Kilka przykładów krępujących dolegliwości

Mimo że nasze zdrowie jest ważne i powinniśmy traktować je poważnie, nie zawsze dbamy o nie odpowiednio. Istnieje wiele krępujących dolegliwości, które często lekceważymy ponieważ, najzwyczajniej w świecie są dla nas krępujące i wstydzimy się ich. Nie bagatelizujmy krępujących dolegliwości,  to problemy zdrowotne i nie powinniśmy zaniedbywać leczenia ich dla naszego zdrowia.

Kilka przykładów krępujących dolegliwości

1. Zaparcia

Zaparcia są jedną z najczęściej występujących krępujących dolegliwości, szczególnie wśród kobiet. Poza tym, że jest to problem wstydliwy, dodatkowo znacznie utrudnia normalne funkcjonowanie. Przyczyną zaparć jest zwykle uboga w błonnik dieta lub odwodnienie organizmu. Z kolei najczęstszymi ich objawami są skurcze żołądka, nieprawidłowe ruchy jelit, nudności, bóle głowy i brak apetytu. Najlepsze sposoby leczenia zaparć to: picie dużej ilości wody, włączenie błonnika do codziennej diety, stosowanie środków przeczyszczających oraz ruch na świeżym powietrzu – spacery i bieganie.

2. Trądzik

2#:krępujących-dolegliwości-trądzik.jpg

Trądzik jest powszechnym problemem dojrzewającej młodzieży. W tym okresie organizm człowieka doświadcza wielu – nierzadko krępujących i wstydliwych – zmian. Pamiętajmy jednak, że trądzik może się pojawić w każdym wielu – cierpią na niego również osoby dorosłe. Jego efektem często bywają trwałe ślady i zmiany skórne na twarzy. Ogólnie mówiąc, może być on wynikiem zmian hormonalnych lub gromadzenia się tłuszczów w pewnych częściach ciała, głównie na twarzy. Istnieje szereg zabiegów leczących trądzik oraz powstałe po nim ślady.

3. Opryszczka

Opryszczka jest jedną z najbardziej irytujących i krępujących dolegliwości. Przejawia się ona małymi pęcherzykami wokół ust. Najlepszym sposobem zwalczania opryszczki jest bardzo częste mycie rąk, unikanie dotykania zainfekowanych miejsc oraz stosowanie zdrowej diety. Dodatkowo w aptekach można nabyć także leki do stosowania miejscowego na opryszczkę.

4. Nieprzyjemny zapach z ust

4#:krępujących-dolegliwości-plamy-pachy.jpg

Nadmierne owłosienie ciała potrafi być bardzo kłopotliwe, szczególnie dla kobiet. Mimo że nie można go uznać za problem stricte zdrowotny, może on doprowadzić osoby cierpiące na nadmierne owłosienie ciała do zaburzeń związanych z samooceną oraz do utraty pewności siebie. Problem staje się jeszcze bardziej wstydliwy, gdy nadmierne owłosienie pojawia się na twarzy, plecach czy ramionach.

8. Nadmierna potliwość

Nadmierna potliwość to uciążliwy i wstydliwy problem zdrowotny. Jej przyczyny związane są z nadprodukcją gruczołów potowych. Jedną z najbardziej uprzykrzających życie konsekwencji nadmiernej potliwości jest nieprzyjemny zapach potu, który często bywa irytujący dla otoczenia. Na szczęście istnieje wiele zabiegów, dzięki którym można ograniczyć nadmierne wydzielanie potu.

9. Łupież

5#:krępujących-dolegliwości-łupież.jpg

Łupież jest bardzo powszechnym i żenującym problemem zdrowotnym. Jak wiadomo, ta krępująca dolegliwość dotyczy skóry głowy. Jego sprawcą może być wiele czynników, jednak w większości przypadków powodują go grzyby lub jest wynikiem nadprodukcji łoju. W każdym razie, łupież jest widoczny gołym okiem, dlatego często wprowadza cierpiącą na niego osobę w zakłopotanie, powodując dyskomfort w bliskich kontaktach z otoczeniem. Mimo iż na rynku jest dostępna bardzo szeroka oferta produktów do walki z łupieżem, warto jednak zasięgnąć porady specjalisty.

10. Otyłość

Otyłość stanowi bardzo poważny problem zdrowotny, który jednak wciąż bywa lekceważony przez wiele cierpiących na nią osób. Zwykle prowadzi ona do rozwoju innych chorób takich jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca lub do poważnych zaburzeń sercowo-naczyniowych, na przykład zawału serca. Nie należy zatem postrzegać otyłości wyłącznie w kategoriach problemu estetycznego. Pamiętajmy, że mimo iż bywa krępująca i kłopotliwa, jest również poważnym problemem zdrowotnym.