Herbata miętowa i jej cenne właściwości

Zanim zaczniesz regularnie pić napar z mięty bądź miętową herbatę powinnaś najpierw skonsultować się z lekarzem. Jeśli bowiem jesteś w ciąży, może to spowodować niepożądane efekty.
Herbata miętowa i jej cenne właściwości

Ostatnia aktualizacja: 14 października, 2018

Herbata miętowa – która z nas jej nie próbowała? Herbata miętowa jest doskonałym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy załagodzić dolegliwości żołądkowe, różnego rodzaju bóle, a także inne objawy, które sprawiają, że nie czujemy się dobrze.

W tym artykule opowiemy o kilku doskonałych właściwościach, których dostarcza nam herbata miętowa, tak łatwa w przygotowaniu.

Mięta

Herbata miętowa

Przeczytaj również podobny artykuł: Mięta i jej właściwości lecznicze

Mięta należy do rodzaju roślin, z których przygotowuje się różnorodne przyprawy. Wszystkie jednak posiadają wspólny element – pochodzą z rodzaju Mentha.

Niezależnie od tej różnorodności można wyodrębnić elementy wspólne, które występują w wielu jej odmianach. Do wspomnianych elementów należą silny aromat, zielony kolor liści, kwiat w kolorze purpurowym i to, że najlepiej rośnie na gruncie wilgotnym.

Herbata miętowa – właściwości

Wśród wielu właściwości zdrowotnych tego znanego naparu wymienić należy następujące:

Przeczytaj również podobny artykuł: Metabolizm – pobudź go napojem z mięty i imbiru

  • Pomaga zwalczać niepokój, zwłaszcza pita wolno, na gorąco, w spokojnym relaksującym otoczeniu. Jej świeży zapach i przyjemność odczuwalna z każdym kolejnym łykiem sprzyjają łagodzeniu złego samopoczucia spowodowanego niepokojem bądź stresem.
  • Posiada przeciwutleniacze. Inaczej rzecz ujmując pomaga ograniczyć ryzyko występowania chorób serca, a także chorób nowotworowych, które powiązane są z niekorzystnym działaniem wolnych rodników w organizmie.
  • Herbata miętowa od zawsze stosowana była na wszelkiego rodzaju dolegliwości towarzyszące naszemu ciału. Między innymi na dolegliwości żołądkowe, związane z pracą jelit czy nadmiernym wytwarzaniem gazów. Mentol zapewnia bowiem niezbędne ruchy robaczkowe w żołądku.
Woda z miętą

Oczywiście mięta znajduje swoje zastosowanie nie tylko w przypadku dolegliwości ciała, ale również w kuchni. Doskonale sprawdza się bowiem jako przyprawa pasująca do wielu potraw. Barmani stosują ją również do przygotowywania wyśmienitych drinków.

Przeczytaj również podobny artykuł: Relaksujący koktajl z ananasa, cytryny mięty i jabłka

Inne zastosowanie mięta znajduje w odświeżaniu pomieszczeń, do czego wykorzystuje się jej silny aromat. Oprócz tych wymienionych w artykule zastosowań, mięta jest przydatna jeszcze w wielu innych dziedzinach naszego codziennego życia.

Mamy nadzieję, że ten krótki opis właściwości, jakie serwuje nam mięta pomoże Ci znaleźć jej praktyczne zastosowanie również w Twoim otoczeniu. Pamiętaj jednak o tym, by skonsultować się z lekarzem zanim zaczniesz jej regularnie używać.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.