Kamienie nerkowe: usuń je za pomocą soków!

Soki są naturalną alternatywą pomagającą organizmowi pozbyć się nadmiaru toksyn, zwalczać infekcje i wyeliminować kamienie nerkowe.
Kamienie nerkowe: usuń je za pomocą soków!
Elisa Morales Lupayante

Przejrzane i zatwierdzone przez: pedagog wychowania fizycznego i dietetyk Elisa Morales Lupayante.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Kamienie nerkowe to nieprzyjemna dolegliwość związana z jednym z najważniejszych organów naszego ciała. Nerki odgrywają kluczową rolę w organizmie pomagając oczyścić krew i przyczyniając się do usunięcia produktów przemiany materii poprzez mocz.

Oznacza to, że są one niezwykle istotne dla prawidłowego funkcjonowania innych narządów w organizmie, tak więc należy zwrócić baczną uwagę na ich kondycję. Kamienie nerkowe mogą powstawać z różnych powodów, najczęściej przyczyna leży w nieprawidłowym odżywianiu się lub określonych wadach rozwojowych.

Kamienie nerkowe

Są one prawie zawsze skutkiem wadliwej pracy nerek uniemożliwiającej skuteczne usuwanie toksyn z organizmu, które w takim przypadku zaczynają odkładać się w ich wnętrzu.

Gdy te substancje nie zostaną ostatecznie usunięte, to stopniowo ulegają krystalizacji i tworzą kamienie nerkowe, wywołujące silny ból za każdym razem, gdy tylko zaczynają utrudniać przepływ moczu.

Na rynku dostępne są leki, które pozwalają dosyć skutecznie usuwać kamienie nerkowe.

Ale niektóre z nich mają także skutki uboczne, a na dodatek nie zawsze dają oczekiwane rezultaty. Na szczęście istnieją liczne naturalne alternatywy, które mogą wpływać na rozkład i usuwanie kamieni, a także uchronić nerki przed ich ponownym tworzeniem się.

Sok z grejpfruta i aloesu na kamienie nerkowe?

Sok z aloesu

Opisywany poniżej sposób został opublikowany w 2003 roku w specjalistycznym czasopiśmie o nazwie The Scientific Principles and Practices of Herbal Medicine jako dobry sposób pozwalający wyeliminować kamienie nerkowe, wyleczyć różne inne choroby nerek i oczyścić swoją krew.

Składniki:

 • Miąższ z liści aloesu
 • 1/2 szklanki soku grejpfrutowego (100 ml)
 • 2 łyżki miodu (50 g)

Sposób przygotowania:

Dokładnie zmiksuj aloes w blenderze wraz z sokiem grejpfrutowym. Po minucie lub dwóch dodaj miód. I to wszystko!

Sok z mango, kantalupy, pomarańczy i grejpfruta

Koktajl owocowy

Wymienione powyżej cztery owoce wykorzystywane w tym przepisie na łagodzenie kamieni nerkowych powodują, że uzyskany dzięki niemu napój jest silnym przeciwutleniaczem i skutecznym sposobem na oczyszczenie organizmu z toksycznych substancji.

Składniki:

 • 1/2 mango
 • 1 pomarańcza
 • 1 grejpfrut
 • 1/4 kantalupa

Sposób przygotowania:

Najpierw należy obrać owoce i usunąć z nich pestki. Skórka może nadać końcowemu produktowi nieco kwaśny posmak, którego z pewnością nie polubisz. Umyj dokładnie wszystkie owoce i wrzuć je do blendera, a następnie miksuj tak długo, aż uzyskasz jednorodną konsystencję.

Pij tak uzyskany sok w liczbie dwóch szklanek na dzień.

Sok z marchewki, jabłka, pomarańczy oraz ogórka

Sok z marchewki i ogórka

Opisywane połączenie pomaga w oczyszczaniu organizmu, eliminując z niego substancje toksyczne i rozpuszczając kamienie nerkowe.

Składniki:

 • 4 marchewki
 • 2 jabłka
 • 2 ząbki czosnku
 • 1 ogórek
 • 1 pomarańcza

Sposób przygotowania:

Pamiętaj, aby obrać i umyć wszystkie składniki przed dodaniem ich do blendera. Kiedy będą gotowe, miksuj je dokładnie przez kilka minut. Możesz dodać trochę wody, jeśli uznasz to za konieczne.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy pić ten sok w godzinach porannych.

Sok z żurawiny

Ten pyszny napój jest bogaty w antyoksydanty i związki chemiczne zwalczające bakterie, takie jak między innymi garbniki, które skutecznie uniemożliwiają przywieranie bakterii do ścianek kanalików nerkowych.

Picie soku z żurawiny jest zalecane w celu zapobiegania zakażeniom dróg moczowych i powstawania przewlekłych problemów, takich jak kamienie nerkowe.

Składniki:

 • 1 szklanka soku z żurawiny (250 ml)
 • 1/2 szklanki wody (125 ml)
 • 1 łyżka soku z cytryny (15 ml)

Sposób przygotowania:

Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki razem i pij ten sok codziennie. Dla uzyskania najlepszych rezultatów nie należy zapominać o piciu zalecanych ilości wody.

Sok z ananasa

Sok z ananasa

Ananas jest znany jako silny środek moczopędny i owoc o właściwościach oczyszczających, który pomaga wyeliminować odpady gromadzące się w organizmie. Sok ananasowy oczyszcza nerki, a także usuwa kamienie nerkowe oraz zapobiega ich ponownemu tworzeniu.

Wprawdzie nie ma przeszkód jeśli chodzi o picie czystego soku ananasowego celem zapewnienia sobie opisywanych korzyści, ale można również wykorzystać następujący przepis, co pozwoli Ci uzyskać jeszcze lepsze efekty.

Składniki:

 • 1 ananas, pocięte na kawałki
 • 1 szklanka mleka ryżowego (250 ml)

Sposób przygotowania:

Wrzuć oba składniki do blendera i zmiksuj je dokładnie, aż do uzyskania jednorodnej konsystencji. Jeśli wolisz uzyskać mniej gęsty napój, możesz dodać do niego także trochę wody.

Regularne picie któregokolwiek z opisanych powyżej pięciu soków to świetny sposób, aby wyeliminować kamienie nerkowe i pozbyć się wielu toksycznych substancji ze swojego organizmu, powodujących mnóstwo różnych problemów natury zdrowotnej.

Dołącz te soki do swojej codziennej diety i ciesz się ich wszystkimi zaletami oraz dobrym zdrowiem!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.