Co Twoje paznokcie mówią o Twojej osobowości?

Co Twoje paznokcie mówią o Twojej osobowości?

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 16 czerwca, 2023

Odkryj tutaj, co Twoje paznokcie mówią o Twojej osobowości, w zależności od ich koloru i kształtu. Zarówno kolor, jak i kształt paznokci mówią wiele o osobowości danej osoby.

Chcesz dowiedzieć się więcej i zacząć analizować i nadawać imiona lakierom, które masz w domu? Czytaj dalej!

Kolor lakieru

Jeśli chodzi o kolor lakieru, wiele kobiet maluje paznokcie, nie wiedząc, co wybrany kolor mówi o ich osobowości.

  • Kolor niebieski oznacza, że dana osoba, ma zaufanie do siebie, jest słowna i wyróżnia się swoimi wartościami. Oczywiście nie jest to kolor atrakcyjny dla wszystkich, dlatego przyciąga tylko osoby o silnej osobowości.
  • Czarny ukrywa tajemniczą osobowość. Podobnie jak niebieski, może zostać odrzucony przez wiele kobiet, ale przyciąga inteligentne i ciekawskie osoby. Ponadto ten kolor ma moc, elegancję i formalność.
  • Tymczasem brązowy kolor jest najrzadziej używanym kolorem w manikiurze, co wyróżnia tych, którzy go noszą. Kolor ten jest typowy dla ludzi naturalnych i przyjaznych, które potrzebują dokładnie poznać innych, aby im zaufać.
  • Srebrny kolor paznokci oznacza mistycyzm i jest typowy dla osób emocjonalnych, kobiecych i o silnym charakterze. Zwykle związane z wielką intuicją i kobietami, które się nią kierują. To także kobiety, które nigdy nie zawodzą swoich przyjaciół.
  • Kolor różowy oznacza zabawną osobowość, która nie chce zostawić swojej dziecięcej strony z boku. Ponadto jest to kolor, który jest bardziej kobiecy, podobnie jak serce.
lakiery do paznokci
  • Innym znanym kolorem jest czerwony: kolor ludzi o namiętnej osobowości. Ponadto jest zwykle wybierany przez kobiety pewne siebie, romantyczne i zmysłowe.
  • Żółty jest kolorem słońca, więc jest typowy dla osób pełnych radości i szczęścia. Kobiety, które noszą ten kolor dają poczucie ciepła, nowych początków i optymizmu.

Kształt paznokci

A co mówi o nas kształt paznokci? Istnieje aż 7 rodzajów kształtów paznokci, a każdy z nich będzie oznaczać inną osobowość.

Długie i prostokątne

Pierwszy typ to długie, prostokątne paznokcie. Oznaczają wesołą i pewną siebie osobowość. Ponadto są to osoby, którzy lubią poznawać świat i zdobywać nowe doświadczenia. Co więcej, są również skrupulatne i starają się zawsze postępować właściwie.

Szerokie i płaskie

Szerokie i płaskie paznokcie odpowiadają jasnej i analitycznej osobowości. Zwykle osoby te nie mylą się w ocenie innych i wiedzą, komu mogą zaufać.

Poza tym są to ludzie pracowici z zamiłowaniem do rękodzieła, lubiący tworzyć nowe rzeczy i dostawać za to wynagrodzenie. Podobnie preferują użyteczność nad pięknem i lubią trudne problemy, które zmuszają ich do myślenia.

Krótkie i okrągłe

Z drugiej strony mamy krótkie i okrągłe paznokcie kojarzone z ludźmi o silnym charakterze, kreatywnymi i trochę dramatycznymi. Udaje im się pozyskać przyjaźnie dzięki ich witalności i radości, co sprawia, że miło spędza się z nimi czas. Są to także ludzie żądni przygód, odważni i bez lęków.

Nierówne i krótkie

Osoby, które gryzą swoje paznokcie, mają je nierówne i krótkie, przekazują nam, że są empatyczne i uważne, a także całkowicie szczere. Odzwierciedlają nerwowość, ponieważ chociaż starają się wyglądać na spokojnych, w środku są kłębkiem nerwów.

Proste i prostokątne

Proste i prostokątne paznokcie są typowe dla ludzi pracy, twardo stąpającymi po ziemi. Są wrodzonymi liderami, którzy nie żartują sobie z odpowiedzialności. Zawsze gotowi wykonać dobrą robotę i dokończyć ją, nie zapominając o odpoczynku i zabawie po zakończeniu.

zadbane paznokcie

Trójkątne

Oznaczają one odważną i zdeterminowaną osobowość. Są typowe dla namiętnych i wytrwałych ludzi, którzy zawsze wiedzą, czego chcą. Wyglądają na pobudzone osoby i z przyjemnością przyjmują wyzwania.

Długie i owalne

I wreszcie, długie i owalne paznokcie są związane z ludźmi o dużej kreatywności, której szukają w naturze. Podziwiają piękno i mają poczucie obowiązku, zawsze zanurzani w projektach, które dają im satysfakcję. Lubią kochać i robią to szczerze. Zawsze wkładają całą swoją istotę w to, co robią.

Wiele aspektów mówi o nas. Teraz już wiesz, co mówią paznokcie o Twojej osobowości. Coś Cię zaskoczyło?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.