Kiełbaski w cieście - prosty przepis do zrobienia w domu

Idealną odmianą do produkcji kiełbasek w cieście są frankfurterki, ponieważ to właśnie one najlepiej dostosowują się do przepisu. Ponadto możemy je kupić w różnych rozmiarach.
Kiełbaski w cieście - prosty przepis do zrobienia w domu
Eliana Delgado Villanueva

Napisane i zweryfikowane przez dietetyk Eliana Delgado Villanueva.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Czy masz pomysł, jak zrobić kiełbaski w cieście? Nie martw się, jeśli tak nie jest. Prawda jest taka, że ​​są one tak pyszne i proste w przygotowaniu, że bardzo chętnie postaramy się wyjaśnić i szczegółowo opisać ten przepis. Dzięki temu łatwiej Ci będzie wypróbować go w domu.

Ale trudno jest zrobić jakieś danie według przepisu, który zobaczysz w Internecie, nie wiedząc najpierw, co to jest, prawda? Cóż, przede wszystkim musisz się więc dowiedzieć, że kiełbaski w cieście to określonego rodzaju kiełbaski nazywane „Frankfurterki”, które się panieruje w jajku, mleku i mące pszennej.

Zasadniczo ten przepis pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i szybko staje się popularny w wielu innych krajach. Kiełbaski w cieście podbijają świat, gdyż naprawdę są proste w przygotowaniu i bardzo smaczne. Ich smak nie ma sobie równych, a ponieważ ich głównym składnikiem jest kiełbasa, danie pozostawia na podniebieniu przyjemne uczucie sytości.

Należy jednak wspomnieć, że kiełbaski w cieście to przepis o wysokiej wartości kalorycznej, zarówno pochodzących z węglowodanów, jak i tłuszczów trans. Jednak ich wpływ na Twój organizm będzie zależał bezpośrednio od ilości, które spożyjesz. Więc nie martw się zanadto.

Istnieje bardzo rozpowszechniony mit na temat jedzenia tłuszczów lub smażonych potraw czy deserów, które są „złe” dla organizmu. Jednak w tej kwestii brakuje wsparcia naukowego lub żywieniowego. Pozostaje więc tylko sprawdzić, jak przygotowuje się ten przepis na kiełbaski w cieście w domu i cieszyć się jego smakiem.

Przepis na kiełbaski w cieście do zrobienia w domu

Kiełbaski w cieście (klasyczny przepis)

Jest to najbardziej znana z opcji, które możesz wykonać we własnej kuchni. Przekonasz się, że nie jest to trudne, a po opanowaniu tej receptury, będziesz mogła dodawać składniki i przekształcać oryginał, aby dostosować go do innych wymagań, które mogą się pojawić.

Podążaj bardzo dokładnie za wskazówkami a zobaczysz, że w ciągu mniej niż 10 minut przejdziesz od zebrania wszystkich surowych składników do degustacji tego dania na stole. Nie byłoby źle, gdybyś zdecydowała się podać, jako dodatek domowy dressing do maczania kiełbasek i oczywiście dobrze schłodzony napój.

Kiełbaski

Składniki

 • 10 kiełbasek typu frankfurterki (około 500 g)
 • 10 drewnianych szpikulców do szaszłyków
 • 2 szklanki mąki pszennej (240 g)
 • 1 jajko
 • ½ szklanki płynnego mleka (125 ml)
 • 4 łyżki oleju roślinnego (60 ml)
 • 1 szczypta soli
 • 1 łyżka proszku do pieczenia (15 g)

Przygotowanie

 1. Musisz zacząć od nabicia kiełbasek na szpikulce, jedna po drugiej, aż do ukończenia. Następnie odłóż je.
 2. Teraz przystąp do przygotowania tempury. W tym celu potrzebne będą następujące składniki: mąka pszenna, jajko, proszek do pieczenia i płynne mleko.
 3. W kolejnym kroku ubij wszystkie składniki w średniej misce za pomocą ręcznej trzepaczki. Konsystencja, którą powinnaś uzyskać, powinna być dość gęsta, ale na tyle plastyczna, aby się przyklejała do trzepaczki. Pamiętaj, żeby była jednorodna, bez żadnych grudek.
 4. Następnie przelej do szklanki lub kubka ilość mieszanki, którą zrobiłaś i zacznij w niej zamaczać każdą kiełbaskę.
 5. Na koniec, odcedź nadmiar mieszanki na kiełbaskach i smaż je, aż się ładnie zrumienią i nabiorą klasycznego wyglądu prawdziwych kiełbasek w cieście.

Kiełbaski w cieście z serem

Jest to mała odmiana klasycznego przepisu, ale jest również bardzo popularna. Spodoba Ci się zwłaszcza, jeśli lubisz kreatywność w kuchni. Ten przepis oferuje możliwość dodania jeszcze jednego składnika, dzięki czemu daje bardziej zróżnicowany i nieodparty smak.

Kiełbaski z serem

Składniki

 • 10 kiełbasek typu Frankfurter (500 g)
 • 1 łyżka proszku do pieczenia (15 g)
 • 10 pasków sera kanapkowego
 • 1 jajko
 • 1 szklanka płynnego mleka (250 ml)
 • 4 łyżki oleju roślinnego (60 ml)
 • 1 szklanka mąki pszennej (120 g)
 • 1 szklanka mąki kukurydzianej (120 g)
 • 10 drewnianych szpikulców do szaszłyków

Przygotowanie

 1. Tak, jak w poprzednim przepisie, na początku nabij wszystkie kiełbaski na szpikulce.
 2. Następnie nawiń plasterek sera kanapkowego na nadzianą kiełbaskę. Aby się dobrze przykleił do kiełbaski, możesz go lekko przyklepać koniuszkami palców. Powtórz operację ze wszystkimi kiełbaskami i odłóż.
 3. Następnie przygotuj tempurę. Do tego potrzebne będą jajka, mąka pszenna, mąka kukurydziana, płynne mleko i proszek do pieczenia.
 4. Ubij wszystko za pomocą ręcznej trzepaczki, aż uzyskasz konsystencję podobną do klasycznej receptury na kiełbaski w cieście.
 5. Na koniec namocz każdą kiełbaskę nabitą na patyk w mieszance, usuń nadmiar tempury i usmaż, aż będą złociste i chrupiące.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.