Prawdziwa miłość i dawanie szczęścia idą w parze

· Wrzesień 5, 2016

Jeśli ktoś cię kocha, zrobi wszystko, żeby cię uszczęśliwić  i dodać ci skrzydeł, a przede wszystkim dołoży wszelkich starań, żeby dać ci radość. Zbyt często ludzie ulegają klasycznemu przekonaniu, że miłość oznacza cierpienie, a łzy są normalnym elementem w związku.

Przekonanie to bierze się z przestarzałego wyobrażenia miłość romantyczna, a zniekształcona wizja tego, czym naprawdę jest przywiązanie i jakie są filary zdrowego związku dwóch oddanych osób niszczyła relacje przez wiele pokoleń.

W dzisiejszym artykule chcemy zachęcić cię do przyjrzenia się tej kwestii nieco bliżej.

Jeśli ktoś cię kocha, nie przysporzy ci cierpienia

Być może kiedyś ktoś bliski powiedział ci:

„Jest jak jest. Jak ci się nie podoba, trudno. W związku zawsze ktoś musi cierpieć. To normalne.”

Czasem to, co uznawane jest na „normalne” może oznaczać coś niebezpiecznego lub wyniszczającego. Dlatego też ważne jest mieć jasność co do tego, że miłość nie oznacza cierpienia, a osoba, która jest z tobą w związku i sprawia, że płaczesz tak naprawdę cię nie kocha lub kocha cię w „niewłaściwy, chory sposób”.

Złote łzy

Miłość romantyczna lub miłość godząca się na cierpienie

Im więcej bólu, namiętności i oddania, tym większa miłość. To tylko niektóre z klasycznych przekonań, na bazie których ukształtował się ideał miłości romantycznej, jaką można zobaczyć czasem w filmach lub książkach.

  • Możesz w to nie wierzyć, ale przekonanie to nadal przeważa wśród młodych ludzi i nastolatków. Myślą, że jeśli ich partner reaguje zazdrością lub zaborczością, jest to wyraźna oznaka miłości, przez co mogą uwikłać się w bardzo niebezpieczne rodzaje związków.
  • Poza tym, rozumieją oni ideę miłości romantycznej tylko w początkowych fazach, które są przepełnione namiętnością. Mogą nie rozumieć, że spokojna, zrównoważona miłość oznacza wejście w bardziej dojrzały i stabilny etap.
  • Kolejnym błędnym przekonaniem często wiązanym z miłością romantyczną jest takie, że cierpienie jest nieuniknione i że jest czymś, co trzeba zaakceptować i znosić. Nie jest to ani słuszne ani wskazane.

W dzisiejszych czasach łatwo jest znaleźć ludzi uwięzionych w nieszczęśliwych związkach, w których ich poczucie własnej wartości zostało całkowicie zniszczone lub w których popadli w zależność od partnera i oboje w związku tolerują ból i łzy.

Zamiast tego musisz uwierzyć, że miłość nie powinna wywoływać bólu.

Trzeba zaznaczyć, że prawdziwa, zdrowa miłość nigdy nie próbuje niszczyć.

Para w objęciach

Świadoma, dojrzała miłość

Nikt nie rodzi się wiedząc o miłości wszystko. Aby się tego nauczyć, musimy czasem przeżyć zawód, być skrzywdzonym, a nawet zakończyć związek, aby odkryć siebie na nowo.

  • Nigdy nie czuj się winny za niepowodzenie ani nie myśl, że „miłość to cierpienie”. Nie jest to prawdą. A przynajmniej nie powinno być.
  • Świadoma miłość zawsze zaczyna się od czegoś tak prostego i podstawowego jak „pokochanie siebie”.
  • Dopiero kiedy poczujesz się pewny siebie i będziesz jasno wiedzieć, na co zasługujesz, możesz zacząć zdrowy, odpowiedzialny i szczęśliwy związek.
  • Dojrzała miłość to taka, która chce jak najlepiej dla pary i aby to osiągnąć, trzeba zawsze zacząć od wewnętrznego „ja”.
  • Pewna siebie osoba, która jest świadoma swoich potrzeb nie wpadnie w pułapkę obaw i obsesji, martwiąc się o możliwość zdrady ze strony partnera.

Jeśli ktoś cię kocha i szanuje, będzie ci ufać i cię nie zdradzi.

Partnerzy patrzą sobie w oczy

Jeśli ktoś cię kocha, da ci szczęście

Dawanie szczęścia osobom bliskim twemu sercu to cecha, która kształtuje cię jako człowieka. Wywoływanie bólu i łez nie ma sensu i ktokolwiek myśli, że jest to normalne lub akceptowalne ma zniekształconą wizję tego, czym jest związek.

Niektórzy myślą, że doświadczanie cierpienia u boku partnera jest normalne, ale ma to bardzo jasny cel: kontrolowanie drugiej osoby. Jednocześnie partner może być zaskoczony tym, że zdenerwował swoją drugą połowę, mówiąc: „Zawsze za wszystko się obrażasz, a cokolwiek robię, odbierasz to jako krzywdę.”

W takim przypadku mamy do czynienia z kimś, kto nie jest w stanie odczuwać empatii i wziąć odpowiedzialności za swoje działania. Osoba, która darzy cię prawdziwą miłością będzie się starać wywołać uśmiech na twojej twarzy oraz dać ci szczęście i radość nawet w trudnych chwilach.

Każdy uśmiech to element ukrytego silnika napędzającego związek zbudowany na szczęściu, wzajemności i zaufaniu.