Jak zrobić domowy wiszący kwietnik?

Jak zrobić domowy wiszący kwietnik?

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Dekorowanie domu, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, jeszcze nigdy nie było tak proste! Czytając dzisiejszy artykuł dowiesz się jak wykonać domowy wiszący kwietnik.

Zakup roślin do domu to dobra decyzja, ponieważ wnoszą one odrobinę życia i koloru do każdej przestrzeni. Jednak tak samo ważne jest ustawienie ich w takim miejscu, które sprawi, że będą wyglądały dobrze. A może zdecydujesz się zrobić domowy wiszący kwietnik?

Aby wykonać własny kwietnik nie będziesz potrzebowała wielu materiałów ani doświadczenia. Co więcej, możesz wykonać do z materiałów pozyskanych z recyklingu! Jeden z najlepszych aspektów takich tworów to fakt, że ich wykonanie na wymaga zbyt wielu nakładów finansowych.

Wystarczy, że będziesz miała kilka materiałów, a będziesz w stanie wykonać własny domowy wiszący kwietnik, który wpasuje się w każdą przestrzeń w Twoim domu, bez względu na to, czy znajduje się ona w jego wnętrzu, czy też na zewnątrz.

Jak zrobić własnoręcznie domowy wiszący kwietnik?

Wiszący kwietnik
Możesz umieścić wiszące kwietniki w różnych miejscach, aby rośliny ożywiły Twój dom.

Stworzenie własnego domowego kwietnika to idealny sposób na puszczenie wodzy fantazji. Znajdź przedmioty, które możesz wykorzystać ponownie, i zabierz się do pracy!

Materiały, których będziesz potrzebować

 • Pojemniki z recyklingu, takie jak szklane słoiki, kubeczki po jogurtach, plastikowe pojemniki, itp..
 • Linka lub sznurek wykonane z bawełny, nylonu lub juty.
 • Rośliny.
 • Piasek do zapewnienia drenażu dla roślin.
 • Ziemia do roślin doniczkowych.
 • Nożyczki.
 • 1 haczyk.

Instrukcje

 1. Weź sznurek lub linkę i potnij ją na osiem kawałków o tej samej długości. Powinny mieć od 58 do 83 cm długości. Wszystko zależy od rozmiaru doniczki.
 2. Zwiąż wszystkie końce sznurków w taki sposób, aby otrzymać jeden duży węzeł na jednej z podstaw.
 3. Połóż sznurki na płaskiej powierzchni i podziel je na cztery pary.
 4. Zwiąż każdą z par 7,5 cm od podstawy.
 5. Weź dwa końce (prawy i lewy) i zwiąż je ze sobą, aby stworzyć okrąg.
 6. Wiąż węzły od 5 do 10 cm od pierwszego rzędu węzłów. Pamiętaj, że odległość będzie zależała od szerokości doniczki.
 7. Kontynuuj wykonywanie węzłów. Zawiąż na supeł dwie liny w rzędach na zmianę, aby drugi rząd węzłów składał się z przeciwnych par sznurków.
 8. Nie zapomnij o wzięciu dwóch przeciwnych końców sznurków i związaniu ich po zakończeniu każdego rzędu, aby zamknąć okrąg.
 9. Sprawdź rozmiar swojego domowego wiszącego kwietnika. W tym celu postaw na nim wybraną doniczkę.
 10. Jeśli uznasz to za stosowne, możesz dodać więcej węzłów.
 11. Teraz nadszedł czas na sadzenie! W tym celu ułóż na dnie doniczki trochę piasku, a następnie dodaj warstwę ziemi do kwiatów doniczkowych.
 12. Umieść wybraną roślinę w doniczce i wypełnij ją do końca ziemią.
 13. Umieść doniczkę z rośliną w swoim kwietniku, który właśnie wykonałaś. Delikatnie naciągnij go do góry.
 14. Zawiąż końcowy węzeł na drugim końcu kwietnika.
 15. Zamontuj haczyk, abyś mogła powiesić roślinę w wybranym miejscu.

6 wiszących kwietników, które możesz wykonać z materiałów z recyklingu

Kiedy odważysz się wypróbować tą sztukę, przekonasz się jaka jest prosta. Co więcej, możesz eksperymentować z najróżniejszymi materiałami. To doskonały sposób na ponowne wykorzystanie ubrań, materiałów lub przedmiotów, których już nie używasz.

Poniżej znajdziesz listę pomysłów na kwietniki z materiałów z recyklingu, które możesz wykonać w domu. Po prostu wybierz opcję, która najbardziej przypadła Ci do gustu lub taką, która najbardziej pasuje do Twojego stylu!

Ogród na ścianie
Wykorzystaj ponownie puszki, słoiki i inne materiały, które posiadasz w domu, aby wykonać swoje wiszące kwietniki.

