Kadzidełka przywrócą dobrą energię w Twoim domu

Kadzidełka pomagają oczyścić nasz dom i pozbyć się złych wibracji, dzięki czemu jest bardziej harmonijny i spokojny. Efekty są natychmiastowe.
Kadzidełka przywrócą dobrą energię w Twoim domu

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Generalnie można powiedzieć, że istnieje dobra i zła energia, która może oddziaływać na nasze życie w różny sposób. Kadzidełka to jeden z najskuteczniejszych sposobów walki ze złą energią.

Mówi się, że zbyt dużo złej energii nagromadziło się wokół nas, zaczynamy odczuwać napięcie i złe wibracje, które bezpośrednio wpływają na nasze samopoczucie. Istnieją różne sposoby zwalczania złych wibracji i przywracania dobrej energii w swoim domu.

Zwykłe kadzidełka wykonane z różnych rodzajów roślin i minerałów, o wielu interesujących zapachach, palone w domu mogą przywrócić nam spokój. Przynoszą one efekt niemal natychmiast, a Ty odzyskujesz swoją szczęśliwą przestrzeń.

Jak wykorzystać kadzidełka?

 • Kadzidełka mogą być wykorzystywane do wielu rytuałów przywołujących wibracje lub regulujących energię osoby biorącej w nich udział.
 • W medytacji kadzidełka mają za zadanie ułatwić osobie wyciszenie, oczyszczenie umysłu i skupienie.
 • Z ezoterycznego punktu widzenia uważa się, że kadzidełka pomagają osiągnąć stan świadomego snu albo wręcz projekcji astralnej.
 • Kadzidełka są uważane za magnes przyciągający dobrą energię, dlatego też są często używane do oczyszczenia atmosfery w domu lub pracy.
 • W niemal każdym miejscu, w którym wyczuwalna jest zła energia, powinno się zapalić kadzidełko, aby zniwelować jej negatywny wpływ.
 • Osoby pragnące osiągnąć wysoki stan skupienia powinny wybierać specjalnie przeznaczone do tego rodzaje kadzidełek.

Rodzaje kadzidełek, które przywrócą dobrą energię w Twoim domu

Wybór kadzidełek jest ogromny, dlatego też zdecydowaliśmy się przygotować dla Ciebie listę tych rodzajów, które w najskuteczniejszy sposób pomogą Ci uporać się ze złą energią w Twoim domu.

Stylowa sypialnia
 • Bursztyn: tego rodzaju kadzidełka są polecane osobom chcącym osiągnąć wyższy stopień świadomości, uprawiającym medytację lub potrzebujących oczyścić i uwolnić umysł od codziennych myśli i problemów.
 • Cedr: jest to źródło siły i energii. Warto wybrać te kadzidełka zwłaszcza do nowego domu lub mieszkania po remoncie, gdyż cedr zapewnia trwałość i jedność.
 • Drzewo sandałowe: zalecane dla osób pragnących rozbudzić boski pierwiastek i siłę wiary w ich miejscu pracy lub domu.
 • Kadzidło: klasyczne kadzidło to takie rozpalane w kościele podczas mszy. Ono również zapewnia wiernym wyciszenie i spokój, dodatkowo redukuje stres i niepokój. Kadzidło to tradycyjna forma walki ze złą energią, którą w kościele utożsamia diabeł. Pod tym względem jest to więc także forma rytuału i medytacji.

Przeczytaj również: Wypełnij dom pozytywną energią

Jeszcze więcej sposobów na walkę ze złą energią

 • Lawenda: tego typu kadzidełka mają zastosowanie w sprawach sercowych, zauroczeniach, romansach i miłości. Są więc idealne do rytuałów odprawianych wspólnie z partnerem i urozmaicenia atmosfery w domu. Lawenda ma także wiele zastosowań, które wydobywają piękno z miejsc oraz ludzi.
Olejek lawendowy - naturalne kadzidełka
 • Cynamon: jest to jedno z najpopularniejszych rodzajów kadzidełek, mające związek z namiętnością, pociągiem seksualnym i pożądaniem. Dzięki temu cynamonowe kadzidełka są polecane na spotkania we dwoje, gdyż dodają energii i zapewniają odpowiedni nastrój.
 • Wanilia: oprócz fantastycznego zapachu wanilia zapewni Ci także poprawę wydajności umysłowej. Gdy musisz się skupić, uczyć lub poszukujesz inspiracji, wybierz kadzidełka waniliowe.
 • Jaśmin: kadzidełka jaśminowe również mają związek z miłością, choć niekoniecznie z pożądaniem. Dzięki nim skupisz się bardziej na wewnętrznym pięknie, dlatego też są idealne nie tylko dla cementowania związku, ale również przyjaźni.

Mamy nadzieję, że teraz wiesz już, jakie kadzidełka wybrać, aby przywrócić dobrą energię w swoim domu!

To może Cię zainteresować ...
Rośliny, które oczyszczają powietrze w Twoim domu
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Rośliny, które oczyszczają powietrze w Twoim domu

Istnieją rośliny, które - jeśli znajdą się w naszym domu - będą oczyszczać w nim powietrze. Koniecznie się o nie postaraj, a skorzystasz na tym. • Koulivand PH, Khaleghi Ghadiri M, Gorji A. Lavender and the nervous system. Evid Based Complement Alternat Med. 2013;2013:681304. doi:10.1155/2013/681304
 • Moussaieff A, Rimmerman N, Bregman T, et al. Incensole acetate, an incense component, elicits psychoactivity by activating TRPV3 channels in the brain. FASEB J. 2008;22(8):3024‐3034. doi:10.1096/fj.07-101865
 • Morikawa, T., Matsuda, H., & Yoshikawa, M. (2017). A review of anti-inflammatory terpenoids from the incense gum resins frankincense and myrrh. Journal of Oleo Science. Japan Oil Chemists Society. https://doi.org/10.5650/jos.ess16149
 • Friborg JT, Yuan JM, Wang R, Koh WP, Lee HP, Yu MC. Incense use and respiratory tract carcinomas: a prospective cohort study. Cancer. 2008;113(7):1676‐1684. doi:10.1002/cncr.23788

Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.