Akcesoria na plażę: 5 rzeczy, których nie możesz zapomnieć

Niektóre czynniki, takie jak słońce lub słona woda morska, sprawiają, że na plażę trzeba zabrać niezbędne przedmioty lub produkty. Zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci, osoby starsze lub osoby o wrażliwej skórze, nie można zapomnieć o odpowiedniej ochronie.
Akcesoria na plażę: 5 rzeczy, których nie możesz zapomnieć

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Czasami, kiedy wyjdzie piękne słońce, tak się spieszysz do wyjścia, że zapominasz zabrać odpowiednie akcesoria na plażę. Zrobienie listy rzeczy do zabrania może być świetnym sposobem, żeby więcej nie zapominać o niezbędnych przedmiotach.

Niektóre czynniki, takie jak słońce lub słona morska woda, sprawiają, że potrzebujesz pewnych przedmiotów lub produktów. Zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci, osoby starsze lub osoby o wrażliwej skórze, przed wyjściem powinny się upewnić, czy mają w torbie wszystkie niezbędne akcesoria na plażę.

Oto kilka zaleceń, które warto wziąć pod uwagę, aby spędzić naprawdę przyjemny dzień na plaży.

Akcesoria do zabrania na plażę

1. Suche ubrania

Może się zdarzyć, że po gorącym dniu, gdy ludzie zwykle wolą chłodzić się w wodzie, wieczorem po zachodzie słońca temperatura spada. Bikini lub strój kąpielowy są mokre i będziesz musiała wracać do domu w mokrych ubraniach.

Mokre ubranie może wywołać zaparcia lub przeziębienie. Zwłaszcza, gdy dodatkowo o zachodzie słońca, na plaży zaczyna powiewać wieczorna bryza. Dlatego nie zaleca się spędzania dużo czasu w mokrym stroju.

Filtr słoneczny.

Dlatego własnie zabranie na plażę suchych ubrań na zmianę może być bardzo wygodne i mądre. Idealnie będzie zabrać komplet suchej bielizny, majtki lub szorty, aby można było zdjąć mokre ubranie i odpowiednio je wysuszyć.

2. Ochrona przed słońcem: krem ​​przeciwsłoneczny i okulary przeciwsłoneczne

Kiedy myślisz o tym, co zabrać na plażę, niezbędne są takie akcesoria, jak krem ​​przeciwsłoneczny, ręcznik i być może parasol. Są to niezbędne elementy do ochrony przed słońcem. Zwłaszcza krem ​​do opalania. Światło słoneczne może uszkodzić skórę, powodując poważne oparzenia, które mogą dać początek chorobie.

Ponadto korzystne będzie też stosowanie okularów przeciwsłonecznych. Tylko w ten sposób możesz chronić swoje oczy. Promienie ultrafioletowe mogą powodować poparzenia rogówki i problemy z siatkówką. Zwiększają także ryzyko wystąpienia zaćmy w przyszłości, jeśli wymieniamy tylko niektóre problemy.

Dlatego właśnie, w Twojej torbie nie można zabraknąć okularów przeciwsłonecznych i kremów przeciwsłonecznych, aby się zabezpieczyć przed słońcem.

3. Kurtka

Pogoda bardzo często może być nieprzewidywalna. Możesz wyjść z domu o godzinie, kiedy jest bardzo gorąco, a po chwili zaczyna się robić zimno. Albo cały dzień na plaży może być bardzo gorący, ale po południu nagle zaczyna się ochładzać.

Najprostszym sposobem na złapanie infekcji jest przeziębienie. Aby tego uniknąć, najlepiej jest temu zapobiec i zawsze mieć przy sobie coś ciepłego. Zabranie ze sobą lekkiej kurtki to bardzo dobre rozwiązanie.

Jest to szczególnie ważne w przypadku dla dzieci, osób starszych i tych, którzy są bardziej wrażliwi na zmiany temperatury.

Akcesoria na plażę, których nie możesz zapomnieć

4. Woda

Kiedy robimy listę tego, co zabrać na plażę, niezbędna jest woda. Chociaż może istnieć jakieś pobliskie miejsce, w którym można kupić napoje, zwykle musimy opuścić plażę, aby to zrobić.

Aby zaoszczędzić czas i pieniądze, idealnym rozwiązaniem byłoby zakupienie małej lodówki, w której można trzymać wodę, której potrzebujemy. Można do niej włożyć również jakiś owoc. Dzięki temu żywność i woda będą świeże i schłodzone, kiedy tylko będą potrzebne.

Na plaży Akcesoria na plażę

Na plaży, gdy będziemy wystawieni na słońce i ze względu na słoną wodę morską, będziemy odczuwać o wiele większe pragnienie niż zwykle. Złe nawyki związane z piciem wody mogą prowadzić w takim wypadku do odwodnienia organizmu. Musisz również odpowiednio zabrać o zwierzęta, jeśli zabierasz je ze sobą na wycieczkę.

5. Filtr przeciwsłoneczny

Jak wspomniano powyżej, ochrona przeciwsłoneczna jest niezbędna, jeśli wystawiamy skórę na długotrwałe działanie słońca. Produkt należy nakładać zarówno na twarz, jak i na ciało.

Ale pamiętaj, że nie wystarczy jednorazowo nałożyć filtr. Aby ochrona przeciwsłoneczna była skuteczna, trzeba powtarzać nakładanie, gdy przez dłuższy czas wystawia się ciało na działanie promieni słonecznych. To samo należy zrobić po wyjściu z wody.

Dermatolodzy zalecają smarowanie skóry, co mniej więcej dwie godziny. Oznacza to, że nawet jeśli nałożyłaś krem przed wyjściem z domu, będziesz musiała nałożyć do ponownie po kilku chwilach spędzonych na plaży.

Dziecko na plaży.

Ważne jest również, aby wybrać najbardziej odpowiedni filtr przeciwsłoneczny dla każdej skóry i nie wchodzić do wody od razu po jego nałożeniu. Zaleca się trochę poczekać, aby filtr się utrwalił na skórze. W przeciwnym razie jego skuteczność zostanie zmniejszona.

Zabierając wszystkie odpowiednie akcesoria na plażę, możesz się cieszyć słońcem przez cały dzień!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.