Depilacja nóg bez użycia chemikaliów - to możliwe!

Czy myślałaś kiedyś o tym, aby użyć nieszkodliwego kremu do depilacji, który nie będzie powodował tych wszystkich szkodliwych efektów ubocznych? Nie musisz już dłużej szukać. Prezentujemy Ci w pełni naturalny środek pozwalający na depilowanie nóg szybko, skutecznie i bez podrażnień!
Depilacja nóg bez użycia chemikaliów - to możliwe!
José Gerardo Rosciano Paganelli

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz José Gerardo Rosciano Paganelli.

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 26 września, 2022

Depilacja nóg, czy też ogólniej rzecz biorąc usuwanie niepożądanych włosów z różnych miejsc na ciele jest jedną z najpopularniejszych metod dbania o urodę, dobry wygląd i samopoczucie.

Niezależnie jednak od tego, czy dbasz głównie o swoją prezencję, czy też robisz do bardziej z uwagi na komfort w życiu codziennym, czy też ze względów higienicznych, to jednak wiesz zapewne doskonale, że wiele kobiet szuka od dawna skutecznego sposobu na ułatwienie sobie tego nieprzyjemnego zabiegu, jakim jest depilacja nóg lub innych rejonów ciała.

Do tego z jednej strony zamierzają one pozbyć się niechcianych włosów i uzyskać skórę miękką oraz gładką, a z drugiej uniknąć podrażnień, skaleczeń lub zaczerwienienia nieodłącznie wiążącego się z takim zabiegiem.

Przemysł kosmetyczny oferuje obecnie w sklepach i drogeriach szeroką gamę produktów, które umożliwiają skuteczne usunięcie cienkich włosków, a nawet wyrywanie tych bardziej odpornych.

Jednak w przeważającej większości przypadków zabiegi takie są nieprzyjemne w użyciu, szkodliwe dla zdrowia i na dodatek mogą powodować liczne niekorzystne skutki uboczne, szczególnie w przypadku wrażliwej skóry. Czasami powodują one także bolesne lub uciążliwe problemy zdrowotne, które mogą ciągnąć się przez wiele dni po zabiegu.

Golenie nóg

Na szczęście istnieją także mniej lub bardziej popularne naturalne alternatywy oparte na w pełni naturalnych składnikach, dzięki którym depilacja nóg może przynieść Ci podobną skuteczność, co przy zastosowaniu produktów komercyjnych, ale bez dodatkowych, niepożądanych skutków ubocznych.

W naszym dzisiejszym artykule chcielibyśmy zaprezentować Ci przepis pozwalający przyrządzić w domowym zaciszu krem do depilacji. Pozwala on nie tylko nawilżać Twoją skórę, ale również zapobiega wrastaniu włosów i powstawaniu podrażnień.

Na co więc jeszcze czekasz? Wypróbuj go jeszcze dzisiaj!

Depilacja nóg za pomocą kremu z naturalnych składników

Naturalny krem do depilacji będący bohaterem tego artykułu jest alternatywnym dla produktów przemysłu kosmetycznego środkiem domowej roboty. Składa się on z odpowiednio dobranej mieszaniny składników, które pomagają jednocześnie nawilżać i zmiękczyć Twoją skórę, a jednocześnie skutecznie usuwają niechciane włosy.

Dzięki wysokiej zawartości witamin, minerałów i przeciwutleniaczy depilacja nóg nie tylko poprawi Twoją urodę, ale jednocześnie pozwoli na dostarczenie Twojej skórze sporej dawki cennych składników odżywczych.

Krem do depilacji

Najważniejszą jednak zaletą tego produktu jest to, że w przeciwieństwie do konwencjonalnych kremów do depilacji, jakie możesz spotkać na półkach sklepowych nie zawiera on żadnych syntetycznych substancji chemicznych i nie jest do tego zbyt drogi.

Jeśli dodasz go do swojej standardowej procedury pielęgnacji urody i dbania o zdrowie, to w ten sposób będziesz w stanie zapewnić swojej skórze tak pożądaną przez wszystkich miękkość, jędrność i promienistość. A na dodatek będzie ona doskonale nawilżona i idealnie wręcz gładka przez długi czas.

Jak można przygotować ten naturalny krem do depilacji?

Depilacja nóg nie jest trudnym zadaniem, a przy użyciu opisywanego przez nas kremu będzie wręcz banalnie prosta. Najpierw jednak musisz przygotować sobie ten naturalny środek do depilacji, co także jest zadaniem niewymagającym zbyt wiele zachodu.

A co więcej, nie będziesz do tego celu potrzebować żadnych składników lub akcesoriów, które są trudne do znalezienia, kupienia lub są po prostu kosztowne.

