Bądź silna - musisz samodzielnie stanąć na nogi

Może brzmi to niezbyt przyjemnie, ale prawda jest taka, że musimy przede wszystkim liczyć na siebie i samodzielnie pokonywać wszelkie przeciwności.
Bądź silna - musisz samodzielnie stanąć na nogi

Ostatnia aktualizacja: 04 czerwca, 2019

Żeby być szczęśliwą, przede wszystkim musisz być silna. Najważniejsze, żebyś zdała sobie sprawę, że Ty i tylko Ty jesteś odpowiedzialna za swoje życie. Nikt nie zapewni Ci powietrza do oddychania, ani nie pomoże Ci wstać rano z łóżka. To dlatego musisz być silna: pełna energii, motywacji i wiary w siebie.

Na nasz stan emocjonalny wpływa wiele czynników zewnętrznych, takich jak toksyczny związek, długotrwały stres i powtarzające się rozczarowania. Dzisiaj dowiesz się, jak należy postępować w momencie, kiedy nasze życie zaczyna się komplikować. 

Kiedy powinnaś być silna…

Bardzo znany fizyk i naukowiec, Stephen Hawking, mawia: “Narzekanie nie ma sensu. To zwykła strata czasu”. Oczywiście, mamy prawo narzekać. Pamiętajmy jednak, że w sytuacjach trudnych i skomplikowanych musimy liczyć tylko na siebie. Nikt nie pomoże nam wydostać się z wewnętrznej, emocjonalnej przepaści.

To pierwszy krok do szczęścia. Wiadomo, że wsparcie naszej rodziny i przyjaciół jest konieczne, ale to od nas samych zależy, czy będziemy w stanie pokonać przeciwności losu.

Kobieta z głową w kwiatach

Nikt nie wybiera bezsilności. Powodują ją okoliczności, które uderzają bez uprzedzenia. W takich momentach należy zmienić sposób myślenia i odpowiednio zarządzać naszym światem emocjonalnym.

Dzisiaj podpowiemy Ci, jak to osiągnąć. Poznasz kilka strategii, dzięki którym staniesz się silna i waleczna.

Uwierz w zmianę: będziesz silna, jeżeli naprawdę tego pragniesz

Twoi bliscy na pewno podadzą Ci dłoń… Ale jeżeli Twoje nogi odmawiają posłuszeństwa i Twój mózg mówi Ci, żebyś została w łóżku, pomoc najbliższych będzie bezużyteczna.

Czy jesteś silna, czy nie, zależy wyłącznie od Ciebie. Musisz wprowadzić kilka bardzo ważnych zmian w swoim życiu.

  • Staraj się być pozytywna. Tak, jak w przypadku dbania o dietę, musisz wyeliminować z Twojego umysłu sformułowania, takie jak: “to niemożliwe”, dzisiaj nie mogę”, “nie jestem w stanie”, czy “to nie dla mnie”.
  • Zmieniając sposób myślenia, zmienisz emocje. Dzień po dniu będziesz czuła się coraz bardziej pewna siebie.

Zaakceptuj i zrozum to, że w życiu trzeba też rezygnować

Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest konieczność rozstania się z pewnymi osobami, przedmiotami i przyzwyczajeniami. To naprawdę twardy orzech do zgryzienia.

Kobieta i dmuchawiec
  • Kurczowo trzymamy się osób, które kochamy, ponieważ w ten sposób czujemy się szczęśliwsze. Dawanie i otrzymywanie jest źródłem ogromnej radości, z której nie zamierzamy rezygnować.
  • Powinnaś zrozumieć, że w życiu nie ma nic pewnego. To, co mamy dzisiaj, jutro możemy stracić. Musimy nauczyć się rezygnować i godzić się z taką koleją rzeczy.
  • Zaakceptowanie bólu, rozstania i straty to klucz do prawidłowej równowagi emocjonalnej. “Akceptuję, że już mnie nie kochasz. Ból jest ogromny, ale rozumiem, że muszę iść dalej na własną rękę. Będę silna.”

Dbaj o siebie

Nikt nie zadba o Ciebie lepiej, niż Ty sama. Co to oznacza?

  • Jeżeli wmawiamy same sobie, że nic dobrego już się nam nie przydarzy, że nasz pociąg już odjechał, że nie odnajdziemy szczęścia i miłości, to wyrządzamy sobie ogromną krzywdę.

Bardzo często mówi się, że myśli bywają największym wrogiem. To prawda!

Silna kobieta na łódce
  • Zmieniając podejście, zmienisz swoje życie. Przestań skupiać się na innych i bądź świadoma tego, że nikt – oprócz Ciebie – nie zadba o Twoje szczęście.

Jeżeli nie szanujemy samych siebie, inni na pewno nie będą nas szanować. Pamiętaj o tym!

  • Teraz zastanów się: Kiedy ostatni raz zrobiłaś coś dla siebie? Będziesz silna, jeżeli zadbasz o bycie szczęśliwą i będziesz potrafiła sprezentować sobie pozytywne emocje.
  • Wyjdź na spacer, ciesz się teraźniejszością i drobnymi rzeczami. Śmiej się, obserwuj i relaksuj.
  • Zrób sobie prezent: wyjdź na obiad do restauracji, pojedź nad morze, kup sobie nową sukienkę, zmień fryzurę…

Chwile szczęścia przypominają nam o potrzebie dbania o to, co kochamy i o co warto walczyć.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.