owoce pomagają zapobiec zniszczeniu kości i chrząstki, a także zmniejszają częstotliwość i intensywność bólu stawów.

4. Marakuja

Marakuja to egzotyczny, choć dobrze nam znany, lek redukujący bóle stawów związany ze stanem zapalnym. Jedząc te owoce codziennie przez miesiąc, wyraźnie widać zmniejszenie częstotliwości i intensywności bólu,  a także poprawę ogólnej kondycji stawów.

Niestety owoce te nie są dostępne przez cały rok, dlatego też warto korzystać z ich obecności w sklepie. Marakuję można dodawać do sałatek lub przyrządzić z niej sok, który także będzie świetnym naturalnym lekarstwem.

5. Daktyle

Przepyszne i słodkie daktyle to świetna przekąska. Owoce te są bogate w witaminy, minerały oraz polifenole. Składniki te przyczyniają się do regeneracji tkanki kostnej oraz zmniejszenia stanu zapalnego związanego z bólem stawów.

Jedz co najmniej 6 daktyli dziennie. Możesz dodawać je do śniadania, na przykład wraz z orzechami, owsianką i ciepłym mlekiem sojowym. Taki zastrzyk energii nie tylko przyda się rano, ale też ogólnie wzmocni Twój organizm.

6. Figi

Figi to owoce pomocne nie tylko w walce z zaparciami, ale także z bólem stawów. Świeże figi mają wiele wartości odżywczych, jednak w trosce o Twoje stawy warto wybierać suszone figi, aby skorzystać z zawartych w nich przeciwutleniaczy. 

Figi

Te słodkie owoce wzmocnią Twoją chrząstkę i zneutralizują stan zapalny. Wraz z orzechami, figi będą niezwykle smaczną przekąską, a jedzone codziennie szybko przyniosą oczekiwane rezultaty.

7. Winogrona

Jasne czy ciemne, świeże czy w postaci soku, są nie tylko smaczne, ale i niezwykle korzystne dla naszego zdrowia. Pamiętaj jednak, aby nie pozbywać się pestek, gdyż pestki winogron mają właściwości przyspieszające regenerację i gojenie. Olej z pestek winogron był także wykorzystywany przez stulecia właśnie na bóle stawów.

Jeśli szukasz sposobu na długie i zdrowe życie, rozwiązaniem będą właśnie te owoce. Jedz winogrona jak najczęściej, a zwalczysz bóle stawów i będziesz cieszyć się dobrą kondycją przez lata.

Winogrona pomogą Ci uporać się z takimi dolegliwościami jak zapalenie stawów, osłabienie kości, dna moczanowa czy nawet choroby układu krążenia. Są to więc owoce o niewyobrażalnej sile, bogate w potas, przeciwutleniacze i witaminę B, co więcej, powszechnie dostępne. Skorzystaj więc z tej szansy i wykorzystaj winogrona, aby zadbać o swój organizm!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.