Aspiryna - sprytne sposoby na pozbycie sie łupieżu

Aspiryna - sprytne sposoby na pozbycie sie łupieżu
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 12 lipca, 2023

Ze względu na właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, aspiryna może pomóc zlikwidować łupież. Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się, jak używać aspiryny w przypadku problemów z łupieżem.

Łupież, czyli pityriasis, to po prostu nagromadzenie martwych komórek naskórka na skórze głowy. Cierpi na niego spory odsetek ludzkości, zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Jest to bardzo uciążliwa przypadłość, ponieważ powoduje swędzenie i brzydko wygląda. W skrajnych przypadkach może faktycznie spowodować utratę włosów.

Każdy, kto miał (lub obecnie ma) łupież prawdopodobnie próbował różnych rzeczy, aby się go pozbyć, niektóre są bardziej skuteczne niż inne. Jednak mamy dobre wieści! Jest aspiryna!

Aspiryna jako sposób na pozbycie sie łupieżu

Niedawno okazało się, że aspiryna jest skutecznym rozwiązaniem dla łupieżu. Ten lek przeciwbólowy zawiera kwas salicylowy, który nadaje mu właściwości przeciwdrobnoustrojowe i przeciwgrzybicze, a tym samym zdolność do zwalczania łupieżu.

Miejscowe stosowanie aspiryny na skórze głowy jest również dobre dla zmniejszenia stanu zapalnego, zmniejszenia swędzenia, złuszczania i dotlenienia komórek skóry – aby wymienić tylko kilka dodatkowych korzyści.

Jeśli chcesz raz na zawsze pożegnać się z łupieżem, po prostu postępuj zgodnie z tymi prostymi wskazówkami.

Aspiryna jako dodatek do szamponu

Przede wszystkim powinno zależeć Ci na tym, by wybrać szampon z najniższą ilością chemicznych dodatków i zapachów, ponieważ te dwie rzeczy tylko pogorszą twój stan. Następnie wykonaj poniższe czynności.

Szampon z aspiryną.

Składniki

 • 3 łyżki szamponu (45 ml)
 • 3 tabletki aspiryny

Instrukcje

 • Weź szampon i po zmiażdżeniu aspiryny w proszek połącz je. Odłóż na bok.
 • Zwilż włosy, a następnie przemyj je miksturą szampon-aspiryna. Wetrzyj w skórę głowy na 5 minut. Pamiętaj, że musisz wmasować ją głęboko w mieszki włosowe.
 • Pozwól kwasowi salicylowemu pracować przez 5 minut. Następnie spłucz dużą ilością wody. Możesz użyć normalnej odżywki lub takiej przeznaczonej do włosów z łupieżem.
 • Myj włosy co najmniej dwa razy w tygodniu za pomocą domowego szamponu do łupieżu. Zauważysz znacznie mniejsze swędzenie i stopniowo zobaczysz coraz mniej łupieżu, aż w końcu całkowicie zniknie.

Aspiryna jako składnik sprayu do włosów

Aspiryna - tabletki.

Składniki

 • 9 tabletek aspiryny
 • 2 szklanki wody (500 ml)

Instrukcje

 • Rozetrzyj aspirynę na proszek i dodaj do wody, uprzednio podgrzanej. Ostudź, a następnie wlej do butelki z rozpylaczem.
 • Każdej nocy przed snem spryskaj mieszaniną włosy, od skóry głowy aż po końce włosów.
 • Rano umyj włosy szamponem do łupieżu (instrukcja powyżej).
 • Inną opcją jest ponowne użycie tego sprayu po umyciu włosów szamponem domowej roboty do łupieżu.

Zanim zaczniesz używać aspiryny na łupież, dobrze jest przetestować ją pod kątem alergii lub innych niepożądanych efektów. Aby to zrobić, nałóż odrobinę szamponu z aspiryną na skórę głowy. Jeśli wszystko będzie w porządku po kilku godzinach, możesz kontynuować.

Dodatkowe zalecenia dotyczące łupieżu

 • Rozczesuj włosy w delikatny sposób, ale często, aby stymulować regenerację komórek.
 • Staraj się nie pozostawać zbyt długo na słońcu, aby nie dopuścić do nadmiernego pocenia się, co może spowolnić efekty leczenia.
 • Pij dużo wody. Łupież jest częściowo spowodowany suchą skórą, więc ważne jest utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia organizmu.
 • Jedz pokarmy bogate w cynk, siarkę, witaminę E, witaminę C i witaminę A. Pomogą one skórze głowy szybciej się zregenerować.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.