Bakteria Helicobacter pylori – jak ją zwalczyć?

Bakteria Helicobacter pylori jest znana jako przyczyna różnych chorób, takich jak wrzody żołądka, zapalenie żołądka i wiele innych.

Na podstawie badań szacuje się, że około dwóch trzecich populacji ludzi na świecie jest zakażonych Helicobacter pylori, ponieważ bakteria ta cechuje się ogromną łatwością przenoszenia się z osoby na osobę – choć czasami nie ma w takim przypadku żadnych objawów lub problemów.

Na szczęście istnieje wiele sposobów na zwalczanie tej bakterii, a tym samym złagodzenie problemów zdrowotnych, jakie ona powoduje.

Zwalcz Helicobacter Pilori domowymi sposobami

Jeśli cierpisz na dolegliwości takie, jak wrzody żołądka lub zapalenie błony śluzowej żołądka z powodu bakterii Helicobacter pylori, zalecamy Ci wykorzystanie opisanych w dalszej części artykułu naturalnych metod jej zwalczania w celu wyeliminowania tej bakterii ze swojego organizmu i poprawienia stanu swojego zdrowia.

Olejek z lippi trójlistnej

Lippia trójlistna jest rośliną, która należy do rodziny traw. Lippia charakteryzuje się korzystnym wpływem na układ trawienny, a także doskonale nadaje się do leczenia wzdęć.

Według różnych badań olejek z lippi trójlistnej może Ci pomóc pozbyć się bakterii Helicobacter pylori, bo nie jest ona odporna na jego składniki.

Propolis

Propolis znany jest jako naturalny antybiotyk i środek bakteriobójczy, który ma zdolność do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu, zwalczania infekcji i leczenia problemów takich jak zapalenie błony śluzowej żołądka.

Pokarm, który jest również znany jako żywica pszczela, jest substancją używaną przez te owady do ochrony uli przed różnego rodzaju infekcjami. Zapewniamy Cię, że dzięki swoim właściwościom propolis ma zdolność do skutecznego eliminowania bakterii Helicobacter pylori.

Imbir

Imbir

Ta roślina jest znana na całym świecie z uwagi na swoje liczne właściwości lecznicze, które są szczególnie korzystne dla Twojego układu pokarmowego. Zaleca się jeść imbir w celu łagodzenia objawów nadmiaru kwasu żołądkowego, a także zwalczania nudności, zawrotów głowy, problemów żołądkowych, wrzodów itp.

Oprócz posiadania zdolności bakteriobójczych zdaniem niektórych ekspertów imbir może skutecznie przyczynić się do zlikwidowania tej paskudnej bakterii, jaką jest Helicobacter pylori.

Kapusta biała

Ten produkt również dysponuje właściwościami, które pomagają zwalczać i pozbyć się bakterii Helicobacter pylori, dopóki będziemy go jeść na surowo.

Podobnie jak brokuły, może powodować wzdęcia, ale w takim przypadku warto wypróbować jedzenie kapusty w niewielkich ilościach, co pozwoli Ci łatwiej sobie poradzić z tymi dolegliwościami. Żeby zjeść kapustę, możesz przygotować sobie sałatkę z drobno posiekanych liści kapusty z odrobiną octu i dressingiem z cytryny.

Inną opcją jest wyciśnięcie z niej świeżego soku, który następnie należy rozcieńczyć wodą.

Brokuły

Brokuły

Ten konkretny składnik diety jakim może pomóc w walce z bakteriami Helicobacter pylori, a swoje korzystne właściwości zawdzięcza wysokiej zawartości składnika odżywczego o nazwie sulforafan. Liczne przeprowadzone badania naukowe wykazały jednoznacznie, że częste spożywanie brokułów eliminuje bakterie.

Ten sam składnik, który eliminuje Helicobacter pylori jest również związany z zapobieganiem rozwojowi nowotworu żołądka. Pewne problemy wiążące się ze spożywaniem brokułów polegają na ich tendencji do powodowania wzdęć.

Na szczęście istnieją różne metody pozwalające ograniczyć te niepożądane dolegliwości, jedna z popularniejszych obejmuje ugotowanie brokułów i wymieszanie ich z kminkiem oraz imbirem.

Kurkuma

Ta azjatycka przyprawa jest pełne cennych właściwości leczniczych, które były przedmiotem wielu badań w ciągu ostatnich kilku lat.

W przypadku problemów żołądkowych kurkuma jest wykorzystywana do leczenia dyspepsji, która jest chorobą obejmującą wiele innych zaburzenia układu pokarmowego i trawienia, takich jak wzdęcia, problemy żołądkowe, nudności lub gazy, a także wiele innych.

Ponadto właściwości kurkumy stymulują wydzielanie soków żołądkowych, a także chronią one ścianki żołądka poprzez uniemożliwienie rozwoju bakterii Helicobacter pylori. Jednak eksperci zalecają spożywanie kurkumy z umiarem.

Inne składniki pomocne przy zwalczaniu Helicobacter pylori

  • W celu skutecznej walki z tą bakterią najlepiej jest zwiększyć spożycie produktów żywnościowych o silnych właściwościach przeciwbakteryjnych, takich jak czosnek, cebula, jeżówka, imbir, tymianek, rozmaryn, mięta i miód.
  • Inne produkty, które mogą pomóc to probiotyki zawierające bakterie lactofilus i bifidus, które wprawdzie nie niszczą Helicobacter pylori, to jednak mogą hamować jej rozwój, a także przeciwdziałać bólom głowy, porannym mdłościom i niestrawności.
  • Te osoby, które nie uskarżają się na wrzody żołądka lub zapalenie błony śluzowej żołądka, lecz padły ofiarą infekcji bakteryjnej, mogą pić sok z cytryny lub ananasowy, a także ocet jabłkowy.
  • Osoby zainfekowane bakterią Helicobacter pylori powinny postarać się o wykluczenie niektórych produktów ze swojej codziennej diety, takich jak cukry, mąka rafinowana oraz ryż. Zamiast tego, należy skupić się na zwiększeniu ilości zjadanych owoców, warzyw i wypijanej wody.
  • I na koniec możesz rozważyć przygotowanie sobie napoju o cechach alkalicznych, zwalczającego Helicobacter pylori – wystarczy zmiksować blenderem surowego ziemniaka, seler i marchew i następnie wypić tak przyrządzony napój przed każdym posiłkiem.
WIĘCEJ DLA CIEBIE