Co robią szczęśliwe pary? Poznaj 6 zwyczajów

Potrafią szanować nawzajem swoją indywidualność i nie muszą być razem przez cały dzień, chociaż nie zaniedbują chwil, które spędzają z ukochaną osobą.
Co robią szczęśliwe pary? Poznaj 6 zwyczajów

Napisany przez Okairy Zuñiga

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

To, co robią szczęśliwe pary, wydaje się dodawać im sił do pokonania każdej próby. Ile razy spotkałeś taką parę w swoim życiu? A może Twoje małżeństwo należy właśnie do takich związków? W takim razie przyjmij nasze gratulacje! Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że zdarzają się sytuacje lub problemy, które nie najlepiej wpływają na relację z osobą, którą kochasz.

Wiemy, że w miarę upływu lat można ulec zmęczeniu i nieświadomie zacząć sabotować swój związek. Dlatego ważne jest, aby podjąć odpowiednie kroki i znaleźć opcje, aby poprawić wszystkie aspekty życia we dwoje. To, co robią szczęśliwe pary pozwala im bowiem uniknąć bycia szczęśliwym tylko od czasu do czasu, ale naprawdę cieszyć się swoją relacją.

Chociaż każdego z nas potrafią cieszyć różne rzeczy i każdy doświadcza radości na swój sposób, pewne nawyki, które często powtarzają się u szczęśliwych par. I okazuje się ponadto, że są to proste rzeczy, które można robić regularnie co tydzień. Dzięki temu, takie momenty nie mają możliwości zakłócić pozostałych zadań lub relacji.

Czy chcesz się czegoś nauczyć od szczęśliwych par? Czytaj dalej i odkryj, jak prosty jest sekret szczęśliwego związku.

1. Szczęśliwe pary dzielą się obowiązkami domowymi

Czy to brzmi dziwnie? Prawda jest taka, że ​​dość łatwo przyzwyczajamy się do dzielenia prac domowych w celu utrzymania czystości w domu. Ale nie zawsze myślimy, że może to być klucz do szczęśliwszego życia w związku.

A tymczasem organizowanie jednego dnia w tygodniu na wspólne wykonywanie prac domowych wzmacnia szczęśliwe pary i daje im możliwość swobodnej rozmowy.

Wspólne prace domowe

Dzięki takim wspólnym zajęciom możesz odkryć małe, niewinne manie, które z pewnością posiada Twój partner. Możesz się też dowiedzieć, co jest dla niego ważne. W ten sposób partnerzy rozumieją również, że oboje mają tę samą odpowiedzialność za utrzymanie w czystości miejsca, w którym mieszkają, i które nazywają domem.

2. Śniadanie prosto do łóżka

Miłość do Twojego partnera wyraża się w każdym geście i słowie. Dlatego podawanie śniadania do łóżka raz w tygodniu jest bardzo interesującą praktyką szczęśliwych par. A najlepiej jest oczywiście, jeśli taka inicjatywa rodzi się spontanicznie.

Może pomyślisz, że to głupota albo coś mało ważnego. Jednak fakt, że obudzisz się nieco wcześniej i przygotujesz to, co lubi Twój partner, sprawi, że poczuje się naprawdę wyjątkowo. Takie momenty wnoszą chwile harmonii i wytchnienia od codzienności.

Dobrze, jeśli szczęśliwe pary robią z takich momentów swój sekretny rytuał. Jest to ważne zwłaszcza, jeśli w ciągu tygodnia mają mało czasu dla siebie i prawie się nie widzą. Spróbuj, a odkryjesz, że taki akt jest o wiele bardziej wartościowy niż kosztowny prezent.

3. Szczęśliwe pary wyłączają technologię na jeden dzień

Inną rzeczą, którą szczęśliwe pary robią co tydzień, jest poświęcanie czasu tylko sobie nawzajem, bez technologii i rozrywki. Można zrozumieć, dlaczego w dzisiejszym świecie jest to jedno z najtrudniejszych wyzwań, które można podjąć jednocześnie we dwoje. Trudno jest dziś całkowicie odciąć się od świata.

