Leczymy grzybicę stóp wyciągiem z aloesu

Wykorzystując naturalne sposoby leczenia, trzeba pamiętać, że efekty nie są natychmiastowe. Żeby zwalczyć grzybicę stóp, aloes należy stosować regularnie.
Leczymy grzybicę stóp wyciągiem z aloesu
Gilberto Adaulfo Sánchez Abreu

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Gilberto Adaulfo Sánchez Abreu.

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Na grzybicę stóp cierpi naprawdę duża część społeczeństwa. Najczęściej wiąże się ona z zaniedbaniem tej właśnie części ciała. Mimo tego, że myjemy stopy na co dzień – na przykład pod prysznicem – wpływ czynników zewnętrznych może powodować rozwój bakterii i grzybów, które lubują się zwłaszcza w środowiskach ciepłych i wilgotnych.

Infekcje wywoływane przez grzybicę są nie tylko nieestetyczne – bardzo często towarzyszy im swędzenie, pieczenie, a nawet ból.

W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji szereg środków, które doskonale zwalczają problemy skórne; również tych naturalnych. W poniższym artykule przedstawimy Wam terapię wyciągiem z aloesu.

Aloes na grzybicę stóp

Aloes jest używany praktycznie we wszystkich kulturach. Wysoka zawartość wody, minerałów i przeciwutleniaczy pomaga zapobiegać i leczyć najróżniejsze choroby. Ponadto nie można zapominać o jego fantastycznych właściwościach przy zwalczaniu problemów skórnych.

Wyciąg z aloesu

Zawarte w nim związki nawilżające i regenerujące są w stanie zahamować działanie wolnych rodników, zapobiegając tym samym przedwczesnemu starzeniu się.

Ale to nie wszystko! Witaminy A i C, aminokwasy, polisacharydy, enzymy i proteiny gwarantują zdrowie naszej skóry.

Do jego najbardziej interesujących właściwości należy efekt przeciwbakteryjny i przeciwwirusowy. Ponadto udowodniono, że nakładany bezpośrednio na skórę pomaga powstrzymać rozwój najróżniejszych patogenów, w tym grzybów.

Remedium z aloesu na grzybicę stóp

Codzienna aplikacja żelu z aloesu hamuje grzybicę i łagodzi jej symptomy, takie jak swędzenie i podrażnienia. Pamiętaj jednak, żeby najpierw odpowiednio umyć i zdezynfekować wszystkie buty i skarpetki – jeżeli znajdują się w nich grzyby, Twoje starania mogą okazać się daremne.

Żel z aloesu

Składniki

 • 1 łodyga aloesu
 • 2 łyżki stołowe olejku kokosowego (30 g)
 • Woda i naturalne mydło
 • 1 para skarpetek

Co należy zrobić?

 • Na początek delikatnie przetnij łodygę aloesu, żeby mieć dostęp do znajdującego się w niej żelu.
 • Następnie przy pomocy noża lub łyżki wydobywamy zawartość i przekładamy do czystego pojemnika.
 • Następnie dodajemy dwie łyżki stołowe olejku kokosowego i mieszamy do uzyskania jednolitej mieszanki.
 • Dokładnie myjemy stopy wodą i naturalnym mydłem. Następnie suszymy.
 • Możemy zacząć nakładać nasze remedium. Aplikujemy żel z aloesu połączony z olejkiem kokosowym i pozostawiamy do wyschnięcia.
 • Terapia jest najskuteczniejsza, jeżeli stosujesz ją każdego wieczoru, przed pójściem spać. Pamiętaj, żeby założyć skarpetki – sprawią, że Twój preparat zostanie całkowicie wchłonięty.
 • Następnego ranka przemywamy stopy. Wieczorem powtarzamy cały proces.
 • Używaj aloesu codziennie, do momentu uzyskania oczekiwanych rezultatów. To naprawdę skuteczny sposób na grzybicę. Wystarczy odrobina cierpliwości.

Inne zalety tego naturalnego remedium:

 • Jest w 100% naturalne, ekologiczne i niedrogie.
 • Skutecznie zwalcza grzybicę, a przy okazji zapobiega jej nawrotom. Ponadto dogłębnie nawilża skórę.
  Piękne i zdrowe stopy
 • Zwalcza nadmierną suchość skóry i jej możliwe pęknięcia.
 • Jest niezwykle łatwe w przygotowaniu.

Pamiętaj!

Jak wszystkie inne naturalne środki lecznicze, żel z aloesu nie przynosi natychmiastowych rezultatów. Sukcesywnie, wraz z upływem czasu, zauważysz efekty. Zazwyczaj są widoczne już po kilku dniach.

Jeżeli nie odczuwasz żadnej poprawy, zgłoś się do lekarza. On postawi prawidłową diagnozę i dobierze odpowiednie leczenie.

To może Cię zainteresować ...
Krem z aloesu – domowy, prosty i regenerujący
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Krem z aloesu – domowy, prosty i regenerujący

Wykorzystaj wszystkie dobrodziejstwa tej rośliny, w postaci domowego preparatu jakim jest naturalny krem z aloesu. W tym artykule znajdziesz prosty... • Rotta, I., Otuki, M. F., & Correr, C. J. (2014). Athlete’s Foot. In Evidence-Based Dermatology: Third Edition. https://doi.org/10.1002/9781118357606.ch41
 • Javed, S., & Atta-Ur, R. (2014). Aloe vera gel in food, health products, and cosmetics industry. Studies in Natural Products Chemistry. https://doi.org/10.1016/B978-0-444-63294-4.00009-7
 • Feily, A., & Namazi, M. R. (2009). Aloe vera in dermatology: a brief review. Giornale Italiano Di Dermatologia e Venereologia : Organo Ufficiale, Società Italiana Di Dermatologia e Sifilografia.

Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.