Ludzie dobrzy vs źli - którzy dają nam szczęście?

Dawanie i otrzymywanie są bardzo ważne w życiu. Musimy dystansować się od ludzi, przez których czujemy dyskomfort, a odwzajemniać uczucia tych, dzięki którym wzrastamy wewnętrznie.
Ludzie dobrzy vs źli - którzy dają nam szczęście?

Ostatnia aktualizacja: 06 sierpnia, 2019

Zacznijmy od tego, że nikt nie jest dobry ani zły. Nie ma naukowej miary dla dobra i zła. Wiemy jednak, że niektórzy ludzie mogą przekazywać nam dobrą lub złą energię.

Czasami ludzie myślą tylko o własnym interesie, przedkładają swoje korzyści nad wszystko inne. Stają się zaborczy i obłudni, podporządkowując wszystko własnym celom. Wtedy możemy stwierdzić, że taka osoba ma negatywny wpływ na innych.

Takie osoby będą stale Cię pouczać. Na szczęście wszyscy znamy osoby, które dostarczają nam pozytywnej energii, ludzi z otwartymi sercami i szczerymi intencjami, którzy nie chcą wyrządzić nam krzywdy.

Rozumieją oni, co to szacunek i wzajemność. To właśnie tacy ludzie przynoszą nam szczęście.

Ludzie, którzy pouczają i zostawiają nam blizny

Być może po przeczytaniu tego tytułu myślisz o jakiś konkretnych osobach, które spotkałaś w swoim życiu. Zastanów się jednak teraz, czy i Ty nie wyrządziłaś komuś krzywdy.

  • Nie musisz dogadywać się ze wszystkimi. Czasami możesz zawieść ludzi Cię otaczających.
  • Jeśli kiedykolwiek będziesz musiała podjąć decyzję, która w ten czy inny sposób będzie miała wpływ na inną osobę, musisz znać powód, dla którego to robisz.
  • Jeśli dzieje się tak, ponieważ jesteś nieszczęśliwa lub już nie kochasz drugiej osoby, powinnaś pomyśleć o zakończeniu takiej relacji.
  • Niektóre decyzje muszą zostać podjęte, nawet jeśli spowodują ból. Takim przypadkiem są sytuacje, w których brak decyzji może przynieść Ci więcej szkód niż pożytku.

Trudne relacje międzyludzkie

Widzimy wyraźnie, że każdy w jakimś momencie swojego życia musi podjąć decyzje, które będą odebrane przez innych jako negatywne. Pamiętaj, że życie nie jest czarno-białe, a każda sytuacja ma swoje odcienie szarości.

Dziewczynka i ośmiornica
  • Niektórzy ludzie nigdy nie zmienią swojego postępowania. Zawsze starają się przede wszystkim zaspokoić swoje własne pragnienia, doskonale zdając sobie sprawę z bólu, jaki sprawiają innym.
  • Ten typ ludzi postępuje tak przez całe życie i po pewnym czasie pozostawia Ci emocjonalne blizny. Dlatego musisz pozbyć się ich ze swojego codziennego życia, a zwłaszcza ze swojego umysłu. Jeśli tego nie zrobisz zawsze będziesz więźniem ich działań.

Są również ludzie, którzy nie potrafią utrzymywać pozytywnych relacji. Brak im dojrzałości emocjonalnej i osobistej. Brak im szacunku oraz empatii i bardzo często nie zdają sobie sprawy z konsekwencji swoich słów i czynów.

Postaraj się spojrzeć na te momenty w swoim życiu w innym świetle, nie traktuj ich jako porażki.

Spróbuj potraktować je jako lekcje, dzięki którym będziesz w przyszłości mogła iść przez życie z ufnością i większym spokojem.

Prości ludzie, którzy dają szczęście

Czasami dobrymi ludźmi są po prostu ludzie skromni, z wielką empatią. Tak jakby byli nie z tego świata, nie potrafią być egoistami i dwulicowi. Na pewno znasz kilka takich osób.

Nie znajdziemy ich zbyt dużo w świecie, ale na szczęście wystarczy nam tylko kilka takich osób, ponieważ dadzą nam one wszystko, co potrzebne.

Wartość wzajemności

Powinnaś pamiętać, że nic nie jest dawane bez otrzymania czegoś w zamian. Jeśli ktoś jest dla Ciebie dobry, traktuj go w taki sam sposób. Tworzycie zespół i bardzo ważne jest, abyście czerpali z tego tyle samo korzyści.

Wzajemność to wiedza, jak zrozumieć drugą osobę. Rozumiesz, że zasługuje ona na szacunek, cenisz ją jako część siebie i wiesz co dla Ciebie robi.

Dzięki temu zawsze będziesz postępować w ten sam sposób.

Zaufanie nie zdradza, ono tworzy więzi

Dobrzy ludzie, ludzie którzy wzbogacają Twoje życie każdego dnia, pomagają Ci się rozwijać wewnętrznie, nawiązują z Tobą bardzo szczególną, intymną więź.

  • Widzą oni w Tobie osobę porządną, silną, mającą oparcie w ludziach Cię kochających.
  • Ludzie, którzy Cię kochają nie oceniają Cię, nie próbują Cię zmienić ani zdradzić.  Myślą o Tobie w ten sam sposób, w jaki myślą o sobie, są empatyczne i dojrzałe emocjonalnie.

W skrócie, na swojej drodze spotkasz ludzi dobrych i złych. Musisz się uczyć od jednych i drugich.

kobieta z różą - pozytywni ludzie

Unikanie zdobywania różnych doświadczeń nie pomoże Ci w życiu, a tylko ograniczy Twój rozwój osobisty. Pozwól złym doświadczeniom przeminąć, wyciągnij z nich lekcje i obierz nowy kierunek.

Świat jest pełen dobrych ludzi i nawet jeśli z jakiegoś powodu nie możesz znaleźć ich wokół siebie, nie zapomnij, aby być jednym z tych dobrych ludzi. Bądź najlepsza!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.