1. Domowy wiszący kwietnik ze starych koszulek

To jeden z najłatwiejszych sposobów na wykonanie własnego domowego wiszącego kwietnika, ponieważ wymaga użycia materiałów, które znajdują się już w Twoim domu. Wystarczy, że wybierzesz koszulkę, której już nie nosisz, i potniesz ją na kilka pasków.

Zacznij wiązać paski w węzły, w taki sam sposób, jak opisaliśmy powyżej. Weź pod uwagę możliwość mieszania i łączenia pasków o różnych kolorach, aby osiągnąć o wiele bardziej oryginalny design.

2. Wiszący kwietnik z drewna i liny

Jeśli masz w domu drewnianą deskę lub plaster, możesz wykorzystać ją w celu wykonania wiszącego kwietnika. Chodzi o to, aby stała się ona podstawą, która będzie opierała się na serii sznurków, które wykorzystasz do jej zawieszenia.

Wykonaj małe otwory w desce i przewlecz przez każdy z nich linkę. Następnie zawiąż węzeł na spodzie. Zawieś kwietnik i umieść na nim wybraną roślinkę posadzoną we właściwej doniczce.

3. Domowy wiszący kwietnik z tamborków do wyszywania

Kolejny przedmiot, który może znajdować się w Twoim domu, to tamborek do wyszywania. Wystarczy, że znajdziesz taki, którego rozmiar będzie Ci odpowiadał, a następnie znajdziesz doniczkę, która się w nim zmieści.

Przyklej doniczkę do tamborka, aby nie wypadła. Następnie umieść w środku wybraną roślinę, po czym ją zawieś. Proste i subtelne rozwiązanie, ale jakie piękne!

4. Wiszący kwietnik z opon z recyklingu

To jedna z najlepszych opcji do zastosowania na zewnątrz. Jeśli Twój ogród jest bez życia lub jeśli chcesz, aby stał się bardziej kreatywny, spróbuj wykonać ten kwietnik z opon z recyklingu.

Sprawdź, czy w Twoim garażu nie ma starej opony i powieś ją na drzewie. Następnie umieść w jej środku wybrane rośliny. Poza tym wewnątrz opony może umieścić również jakiś element dekoracyjny, aby bardziej przyciągała wzrok.

Ten artykuł może Cię zainteresować: Doniczki DIY z materiałów z odzysku

5. Wiszące kwietniki z kul dyskotekowych

Owszem, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy ma w swoim domu stare kule dyskotekowe. Ale jeśli jesteś szczęśliwcem, który je posiada, powinnaś rozważyć wykonanie z niej wiszącego kwietnika. To pomysł dla osób, które uwielbiają niekonwencjonalne dekoracje.

Najpierw podziel kule na pół. Weź jedną z połówek i wykonaj w niej dwa otwory po bokach, aby przeciągnąć przez nie sznurki. Po dodaniu sznurków zawieś swoje dzieło i umieść w nim wybraną roślinę. To niezwykle kreatywny pomysł, który będzie wyglądał świetnie zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz.

6. Wiszący kwietnik z drewnianej deski

I w końcu możesz wykonać wiszący kwietnik z długiej drewnianej deski. Jeśli masz jakąś pod ręką, możesz ją wykorzystać, aby ożywić swój ogród.

Wystarczy, że narysujesz na desce okrąg o średnicy doniczki. Następnie wytnij ten kształt, aby wykonać otwór. Użycie długiej drewnianej deski pozwoli Ci wykonać kilka otworów i wstawić do każdego z nich po doniczce.

Następnie wywierć dwa otwory na każdym z końców, przeprowadź przez nie liny i zawiąż, aby zawiesić swój kwietnik w wybranym miejscu.

Bierz się do roboty

Jak widzisz wykonanie wiszącego kwietnika jest łatwiejsze niż może Ci się wydawać. Wystarczy, że wykażesz się odrobiną wyobraźni, kreatywności i cierpliwości, a będziesz w stanie wykonać oryginalne dzieła.

Wybierz przedmioty z odzysku, aby przekonać się jak fajnie jest nadać im drugie życie! To dobre zarówno dla naszej planety, jak i dla wystroju Twojego domu. Spróbuj swoich sił już dziś!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Escuelas idea sana Eroski. La importancia de reciclar. Fundación EROSKI (2006).
 • Plantas L. Clasificación de las plantas. (2011).
 • Barrionuevo V, Planchuelo A, Fuentes E. Evaluación de plantas nativas para decorar nuestros jardines. Agro Sur (2006).
 • Cabrera R. Propiedades, uso y manejo de sustratos de cultivo para la producción de plantas en maceta. Revista Chapingo Serie Horticultura (1999).

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.