Domowe sposoby na infekcje grzybiczne

· Sierpień 12, 2015
Jedną z najczęstszych przyczyn grzybicy pochwy jest Candida albicans. Jogurt naturalny jest jednym z najlepszych naturalnych środków w leczeniu grzybicy, ponieważ jego bakterie pomagają przywrócić równowagę kwasową.

Jednymi z najczęstszych infekcji, które atakują kobiece drogi rodne są infekcje grzybiczne, należące do grzybów z rodziny Candida albicans. Prostym sposobem na poradzenie sobie z nimi jest jogurt naturalny. W swoim składzie, zawiera on bakterie, które pomagają przywrócić równowagę poziomu pH w intymnych partiach kobiecego ciała, sprawiając, że infekcje grzybiczne odchodzą w niepamięć.

Grzybiczne zapalenie pochwy to infekcja wywołana przez różnorodne mikroorganizmy, które normalnie zamieszkują wnętrze zdrowej pochwy. Jedną z najczęściej spotykanych przyczyn wystąpienia grzybicznego zapalenia pochwy jest Candida albicans, grzyb który powoduje takie objawy, jak: upławy, nieprzyjemny zapach, swędzenie, zaczerwienienie warg sromowych, w niektórych przypadkach zaczerwienienie może sięgać nawet do górnej części uda. Innym rodzajem infekcji, która niezwykle często dotyka kobiece narządy intymne jest bakteryjne zapalenie pochwy. Objawia się ono obfitymi upławami, którym towarzyszy silny, nieprzyjemny zapach. Ich wydzielanie jest szczególnie silne bezpośrednio po stosunku.

Jeśli zauważasz u siebie objawy infekcji pochwy, pamiętaj, by bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem. Tylko on może określić jaki rodzaj bakterii wywołał infekcję, i w zależności od tego – dobrać odpowiednie leczenie. Zadbaj o siebie i nie dopuść do wystąpienia jakichkolwiek infekcji dróg rodnych. Pomogą ci w tym wskazówki, domowe środki lecznicze oraz zdrowe nawyki, które przedstawiamy poniżej:

Zdrowe nawyki, które pomogą ci zwalczyć infekcje grzybiczne

Stop wilgoci

Za każdym razem, gdy korzystasz z łazienki, pamiętaj o dokładnym osuszeniu narządów intymnych. Grzyby rosną i namnażają się w ciepłym, wilgotnym środowisku. Dlatego, tak ważne jest, by nie zapominać o dokładnym osuszeniu ciała po skorzystaniu z prysznica lub kąpieli.

Noś tylko przewiewną bieliznę

2#:infekcje.jpg

W miarę możliwości, wybieraj zawsze przewiewną bieliznę. Dzięki niej unikniesz nagromadzenia wilgoci i ciepła. Jeśli chcesz założyć bieliznę nylonową, upewnij się, że zawiera ona jakieś domieszki bawełny. Dodatkowo, jeśli lubisz częste kąpiele w morzu, unikaj noszenia mokrego kostiumu kąpielowego przez dłuższy okres czasu.

Utrzymaj odpowiednią higienę osobistą

Nie ważne czy cierpisz z powodu infekcji dróg intymnych czy też nie, zawsze powinnaś pamiętać o codziennej higienie narządów płciowych. Rób to każdego dnia, unikaj dzielenia się z drugą osobą ręcznikiem, mydłem i innymi osobistymi środkami do pielęgnacji ciała. Powinnaś także prać swoją bieliznę w gorącej wodzie lub w roztworze z octu i wody, aby całkowicie wyeliminować wszelkie grzyby znajdujące się na twojej bieliźnie.

Unikaj mydeł o intensywnym zapachu

3#:infekcje.jpg

Mydła o intensywnym zapachu i inne środki do pielęgnacji stworzone na bazie alkoholu mogą podrażnić pochwę i zaburzyć naturalny poziom pH. Jeśli czujesz się niekomfortowo z powodu objawów infekcji, przygotuj swój własny płyn do higieny intymnej, rozcieńczając ocet w wodzie. Ocet pomoże przywrócić naturalne pH pochwy, które wynosi 4,5.

Domowe środki lecznicze pomagające zwalczyć infekcje kobiecych narządów płciowych

Jogurt naturalny

4#:infekcje.jpg

Jogurt naturalny jest jednym z najlepszych środków do walki z grzybicznymi infekcjami pochwy. Dzięki zawartości potrzebnych bakterii, pomaga on przywrócić naturalną równowagę kwasową w pochwie. Jeśli cierpisz z powodu infekcji narządów intymnych, jogurt naturalny może stać się skuteczny nie tylko jako element diety, ale również jako środek stosowany do mycia. Zastosuj go na zewnętrzną powierzchnię pochwy lub rozcieńcz z wodą i umyj chore miejsce.

Kwas borowy

Kwas borowy jest niezwykle ekonomicznym sposobem do walki z infekcjami pochwy. Wiele przeprowadzonych na ten temat badań dowiodło, że ma on wysoką skuteczność w leczeniu infekcji drożdżakowych. Będąc cały czas pod nadzorem lekarza, przygotuj kapsułki żelatynowe do stosowania jako czopki. Małe kapsułki napełnij kwasem borowym. Stosuj raz dziennie przez tydzień.

Ziołowe środki lecznicze

  • Jeśli pragniesz złagodzić nieprzyjemne objawy swędzenia i pieczenia w pochwie, przyrządź napar z rozmarynu. Za pomocą ręcznika przemyj naparem zewnętrzną powierzchnię chorych miejsc.
  • Innym sposobem jest picie herbaty z tymianku. Jedna łyżka stołowa tymianku na jedną szklankę gotującej się wody. Pij 1-4 szklanki dziennie.
  • Malwa jest kolejnym niesamowitym środkiem leczniczym, który pomaga zwalczyć bakterie Candida albicans oraz pozbyć się wszystkich wywołanych przez nie objawów. Roślina ta jest idealnym lekiem łagodzącym zapalenie. Ma działanie przeciwbólowe oraz zapewnia uczucie odprężenia. Aby przygotować napar, ugotuj kilka liści malwy w jednym litrze czystej wody. Odstaw do ostygnięcia i stosuj jako kąpielową nasiadówkę dla miejsc intymnych.

Mamy nadzieję, że artykuł poświęcony infekcjom drożdżakowym stał się dla ciebie pomocny.