Domowe sposoby na pajączki żylne

Sierpień 16, 2015
Aby usprawnić nasze krążenie i zapobiec pojawieniu się pajączków żylnych – niezwykle ważne jest ćwiczyć. Jak również, posłuży nam aktywność o niskiej intensywności, taka jak:spacery z psem lub chodzenie do pracy

Jednym z najczęstszych i znienawidzonych przez kobiety problemem natury estetycznej są pajączki żylne, czyli teleangiektazje. Są to małe czerwone lub niebieskie żyłki, które pojawiają się w wyniku rozszerzenia naczyń włosowatych i drobnych naczyń powierzchniowych. Są one pierwszym krokiem do znacznie poważniejszego problemu, czyli żylaków. Mimo że pajączki żylne są bezbolesne, zwykle są bardzo nieestetyczne. Co więcej często pojawiają się w miejscach, które chętnie odsłoni – na nogach i na twarzy.

Pajączki żylne – Przyczyny ich powstawania

Najczęstsze czynniki wpływające na pojawianie się pajączków to: uwarunkowania genetyczne, ciąża, nagła utrata lub przyrost masy ciała, długie przebywanie w siedzącej lub stojącej pozycji, zaburzenia hormonalne, przewlekłe zaparcia, stosowanie niektórych leków, nieodpowiedni tryb życia, itp. Trzeba pamiętać, że wpływ na pojawianie się pajączków ma także noszenie zbyt obcisłej odzieży i obuwia na wysokim obcasie.

Jak zapobiegać powstawaniu pajączków?

Chcesz uniknąć rozszerzania się naczyń krwionośnych, które prowadzi do pojawiania się brzydkich pajączków? Niestety nie ma na to gwarantowanej metody. Proponujemy jednak kilka wskazówek, które mogą być kluczem do profilaktyki. Przeczytaj koniecznie!

Popraw krążenie krwi

2#::pajączki.JPG

Jeśli nie chcesz, aby nieestetyczne pajączki pojawiały się pod Twoją skórą, koniecznie popraw krążenie krwi, szczególnie gdy problem pojawia się na nogach. W tym celu:

  • Ćwicz regularnie: biegaj, spaceruj, wchodź i schodź po schodach, rób wyciczki rowerowe… Wskazane są również czynności o mniejszej intensywności, takie jak spacer z psem, porządki w domu, chodzenie piechotą do pracy etc.
  • Kiedy siedzisz, staraj się unosić nogi do góry – w ten sposób dasz im wytchnienie i odpoczynek.
  • Jeśli musisz siedzieć lub stać przez dłuższy czas, od czasu do czasu wykonuj ćwiczenia rozciągające lub po prostu ruszaj stopami w celu poprawienia krążenia krwi w nogach.

Kontroluj swoją wagę

Pajączki zwykle pojawiają się u osób z nadwagą i otyłych. Czują one bowiem znacznie większy nacisk na nogi, którego wynikiem jest rozszerzanie się naczyń krwionośnych. Jeśli rzeczywiście chcesz zapobiec pajączkom żylnym i zwalczyć, te które już się pojawiły, koniecznie musisz stracić zbędne kilogramy i pilnować, by nie powróciły.

Regularnie przeprowadzaj masaże

2#::pajączki.JPG

Pamiętaj, że dobry masaż poprawia krążenie krwi, a tym samym nie dopuszcza do tego, by na Twojej skórze pojawiły się pajączki.  Jeśli chcesz, by masaż przyniósł Ci dodatkowe korzyści, pamiętaj o poniższych zaleceniach:

  • Zwalczysz pajączki wykonując masaż z użyciem octu jabłkowego. Następnie, okład z octu jabłkowego przyłóż do miejsca z siateczką rozszerzonych naczyń krwionośnych.
  • Zastosuj na pajączki żel z aloesu i masuj delikatnymi kolistymi ruchami, a następnie pozostaw na 15 minut.

Śpij z uniesionymi nogami

Spanie z uniesionymi nogami to kolejny doskonały sposób na dobre krążenie krwi w tej części ciała. Pamiętaj, by podczas spania na plecach, podłożyć pod stopy poduszkę.

Zmień swoją dietę

2#::pajączki.JPG

Dieta odgrywa bardzo ważną rolę w zapobieganiu powstawania pajączków żylnych. Zaleca się większe spożycie produktów o właściwościach antyoksydacyjnych, na przykład tych, bogatych w witaminy C i A. Należy również ograniczyć spożycie soli, pić więcej wody w ciągu dnia, jeść więcej owoców, warzyw, kurczaka, ryb i produktów pełnoziarnistych.

Ćwicz, wyszczuplaj nogi

Bez względu na to, jakie ćwiczenia na tonifikowanie i wzmocnienie nóg wybierzesz, wszystkie doskonale zapobiegają rozszerzaniu się naczynek śródskórnych. Spróbuj ćwiczenia, takie jak: marsz, wchodzenie i schodzenie po schodach, bieganie, skoki, jazda na rowerze, itp.

Unikaj siedzenia ze skrzyżowanymi nogami

5#::pajączki.JPG

Siedzenie ze skrzyżowanymi nogami przez dłuższy czas utrudnia krążenie krwi, a w konsekwencji pojawiają się nielubiane przez kobiety pajączki.

Noś wygodne ubrania i obuwie

Jak już wspomnieliśmy na początku, noszenie zbyt obcisłej odzieży i obuwia na wysokim obcasie, może wpływać na pojawienie się pajączków żylnych. Pamiętaj zatem, by wybierać wygodne ubrania i buty, tak by nie uciskały one nóg ani stóp. Wskazane jest również noszenie butów na płaskim obcasie – dzięki temu utrzymasz odpowiednie krążenie krwi i sprawisz, że nie pojawią się nowe pajączki.

Stosuj ochronę przeciwsłoneczną

Promienie słoneczne mogą zaostrzyć problem pajączków. Stąd też, zawsze przed wystawieniem się na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, należy nałożyć odpowiedni dla Twojej skóry krem z filtrem. Pamiętaj, by zawsze nosić go ze sobą w torebce.

WIĘCEJ DLA CIEBIE