Czerwona kuropatwa w winie wg domowego przepisu

Czerwona kuropatwa jest bardzo popularnym typem ptaka, który dostarcza nie tylko zdrowego białka, ale zawiera też znacznie mniej tłuszczu niż jakiekolwiek inne mięso.
Czerwona kuropatwa w winie wg domowego przepisu
Maria Patricia Pinero Corredor

Przejrzane i zatwierdzone przez: dietetyk Maria Patricia Pinero Corredor.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 16 czerwca, 2023

Jeśli chcesz poszukać alternatyw dla swoich zwykłych potraw, dziś proponujemy Ci nowy przepis, w którym możesz użyć różnego rodzaju drób. Zobaczysz, że czerwona kuropatwa w winie jest najlepszym daniem, jakie możesz włączyć do swojej diety. Ten przepis pochodzący z Toledo (Hiszpania) jest przygotowywany w oparciu o typowe elementy kuchni tego rejonu: wino.

Nie zwlekaj, aby go przygotować, wykonując następujące kroki opisane poniżej. Dzięki niemu poznasz nową alternatywę, aby w zdrowy sposób włączyć do swojej zwykłej diety nieco egzotyczne składniki. Przeczytaj przepis i napisz nam, jak Ci się podoba!

Pochodzenie i charakterystyka przepisu na kuropatwe w winie

Dla tych osób, które czytają ten artykuł i nie znają Hiszpanii, kilka słów wyjaśnienia o mieście, a którego wywodzi się ten przepis. Toledo jest miastem, które słynie między innymi z produkcji win. Jeśli więc jesteś zwolennikiem używania wina w przepisach kuchennych, z pewnością nie oprzesz się tej nowej propozycji.

Przejdźmy jednak do faktów. Jak możesz czerpać korzyści ze spożywania tego rodzaju białka zwierzęcego? Po pierwsze: wiadomo, że zawartość tłuszczu w „białych” mięsach jest niższa niż w innych rodzajach mięs. Podobnie ten rodzaj jest również bardziej odpowiedni ze względu na zawartość trójglicerydów, cholesterolu lub sztucznych składników.

Czerwona kuropatwa w winie, a także każda inna adaptacja tego przepisu, jest zdrowym i wysoce odżywczym daniem. Głównie z tego względu, że przygotowujemy je w domu, co pozwoli nam użyć świeżych składników wybranych według własnych upodobań.

Czerwona kuropatwa w winie – odkryj, jak zrobić to danie

Zanim zaczniesz, najpierw pamiętaj o tych wskazówkach

Sposób, w jaki się odżywiasz to nie zwykłe przyzwyczajenie pozwalające przetrwać z dnia na dzień. Wybór metody odżywiania to odpowiedzialność, którą należy potraktować poważnie.

Jeśli nie zwracasz większej uwagi na jakość tego, co jesz, możesz zwiększyć ryzyko zapadnięcia na różne choroby. I weź pod uwagę, że twoje ciało jako pierwsze ponosi konsekwencje złych nawyków.

Czerwone kuropatwy
Do przygotowania kuropatwy w winie najlepiej będzie użyć domowych składników o wysokiej wartości odżywczej.

Aby temu zapobiec i rozpocząć stosowanie bardziej optymalnej diety, zalecamy przestrzeganie tych prostych wskazówek, które można wprowadzić do kuchni bez większego wysiłku:

1. Jedz mniej czerwonego mięsa

Ten rodzaj mięsa zawiera duże ilości białek. Jednak w procesie hodowli, selekcji, zabijania i dystrybucji zwierząt występuje zbyt wiele patogenów i substancji, które pogarszają jakość spożywanego produktu końcowego. Wszystko to negatywnie wpływa na jakość twojego zdrowia. Dlatego spożywaj czerwone mięso tylko raz w tygodniu.

2. Używaj oliwy z oliwek

Jeśli znajdziesz przepisy, które muszą być smażone lub podgrzewane na oleju, wybierz oliwę z oliwek. Ten olej roślinny jest jednym z najzdrowszych i najbardziej pożywnych. Ponadto ten rodzaj oleju ma właściwości, dzięki którym ulega mniejszemu utlenianiu w wysokich temperaturach.

Czerwona kuropatwa w winie – przepis

Składniki:

  • 1 kuropatwa bez skóry i kości (około 500 g).
  • 2 małe cebule
  • 2 ząbki czosnku obrane ze skórki.
  • 5 liści laurowych
  • 1 łyżka mielonego czarnego pieprzu
  • 2 lub 3 ziemniaki
  • 1 szklanka białego wina (250 ml).
  • 4 szklanki wody (1 litr).
  • 2 gałązki rozmarynu
  • 1 szklanka wywaru z warzyw (250 ml).
  • 1 łyżka soli (15 g).
  • Wątróbka z kuropatwy i wątróbka drobiowa (do sosu).

      Czerwona kuropatwa - przygotowanie
      W tym przepisie trzeba będzie połączyć metody gotowania w garnku a następnie w piekarniku.

Czerwona kuropatwa w winie – przygotowanie:

  • Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to ostrożnie pokroić kuropatwę na kawałki. Rozmiar będzie zależeć od twoich preferencji. Potem umyj wszystkie części i na razie odstaw.
  • Następnie obierz i pokrój cebule na bardzo cienkie plasterki. Ostaw na później także skórkę z cebuli.
  • Następnie przychodzi kolej na umieszczenie pokrojonej kuropatwy i cebuli w garnku z wodą i rozpoczęcie gotowania.
  • Dopraw ptaka posiekanym czosnkiem, liściem laurowym, pieprzem i solą.
  • Nie zapomnij o dodaniu białego wina: wlej je do garnka i nałóż pokrywkę, aby następnie gotować przez 30 minut.
  • Po jakimś czasie, zmniejsz ogień i kontynuuj gotowanie, aż nadmiar płynu w garnku dostatecznie wyparuje. Na dnie powinna pozostać około jedna piąta początkowej objętości.
  • Następnie wyciągnij udka kuropatwy, umieść je w innej misce i dopraw pieprzem, solą i bardziej aromatycznymi ziołami.
  • Upiecz w piekarniku przez 40 minut w temperaturze 90 ° C.
  • Gdy już uda Ci się upiec udka kuropatwy, zacznij robić to samo, ale z ziemniakami.
  • Ustaw tę samą temperaturę i godzinę i wstaw je do piekarnika bez obierania.
  • Po upłynięciu zaleconego czasu wyjmij je, pozwól im nieco ostygnąć, obierz ze skórki i rozprowadź bulion warzywny na ziemniakach, aby przygotować puree.
  • Prawie na koniec przygotujesz szybki sos, którym polejesz kuropatwą. Do przygotowania sosu i użyjesz następujących składników: białego wina, soli, pieprzu, skórki z cebuli oraz wątróbki z kuropatwy i wątróbki drobiowej.
  • Najpierw podgrzej wszystko, a następnie zmiażdż wszystko w blenderze i dopraw solą i pieprzem. Tuz przed podaniem raz jeszcze podgrzej sos, który będzie znakomitym dodatkiem do pysznej czerwonej kuropatwy w winie.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.



Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.