Energetyczne sprzątanie domu - jak skutecznie je przeprowadzić

Energetyczne oczyszczenie jest formą katharsis. Dowiedz się, jak można przeprowadzić energetyczne sprzątanie domu.
Energetyczne sprzątanie domu - jak skutecznie je przeprowadzić

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia, 2023

Energetyczne sprzątanie domu może być bardzo potrzebne, gdy czujemy, że otoczenie jest „ciężkie” lub gdy wszystko wydaje się nie działać tak, jak powinno. Można to zrobić na kilka sposobów: używając esencji, roślin i otwierając okna i drzwi, aby krążyć i odnawiać powietrze naładowane negatywnością i umożliwić wejście do lepszych wibracji.

Jedną z najpopularniejszych obecnie metod, jeśli chodzi o energetyczne sprzątanie domu, jest metoda zaproponowana przez Marie Kondo. Jest jednak wiele innych, które wymagają energetycznego sprzątania w domu. Każdy może wybrać metodę, która najbardziej mu odpowiada.

Maire Kondo wierzy, że sprzątając i sprzątając dom, „uporządkujesz swoje życie”, co może przełożyć się na lepsze samopoczucie.

Energetyczne sprzątanie domu – kiedy i jak?

Są chwile w życiu, kiedy wydaje się, że wszystko jest negatywne. Wydaje się, że nic nie idzie dobrze, wszędzie pojawiają się trudności, a to powoduje ogólne uczucie dyskomfortu. Zgodnie z powszechnymi przekonaniami można to przezwyciężyć, wykonując energetyczne sprzątanie domu.

Może to być przydatne w wielu przypadkach, ponieważ może pomóc w przearanżowaniu środowiska, a tym samym zapewnieniu znacznie przyjemniejszej i wygodniejszej przestrzeni do życia.

Oczywiście możesz przeprowadzić energetyczne czyszczenie, kiedy tylko poczujesz taką potrzebę. Są jednak pewne elementy, które wskazują, że na energetyczne sprzątanie w domu nie powinno czekać.

Zobacz też:  Wystrój wnętrz – 8 podstawowych zasad, o których należy pamiętać

Oto kilka z nich:

 • Nie masz ochoty wracać do domu.
 • Kiedy jesteś w domu, wszystko ci przeszkadza lub sprawia, że czujesz się niekomfortowo.
 • Nie ma miejsca, w którym czujesz komfort, spokój lub spokój.
 • Przed snem nie śpisz dobrze.
 • Rzeczy ulegają uszkodzeniu bez wyraźnego powodu.
 • Między ludźmi, którzy z tobą mieszkają, dochodzi do permanentnych konfliktów.

Jak zrobić energetyczne sprzątanie w domu?

Sprzątanie domu i wyrzucenie tego, co nie było używane od ponad roku, co się zepsuło i nie zostało naprawione, a co niepotrzebne, to sposób na uwolnienie miejsca i, w pewnym sensie, lepsze samopoczucie.

Zgodnie z popularnymi wierzeniami (które często mają eklektyczną podstawę w mieszance idei zarówno zachodnich, jak i wschodnich), fakt przeprowadzenia rytuału oczyszczania jest formą katharsis, która może prowadzić do poczucia spokoju.

Jak możesz zrobić energetyczne sprzątanie w domu? Jak już wcześniej wspomnieliśmy, nie ma jednej metody. Mając to na uwadze, przedstawimy Ci niektóre z najpopularniejszych opcji.

1. Woda i biały ocet

Ocet biały ma właściwości, które pomagają usunąć plamy barwnikowe z niemal każdej powierzchni.

Uważa się, że sprzątając dom białym octem (w każdym zakamarku), można wyeliminować negatywne energie. Ogólnie zaleca się skupienie się na najtrudniej dostępnych zakrętach, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Aby to zrobić, po prostu umyj podłogę jak zwykle, a następnie umyj ją mieszanką białego octu i wody.

