Kartony po jajkach - jak je wykorzystać?

Kartony po jajkach - jak je wykorzystać?

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Kartony po jajkach mogą być wykorzystane do stworzenia pudełek dekoracyjnych. Dodatkowo są świetnym sposobem na posortowanie małych przedmiotów, a nawet jako podkładka pod laptop, chroniąca przed jego przegrzaniem.

Recycling stał się ostatnio bardzo popularny. Jest on najbardziej efektywnym sposobem na ograniczenie ilości śmieci, które zanieczyszczają nasze środowisko. Dużo osób stawia także na kreatywność w ponownym wykorzystywaniu produktów codziennego użytku.

W dzisiejszym artykule przedstawimy w jaki sposób można wykorzystać kartony po jajkach, które mogą być pomocne na przykład przy tworzeniu praktycznych i dekoracyjnych przedmiotów. Czy nadal wyrzucasz kartony do śmieci? Spróbuj dać in nowe życie i wykorzystać je w różny sposób.

Pojemniki na nasiona

Nasiona

Karton po jajkach może posłużyć jako świetny pojemnik na nasiona. Wszystko czego potrzebujesz to odpowiedni nawóz i ziemia. W ten łatwy sposób możesz posiać dużo roślin i ziół.

Kartony po jajkach – świetny organizer

Jeżeli połączysz kilka kartonów po jajkach, możesz stworzyć świetny organizer do przechowywania różnych rzeczy.

Możesz pomalować każdy z kartonów na inny kolor wykorzystując farby, wstążki i inne materiały. Następnie możesz w nich przechowywać materiały biurowe, biżuterię i inne podobne rzeczy.

Pojemnik na farby

Karton po jajkach ma wiele przedziałów, dzięki czemu możesz przechowywać w nim farby i mieszać je z łatwością.

Przybornik do szycia

Przybornik do szycia

Akcesoria służące do szycia są małe i często się gubią. Ciężko jest je także utrzymać w porządku. Aby temu zapobiec wykorzystaj karton po jajkach. Każdy z przedziałów może posłużyć jako osobne pomieszczenie do przechowywania szpilek, guzików i innych potrzebnych przedmiotów.

Możesz zastosować ten sam pomysł do przechowywania śrubek, gwoździ czy innych małych materiałów budowlanych.

Pojemnik na małe piłki

Małe piłki takie jak piłeczki do ping ponga czy golfa pasują idealnie do przedziałów w kartonie po jajkach. Przechowywane w ten sposób nigdy się nie zgubią. Dzięki temu zawsze będziesz wiedziała gdzie je znaleźć.

Ozdobne lampy

Lampy

Jeżeli masz trochę więcej czasu, możesz stworzyć ozdobne lampy z kartonu po jajkach.  Użyj specjalnego kleju, tak aby kartony trzymały się razem i nie odpadły.

Sztuczne kwiaty

Wykorzystując kształt każdego z przedziałów w kartonie po jajkach, możesz stworzyć piękne sztuczne kwiaty, które ozdobią Twój dom lub będą świetnym prezentem.

Pudełko na prezenty

Zamiast wyrzucać karton do śmieci, ozdób go za pomocą farby i innych ornamentów i stwórz piękne pudełko na prezent. Włóż czekoladowe jajko lub cukierki do środka, aby dodać mu charakteru.

Przechowywanie sosów w lodówce

Aby ułatwić sobie przechowywanie butelek w lodówce, umieść karton po jajkach na jej drzwiach i użyj go do przechowywanie i zorganizowanie butelek po sosach i nie tylko. Nie tylko utrzymasz czystość w lodówce, ale także zużyjesz każdą kroplę sosu.

Ozdobne lustra

10-lustra

Wykorzystaj karton po jajkach, aby stworzyć małe płatki i piękne kwiaty, które ozdobią ramy Twojego lustra. Wszystko czego potrzebujesz do dekoracyjna farba i pistolet na klej. Zakochasz się w rezultacie!

Wieniec na drzwi

Piękny wieniec może ozdobić Twoje drzwi i ogród. Aby go wykonać, potnij karton po jajkach tak jak przedstawiono na obrazku i pomaluj na różne kolory. Przyklej pomalowane elementy do kartonu za pomocą kleju.

Przechowuj świeże jajka w odpowiednich kartonach

Jeżeli masz dużo pustych kartonów po jajkach, wykorzystaj je do przechowywania świeżych jajek prosto od kur. Dzięki temu farmerzy, nie muszą tracić pieniędzy na pakowanie swoich produktów.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj: Jak utrzymać porządek w domu?

Podkładka pod laptop

Czy korzystasz z podkładki chłodzącej do laptopa? Możesz taką łatwo kupić lub wykonać samemu przy wykorzystaniu kartonu po jajkach. Dzięki temu zabezpieczysz laptop przed przegrzaniem.

Podobają Ci się nasze pomysły? Teraz kiedy wiesz jak można wykorzystać karton po jajkach, zastanów się zanim go wyrzucisz.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.