Postaraj się jednak spędzić dzień z partnerem bez sprawdzania co chwilę wiadomości lub łączenia się z sieciami społecznościowymi. Zamiast tego podzielcie się wiadomościami, które każdy z Was ma w zanadrzu i tym razem połączcie się tylko ze sobą.

Z pewnością odkryjecie, że istnieje nieskończona liczba tematów, o których jeszcze nie rozmawialiście i stopniowo poczujecie się sobie dużo bliżsi. Opowiadajcie o sobie, swoich celach, nowych wyzwaniach, nowych oczekiwaniach i o rodzinie. To niesamowite, ale może osoba, z którą jesteś w związku, bardzo się zmieniła w ostatnich miesiącach a Ty nawet nie masz o tym pojęcia.

4. Seks to radość w łóżku, ale i temat do rozmów

Szczęśliwe pary wiedzą, że zawsze powinno być miejsce na rozrywkę, a seks nigdy nie powinien być tematem tabu w rozmowach z partnerem. Wręcz przeciwnie, mówienie o tym i poświęcanie czasu na bycie razem i doświadczanie bliskości każdego tygodnia jest kluczowe w każdej zdrowej relacji.

Pomyślcie, że seks pomaga Wam czuć się bliżej siebie, pozwala na lepszą komunikację a także poprawia Wasze zdrowie. Nie jest konieczne, abyście stosowali bardzo dziwne pozycje lub eksperymentowali z dziwnymi fetyszami. Po prostu dajcie sobie czas na ponowne zapoznanie się ze sobą.

Seks

Czasami ludzie, którzy mają bardzo napięty harmonogram, z czasem mogą przeoczać tę ważną sferę życia ze swoim partnerem. Jeśli dzieje się to przez długi czas, prędzej czy później Twój związek odczuje skutki takiego oddalenia się.

5. Wspólne projekty, jakie mają szczęśliwe pary

Jak daleko chcesz zajść ze swoim partnerem? To podstawowe pytanie, które musisz sobie zadać przed rozpoczęciem ustalania wspólnych planów.

Wspólne tworzenie projektów umożliwia nam nawiązanie zdrowej i ugruntowanej relacji. Szczęśliwe pary szukają okazji, by porozmawiać o swoich życzeniach, obawach i pragnieniach. Skorzystajcie z tego czasu spędzanego razem na robieniu prac domowych, lub dni bez urządzeń elektronicznych, do tworzenia nowych wspólnych celów.

Odkryjesz, że istnieje wiele rzeczy, które możesz stworzyć będąc w związku. Dla niektórych wspólnym projektem może być posiadanie dziecka, podczas gdy inne pary wolą razem podróżować. Przeanalizujcie, czego chcecie i jak możecie to osiągnąć. Wspólna praca wzbudza u obu stron pozytywne emocje i daje większe poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie.

6. Miejsce na przestrzeń osobistą

Rozmawialiśmy już o znaczeniu dzielenia się wspólnymi chwilami przez szczęśliwe pary. Ważne jest jednak również, aby każdy z partnerów zachował miejsce na osobistą przestrzeń.

Raz w tygodniu postaraj się wygospodarować kilka godzin lub nawet cały dzień bez swojego partnera. Skorzystaj z okazji, aby pójść samemu do kina, spędzić czas ze znajomymi, odwiedzić rodzinę lub poświęcić czas na to hobby, które tak bardzo lubisz. Mała niezależność w związku jest całkowicie zdrowa i konieczna dla obu osób.

Które z tych działań realizujesz w praktyce ze swoim partnerem? Jak myślisz, co jest najważniejsze? Czy szczęśliwe pary robią coś jeszcze, co Twoim zdaniem warto polecić?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Castrillón Muñoz, Eduardo, Terapia de pareja: una mirada a sus procesos. Revista Colombiana de Psiquiatría [en linea] 2008, 37
  • Moral de la Rubia, José, Frecuencia de relaciones sexuales en parejas casadas: diferencias entre hombres y mujeres. Estudios sobre las Culturas Contemporáneas [en linea] 2011, XVII (Sin mes)
  • Ribeiro Ferreira, Manuel. (2004). Relaciones de género: equilibrio entre las responsabilidades familiares y profesionales. Papeles de población10(39), 219-237.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.