Maść na żylaki i pajączki z arniki górskiej

Żylaki i pajączki to problem, z którym często borykają się kobiety po 50. roku życia lub po przebytej ciąży. Możesz w naturalny sposób zmniejszyć widoczność rozszerzonych naczyń krwionośnych stosując maść domowej roboty.
Maść na żylaki i pajączki z arniki górskiej
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Żylaki i pajączki to problem estetyczny, który dotyka dużą część kobiet.Problemy te wynikają zazwyczaj z nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu krążenia. Żyły i naczynka rozszerzają się i dzieje się to najczęściej w dolnych kończynach.

Żylaki i pajączki mają zazwyczaj czerwony lub brązowawy kolor i często towarzyszy im opuchlizna. Przez to stają się jeszcze bardziej widoczne.

Najczęściej pojawiają się na łydkach i wewnętrznej stronie ud. Mogą one jednak występować w dowolnym obszarze ciała.

Wiele kobiet zaczyna borykać się z tym problemem w czasie ciąży lub po przekroczeniu 50. roku życia, kiedy w organizmie następują duże zmiany w gospodarce hormonalnej.

Bez względu na przyczynę, osoby, które cierpią na żylaki lub pajączki starają się jak najbardziej zmniejszyć ich widoczność. Nie chodzi tylko o fakt, że szpecą one nogi, ale również o to, że są one bolesne.

pajączki

Na szczęście istnieje szereg naturalnych metod i środków, które mogą nam pomóc zredukować skalę problemu żylaków i pajączków. Jednym z takich środków jest maść na żylaki i pajączki z arniki górskiej.

Już w starożytności wykorzystywano tę roślinę ze względu na jej właściwości przeciwzapalne i przeciwzakrzepowe. Przeczytaj zatem o właściwościach arniki i dowiedz się jak zrobić z niej naturalną maść na żylaki!

Maść na żylaki i pajączki z arniki górskiej

maść n żylaki i pajączki z arniki górskiej

Maść na żylaki z arniki jest organicznym produktem, który wielu lat jest wykorzystywany w medycynie naturalnej do leczenia problemów z układem krążeniaArnika jest to dziko rosnąca roślina górska, którą można znaleźć przy drogach i na łąkach. Najłatwiej ją spotkać w Europie i Ameryce Środkowej.

Już dawno zauważono jej właściwości homeopatyczne. Arnika jest stosowana w leczeniu urazów mięśni, bólu stawów oraz różnorodnych stanów zapalnych.

Wyciąg z arniki jest nawet wykorzystywany w przemyśle farmaceutycznym do produkcji leków, maści i innych środków do stosowania zewnętrznego.

arnika górska

Zdolność arniki do leczenia żylaków wynika z faktu, że roślina ta poprawia krążenie krwi i ułatwie jej pompowanie do górnych części ciała. Arnika obkurcza żyły nie ograniczając przy tym przepływu krwi. To z kolei redukuje objawy stanów zapalnych.

Co więcej, kiedy wmasowujemy maść na żylaki zrobioną z arniki, obniżamy poziom ciśnienia w nogach, co przynosi ulgę w bólu. Najłatwiej jest to zauważyć po wysiłku fizycznym albo po długim dniu pracy.

Arnika może pomóc nawet w leczeniu zwichnięć, siniaków oraz powierzchownych ran.

Domowa maść na żylaki z arniki

Połączenie naturalnych składników w tej maści sprawia, że niezwykle skutecznie zmniejsza ona widoczność żylaków i pajączków. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym, wzmacniającym i łagodzącym, maść z arniki poprawia krążenie krwi w obszarze, na który ją nakładamy.

Po pewnym czasie regularnego stosowania tego naturalnego remedium żylaki i pajączki stają się dużo mniej widoczne. Aby poprawić pracę układu limfatycznego, należy maść tę wmasowywać w skórę. Zabieg ten pomaga również oczyszczać organizm z toksyn i nadmiaru płynów, dzięki czemu proces leczenia przebiega dużo szybciej.

maść z arniki górskiej na żylaki i pajączki

Sama maść na żylaki nie rozwiąże całkowicie problemów z żylakami, ale może znacznie zniwelować efekty niewłaściwej diety, braku ruchu czy innych niezdrowych nawyków.

Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, należy zacząć stosować maść z arniki już w początkowych stadiach rozwoju żylaków i pajączków. Nie warto zwlekać ponieważ im bardziej zaawansowane schorzenie, tym trudniej będzie się z nim uporać.

Oto jak możesz samodzielnie przygotować tę niesamowitą, naturalną maść:

Składniki

 • 2 łyżki wosku pszczelego (30 g)
 • 2 łyżeczki masła shea (24 g)
 • 1 łyżka olejku migdałowego (15 g)
 • 2 łyżki olejku z arniki (30 g)
 • 1 kapsułka witaminy E

Sposób przygotowania

 • Rozpuść wosk w misce ustawionej na garnku z wrzącą wodą. Kiedy wosk całkowicie się rozpuści, dodaj masło shea i olejek migdałowy.
 • Zmniejsz ogień do minimum i mieszaj wszystko plastikową łyżką aż składniki dobrze się połączą.
 • Zdejmij mieszankę z palnika i natychmiast dodaj olejek z arniki oraz kapsułkę witaminy E.
 • Odstaw całość na kilka minut, a następnie przelej gorącą mieszankę do szczelnego słoika.

Stosowanie

 • Nabierz na dłoń niewielką ilość maści i wmasuj ją w chore miejsca.
 • Poczekaj, aż skóra wchłonie produkt.
 • Nakładaj maść na chore miejsca codziennie wieczorem.
 • Pamiętaj, żeby nie stosować maści na zadrapania lub otwarte rany.

Jak widzisz, możesz bardzo łatwo przygotować maść na żylaki i pajączki.

Postępuj zgodnie z powyższymi zaleceniami dotyczącymi stosowania tego naturalnego leku. Już po niedługim czasie leczenia żylaków tą domową maścią zauważysz zaskakująco dobre rezultaty.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.



Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.