2. Palenie kadzidła w celu energetycznego oczyszczenia

Zabranie kadzidła, zapalenie go i chodzenie z nim po domu (w każdym zakamarku) to kolejna bardzo popularna metoda energetycznego sprzątania.

Są też ludzie, którzy wykonują rytuał palenia szałwii, aby pozbyć się złych wibracji i promować harmonię i spokój w domu.

3. Rośliny poprawiające energię domu

Rośliny. Energetyczne sprzątanie domu

Zgodnie z powszechnymi przekonaniami, umieszczenie w domu pewnych roślin (takich jak rozmaryn czy palo santo) może pomóc w energetycznym oczyszczeniu.

Rue, która słynie z oczyszczania aury i pomagania w przerwaniu „złej passy”, jest również jedną z najbardziej polecanych. W takim przypadku wskazane jest posiadanie dwóch roślin ruty i umieszczenie ich po przeciwnych stronach domu. Według wierzeń ruta żeńska powinna znajdować się na zewnątrz, a ruta męska po lewej stronie.

4. Elementy ognia, aby oczyścić energię w domu

Ogień jest jednym z najczęściej używanych elementów na polu duchowym, dzięki przypisywanej mu zdolności oczyszczania. Z tego powodu zapalanie aromatycznych świec to kolejna z najczęstszych metod energetycznego oczyszczenia.

 • Jeśli to możliwe, najlepiej używać ręcznie robionych świec, które są wykonane z naturalnych składników.
 • Należy również pamiętać, że każdy kolor wiąże się z inną korzyścią.
 • W rzeczywistości mówi się, że chłonną bawełnę należy wycierać odrobiną oliwy z oliwek na świecę, aby ją zneutralizować i oczyścić po lub przed każdym użyciem.

5. Otwórz okna i drzwi

Uśmiechnięta kobieta
Otwarcie okien i drzwi może sprawić, że Twój dom będzie czystszy i bardziej odświeżony.

To kolejna bardzo prosta metoda oczyszczania energii, która jest uważana za bardzo skuteczną. Wszystko, co musisz zrobić, to po prostu otworzyć okna, aby dobrze przewietrzyć dom i umożliwić swobodny przepływ światła i powietrza.

Najlepiej byłoby codziennie otwierać drzwi i okna, aby wpuścić do środka świeże powietrze. To może pomóc Ci poczuć się lepiej.

Czy jesteś gotowy na energetyczne sprzątanie domu?

Jeśli masz ochotę na zmianę w swoim domu i odświeżenie powietrza, którym oddychasz, i otaczającej Cię energii, możesz wziąć pod uwagę pomysły, o których tutaj rozmawialiśmy. Nie musisz jednak przestrzegać ich wszystkich co do joty – w końcu opierają się na popularnych przekonaniach!

Jak wspomnieliśmy na początku, sprzątanie, przenoszenie mebli, wyrzucanie tego, czego już nie używasz lub nie lubisz, oraz aktualizowanie rzeczy może pomóc ci poczuć się znacznie swobodniej, a to jest coś, co może przyczynić się do twojego dobrego samopoczucia.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Arroyo Tejera M. (2001). Sonoterapia. Revista Interuniversitaria de Formación del Profesorado, 42, 33-48.
 • De Carli, J. (2009). Reiki. Manual del terapeuta profesional. Madrid: EDAF.
 • Figueroa C, Gustavo. (2014). Freud, Breuer y Aristóteles: catarsis y el descubrimiento del Edipo. Revista chilena de neuro-psiquiatría, 52(4), 264-273. https://dx.doi.org/10.4067/S0717-92272014000400004.
 • Lenz, M. (2006). Sepa cómo limpiar su casa de energía negativa. Buenos Aires: Ziel.
 • Mora, E.V. (2015). Recodificación Cósmica: La nueva medicina energética. Madrid: EDAF.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.