Imbir jako środek na bóle stawów

Miód i cytryna posiadają właściwości przeciwzapalne. Jeśli dodatkowo dodamy imbir, biorąc pod uwagę jego właściwości zmniejszające ból, otrzymamy bardzo efektywną miksturę.
Imbir jako środek na bóle stawów

Ostatnia aktualizacja: 25 października, 2018

Wiele osób cierpi na mniej lub bardziej uciążliwe bóle stawów, nad którymi jednak przechodzi zazwyczaj do porządku dziennego. Istnieją jednak pewne metody, które mogą pomóc złagodzić ten ból i poprawić tym samym komfort życia.

Dzisiaj zaprezentujemy Ci dobroczynne działanie naturalnego lekarstwa na bóle stawów, którego głównym składnikiem jest imbir. Więcej informacji uzyskasz czytając pozostałą część artykułu.

Bóle stawów – powszechny problem

Czy bóle stawów można skutecznie wyleczyć? Niestety do dnia dzisiejszego wciąż nie wynaleziono stuprocentowo skutecznego lekarstwa na bóle stawów. Schorzenie to jednak można poddać terapiom, które w efekcie zmniejszają nieco natężenie bólu, poprawiając tym samym jakość życia.

Zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów lub reumatyzm są typowymi chorobami zmuszającymi do rozpoczęcia zażywania leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Leki te jednak niosą ze sobą efekty uboczne, obejmujące głównie nerki i wątrobę, zwłaszcza podczas długotrwałego stosowania.

Bóle stawów w kolanie

Jak już zapewne doskonale wiesz, stawy łączą ze sobą kości, pozwalając na ich przemieszczenie względem siebie oraz pewien stopień elastyczności. Stawy są również otoczone chrząstką, czyli tkanką, którą można zregenerować dzięki prawidłowemu odżywianiu. Gdzie jednak leży przyczyna tego, że niektórzy z nas cierpią na uporczywe bóle stawów?

W niektórych przypadkach bóle stawów to choroba genetyczna lub związana z ich degeneracją wskutek upływu czasu, niską ilością kolagenu, utratą naturalnej odporności, zakażeniem, zmianami chorobowymi, a czasem nawet zupełnie nieznanych przyczyn.

Jeśli w Twoim przypadku bóle stawów stają się naprawdę dokuczliwe, to gorąco zachęcamy do zdecydowania się na wizytę u lekarza. W niektórych przypadkach można jednak spróbować zastosować stosunkowo proste, naturalne rozwiązania. Spójrzmy zatem na niektóre z nich…

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj także: Dieta dla osób cierpiących na zapalenie stawów

Imbir jako środek na bóle stawów

Imbir to roślina o naprawdę olbrzymich właściwościach leczniczych, znana od wielu stuleci. Szczególnie znana jest ze swoich korzystnych właściwości wpływających na układ pokarmowy, a także dzięki właściwościom łagodzenia bólu i stanu zapalnego spowodowanego zapaleniem stawów.

Jaki jest sekret imbiru? Odpowiedź jest bardzo prosta i kryje się w składniku o nazwie gingerol. Imbir stał się tak powszechnie stosowany w leczeniu bólu, że wiele badań zaleca stosowanie go w leczeniu bólu stawów.

Wywar z imbiru na bóle stawów

Dla przykładu w 2007 roku na uniwersytecie w Arizonie badając imbir odkryto znajdującą się w nim silnie działającą substancję przeciwzapalną. Syntetycznie produkowane gingerole także wykazują działanie obejmujące redukowanie stanu zapalnego. Kolejne badania tylko potwierdzają skuteczność tego składnika.

Ale to jeszcze nie wszystko. Prestiżowy uniwersytet im. Johna Hopkinsa przeprowadził niedawno badania, których wyniki udowodniły, że imbir na tyle skutecznie zwalcza stany zapalne, że nie ma potrzeby dodatkowego stosowania tradycyjnych niesterydowych leków przeciwzapalnych.

Naturalnie oznacza to, że imbir jest czymś, o czym warto pamiętać.

Jak przygotować lekarstwo na bolące stawy, którego podstawą jest imbir

  • Łyżeczka świeżo rozdrobnionego imbiru
  • Szklanka wody
  • Dwie łyżeczki miodu
  • Odrobina cynamonu

Niektóre z naszych wcześniejszych artykułów poruszały kwestie cudownych właściwości, jakie połączenie cynamonu z miodem może zaoferować w przypadku bolących stawów. Jeśli do tego połączenia dodać jeszcze imbir, to powstanie naprawdę potężny specyfik przeciwzapalny, który warto przyjmować z samego rana.

Imbir

Dodaj po prostu imbir do mieszaniny miodu z cynamonem, a ból stawów zauważalnie osłabnie. Warto wypróbować tego sposobu raz, czy dwa, gdy dopadnie Cię to schorzenie. Zwłaszcza, że jak wspomnieliśmy już wcześniej, mieszanina tych trzech składników może służyć w zastępstwie tradycyjnych metod leczniczych.

A korzystanie z naturalnych alternatyw zawsze jest lepsze dla ogólnego stanu zdrowia, niż sposoby oparte o syntetyczną chemię.

Wystarczy zaparzyć imbir, najlepiej w postaci herbaty ziołowej, a następnie dodać do niej trochę miodu i posypać odrobiną cynamonu. Jeśli wolisz, możesz użyć także cynamonu w laskach, ponieważ oferuje on tym sposobem jeszcze więcej korzyści.

Jest to doskonały sposób na rozpoczęcie dnia, a także świetny dodatek do stosowania po południu. Dlaczego więc go nie wypróbować?


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.