Podrażnienia trzustki i wątroby - 7 produktów

Podrażnienia trzustki i wątroby zdecydowanie nie są korzystne dla Twojego zdrowia. Czerp korzyści z właściwości niektórych produktów, które pomogą Ci dodatkowo wyeliminować toksyny. Dowiedz się więcej!
Podrażnienia trzustki i wątroby - 7 produktów

Ostatnia aktualizacja: 28 stycznia, 2021

Mówi się, że podrażnienia trzustki i wątroby to pochodna dzisiejszego stylu życia. Im jedzenie jest bardziej przetworzone i bardziej odległe od natury, tym więcej szkód może wyrządzić wrażliwym organom naszego organizmu.

Palenie, siedzący tryb życia, spożywanie cukru, pakowane owoce zamiast naturalnych. Kiedy przychodzisz zmęczony do domu po ciężkim dniu pracy, to najłatwiej wybrać mrożony posiłek.

Ugotowanie czegoś zdrowszego, świeższego i bardziej odżywczego wymaga nieco więcej nakładu pracy i czasu. Utrzymywanie zdrowej diety wymaga zatem dwóch rzeczy: czasu i chęci.

Dzisiaj po raz kolejny chcemy zaprosić Cię do prowadzenia zdrowszego trybu życia poprzez dodanie do diety fantastycznych produktów, które poprawią zdrowie wątroby oraz złagodzą podrażnienia trzustki.

Jeśli oba organy będą prawidłowo pracować, bez wątpienia to zauważysz. To zdecydowanie jest warte wysiłku!

1. Naturalny sok buraczany i marchewkowy

Podrażnienie wątroby może wynikać z różnych względów. Może to być nadmierna ilość tłuszczu w organie, wirus lub nawet zapalenie wątroby. W takim przypadku lekarz doradzi Ci jak należy postępować.

Jednakże niezbędna w procesie leczenia będzie również odpowiednia dieta, składająca się m.in. z naturalnych soków, które bardzo dobrze oddziałują także na trzustkę.

Poniżej proponujemy bardzo zdrowy sok, który pokochasz:

Składniki

  • 1 burak
  • 1 marchewka
  • 5 łyżek stołowych soku z cytryny (50 ml)
  • 1 szklanka wody (200 ml)

Sposób przygotowania

  • W pierwszej kolejności należy umyć dokładnie burak oraz marchew i pokroić je na małe kawałki, by łatwiej się je blendowało.
  • Po tym jak je dobrze zblendujesz, dodaj szklankę wody oraz sok z cytryny.
  • Pij napój każdego ranka.

2. Herbata zielona

Herbata zielona to kolejny napój, który świetnie działa na podrażnienia trzustki oraz wątroby.

herbata zielona w filiżance

Nie tylko pomoże zwalczyć stany zapalne, ale dzięki katechinom poprawi funkcjonowanie zarówno wątroby, jak i trzustki.

Napój ten pomaga też redukować tłuszcz znajdujący się w wątrobie oraz poprawia jej regenerację z uwagi na wysoką zawartość antyoksydantów.

Jednakże nie należy przekraczać zalecanej dawki: 1 filiżanka dziennie w zupełności wystarczy.

3. Awokado łagodzi podrażnienia trzustki

Awokado jest bogate w glutation, tripeptyd o właściwościach utleniających, który pomaga redukować toksyny zalegające w wątrobie oraz trzustce.

Nie zapominaj, że owoce awokado są bogate w jednonienasycone tłuszcze, znane także jako “dobre tłuszcze”.

Dbają one o zdrowie ścian tętniczych i przekierowują zły cholesterol (LDL), dzięki czemu może być on łatwiej metabolizowany przez wątrobę.

4. Oliwa z oliwek na podrażnienia trzustki i wątroby

Organiczna, tłoczona na zimno oliwa z oliwek czy siemię lniane to doskonali sprzymierzeńcy wątroby oraz trzustki.

oliwa z oliwek na łyżce

Musisz jednak pamiętać, by spożywać je rozsądnie i w najbardziej możliwy naturalny sposób: np. w sałatkach czy tostach.

W ten sposób zredukujesz podrażnienia trzustki i wątroby, oczyścisz je ze szkodliwych toksyn oraz zoptymalizujesz funkcje całego ciała.

5. Alternatywne ziarna

Przez alternatywne ziarna rozumiemy źródła błonnika, protein i minerałów, które rzadko są przez nas wykorzystywane, a niosą więcej korzyści niż bardziej popularne produkty.

Należą do nich m.in. proso, gryka czy komosa ryżowa. Ziarna te zawierają enzymy, które poprawiają trawienie, kontrolują cholesterol i zdrowie serca.

6. Karczoch

Warzywo to jest świetnym wyborem dla trzustki, wątroby i woreczka żółciowego.  Sprzyja poprawnemu trawieniu tłuszczy, redukuje podrażnienia i poprawia funkcjonowanie wątroby.

karczoch na talerzu z jajkiem

Dzięki temu Twój organizm lepiej pozbywa się toksyn i usprawnia działanie jelit. Spróbuj zjeść na kolację karczoch przyprawiony octem, oliwą z oliwek czy sokiem z cytryny.

7. Papaja łagodzi podrażnienia trzustki

Papaja to znacznie więcej niż tylko przepyszny tropikalny owoc. Dzięki zawartości takich flawonoidów jak kryptoksantyna, papaja pomaga redukować poziom złego cholesterolu (LDL), spowalnia procesy utleniania się komórek i zmniejsza podrażnienia trzustki oraz wątroby.

Czerp korzyści z wyżej wymienionych produktów – Twój organizm będzie Ci wdzięczny!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.