Powinnaś jednak pamiętać o tym, aby stosować w miarę możliwości składniki o jak najwyższej jakości. Choć można bez wątpienia znaleźć ich bardziej przyjazne cenowo odpowiedniki (np. w supermarketach), to jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, że w przeważającej większości przypadków nie mają one takich samych właściwości lub wartości odżywczej.

W efekcie swoich starań uzyskasz jednak łatwy do zastosowania produkt, dzięki któremu depilacja nóg stanie się szybka, łatwa i skutecznie pozwoli Ci usunąć niechciane włosy bez przesuszania lub podrażnienia skóry.

Składniki niezbędne do przygotowania opisywanego kremu

 • 4 łyżki stołowe masła orzechowego (50 g)
 • 1/4 szklanki oliwy z oliwek (50 g)
 • 1/4 szklanki miodu (84 g)
 • 1 łyżka stołowa proszku do pieczenia (10 g)
 • 1/4 kostki naturalnego mydła
 • 1 kapsułka witaminy E
 • 1 łyżeczka do herbaty białej glinki (10 g)

Akcesoria, których będziesz potrzebować

 • Szczelnie zakręcany słoik z pokrywką
 • Drewniana łyżka

Procedura przygotowania opisywanego kremu

 • Najpierw włóż masło orzechowe do odpornego na ciepło naczynia i roztop je. Zwróć szczególną uwagę, aby go nie przypalić – dlatego też zalecamy topienie go na parze.
 • Po rozpuszczeniu masła dodaj do niego oliwę z oliwek i ćwierć szklanki miodu.
 • Dobrze wymieszać całość za pomocą drewnianej łyżki.
 • Następnie dodaj proszek do pieczenia, mydło i kapsułkę z witaminą E.
 • Ciągle mieszaj zawartość naczynia i ogrzewaj ją na małym ogniu przez 2 lub 3 minuty.
 • Zdejmij następnie naczynie z ognia, dodaj do niego łyżeczkę białej glinki i mieszaj dalej, aż uzyskasz mieszaninę o jednorodnej konsystencji.
 • Jeśli chcesz, możesz odstawić całość na parę godzin, a następnie ubić dokładnie za pomocą blendera, aby uzyskać bardziej zwartą, kremową i mniej lepką strukturę kremu.
 • Teraz przelej mieszaninę do szklanego, szczelnie zakręcanego słoika i pozostaw w chłodnym miejscu do zestalenia.

Depilacja nóg za pomocą tak przygotowanego kremu

 • Przed użyciem produktu należy dokładnie umyć skórę, którą zamierzasz depilować. Nawet jeśli nie dostrzegasz żadnych zanieczyszczeń, to jednak na jej powierzchni może kryć się niewidoczny brud lub pot, który może powodować podrażnienia.
 • Następnie weź odpowiednią ilość kremu w dłoń i rozprowadź go po skórze.
 • Depilacja nóg powinna zostać przeprowadzona w taki sam sposób, jak jak zwykle ją robisz.
 • Po zakończeniu całego procesu opłucz skórę ciepłą wodą i odstaw naczynie z kremem w chłodne i suche miejsce.

O czym należy jeszcze pamiętać?

 • Opisywany powyżej krem do depilacji może być przechowywany do dwóch miesięcy. Jeśli będziesz go trzymać w zalecanych warunkach, bez problemu przetrwa on cały ten czas, a nawet i dłużej w idealnym stanie.
 • Aby uniknąć niepożądanych reakcji alergicznych, podrażnień a nawet urazów i zranień, zawsze radzimy, aby depilacja nóg wykonywana była przy użyciu jednorazowych maszynek do golenia.
 • Modele dysponujące trzema lub czterema ostrzami są idealne do tego celu, ponieważ ułatwiają usuwanie włosów i zapewniają znacznie lepsze wyniki niż typowe maszynki z podwójnymi ostrzami.
 • Aby chronić swoją skórę, po zakończeniu depilacji nałóż na nią dobrej jakości krem nawilżający.
Pielęgnacja nóg

Czy jesteś gotowa, aby wypróbować tego nowego sposobu w domu? Jeśli Twoja dotychczasowa depilacja nóg nie zapewniała Ci oczekiwanego efektu, to właśnie znalazłaś zupełnie nowy sposób na pozbycie się niechcianych włosów. Nie wahaj się ani minuty przed jego wypróbowaniem!

Gwarantujemy, że będziesz zachwycona rezultatami tego zabiegu!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Tatarkiewicz, W. (2002). Historia de la estética. Akal/Arte y Estética. https://doi.org/10.1016/j.angio.2014.05.001
 • Chorilli, M., Scarpa, M. V., Leonardi, G. R., & Franco, Y. O. (2007). Toxicologia dos cosméticos. Latin American Journal of Pharmacy.
 • De Garcillán, M. (2005). Marketing y Cosmética. España: Esic Editorial.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.