Brodawki? 7 domowych sposobów

Przede wszystkim musisz uniemożliwić brodawkom rozprzestrzenianie się. Należy leczyć je nie tylko zewnętrznie, ale też od środka, włączając do diety odpowiednie produkty.
Brodawki? 7 domowych sposobów

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Brodawki mogą pojawić się w kilku miejscach jednocześnie. Owszem, są bezbolesne i nie stanowią żadnego ryzyka. Są jednak problemem natury estetycznej.

Aktualnie mamy do dyspozycji wiele terapii, dzięki którym całkowicie zlikwidujemy nie tylko brodawki, ale również wirusa będącego przyczyną ich pochodzenia. Trzeba owe sposoby leczenia stosować umiejętnie.

Jeżeli chodzi o naturalne metody walki z tą przypadłością, mamy do dyspozycji wiele produktów, które z pewnością pomogą nam kontrolować problem.

Sok z cytryny sposobem na brodawki

Sok z cytryny

Wyciśnięty sok z cytryny jest świetnym antybiotykiem i działa przeciwwirusowo. Stosowany regularnie pomaga szybko i efektywnie zredukować brodawki.

Jak z niego korzystać?

 • Wyciskamy sok z cytryny i – przy pomocy wacika kosmetycznego – nakładamy go bezpośrednio na skórę.
 • Możesz też smarować brodawki plasterkiem cytryny. Rób to jednak ostrożnie, żeby nie przenieść problemu na inne strefy skóry.

Przeczytaj ten artykuł: Cytryna – 12 mało znanych zalet

Ziemniak

Z ziemniaka można uzyskać naturalny sok, który doskonale zwalcza brodawki i przyspiesza regenerację skóry.

Zastosowanie

 • Ścieramy ziemniaka na tarce o małych oczkach w celu uzyskania swego rodzaju soczystej pasty. Nakładamy na zainfekowane miejsce i owijamy bandażem.

Soda oczyszczona

To jeden z największych sprzymierzeńców zdrowia i urody. Działa jako antybiotyk i posiada właściwości ściągające, dlatego też świetnie spisuje się również przy tego typu zmianach skórnych.

Jak ją stosować?

 • Polecamy przygotować mieszankę składającą się z sody oczyszczonej i octu winnego. Powinna powstać gęsta pasta, którą należy nakładać bezpośrednio na brodawki.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy

Oprócz wszelakich zastosowań kulinarnych, ocet jabłkowy posiada właściwości przeciwgrzybiczne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Jest produktem niezastąpionym!

Obecne w nim kwasy oddziaływują bezpośrednio na brodawki i gwarantują wspaniałe rezultaty w bardzo krótkim czasie.

Sposób użycia?

 • Zaopatrz się w ocet jabłkowy w 100% organiczny. Zamocz w nim wacik kosmetyczny i nałóż go na brodawkę. Zaklej plastrem. Zmieniaj opatrunki co 8 – 12 godzin.

Czosnek

To najbardziej skuteczny ze wszystkich znanych naturalnych antybiotyków, a co za tym idzie, nadzwyczaj efektywnie zwalcza brodawki.

Jak z niego korzystać?

 • Przede wszystkim powinnaś jadać surowy czosnek, żeby zlikwidować wirusa “od środka”. Oprócz tego, nakładaj czosnek bezpośrednio na zainfekowane miejsce.
 • Przygotuj pastę przy pomocy blendera, nałóż na skórę i owiń bandażem.

Imbir

Imbir w proszku

Kolejny niezastąpiony sposób! Korzeń imbiru działa przeciwzapalnie i jest doskonałym antybiotykiem, zdolnym zwalczyć wirusy powodujące brodawki.

Jak z niego korzystać?

 • Ścieramy trochę korzenia z imbiru na tarce i mieszamy z wodą. Przygotowaną pastę nakładamy na brodawki i zaklejamy plastrem. Pozostawiamy na całą noc.
 • Zabieg powtarzamy każdej nocy, aż do zlikwidowania problemu.

Cebula

Działanie cebuli jest bardzo zbliżone do działania czosnku. Jedno i drugie są stosowane na całym świecie. Cebula działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo, dlatego też tak skutecznie zwalczy również i wirus brodawczaka ludzkiego.

Sposób użycia?

 • Zacznij od jadania większej ilości cebuli surowej. Dodawaj ją do Twoich soków warzywnych i surówek. Już samo to sprawi, że zwiększysz odporność Twojego organizmu na bakterie i wirusy.
 • Kolejnym krokiem jest przygotowanie pasty z cebuli i nakładanie jej na brodawki. Owiń bandażem. Powtarzaj ten proces codziennie wieczorem, aż do uzyskania oczekiwanych rezultatów.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.