Żylaki nóg – jak je skutecznie zwalczyć?

Stosowane miejscowo lekarstwo będące połączeniem zielonych pomidorów i octu może być pomocne, jeśli chodzi o dyskomfort spowodowany przez żylaki nóg.
Żylaki nóg – jak je skutecznie zwalczyć?
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Żylaki nóg to zmienione chorobowo, poszerzone i wydłużone żyły powierzchniowe. Powstają na skutek nieprawidłowego przepływu krwi. Żylaki nóg są jednym z najczęstszych problemów estetycznych kobiet.

Ogólnie rzecz biorąc, rozwijają się w okresie ich dorosłego życia i są uwarunkowane genetycznie lub hormonalnie. W zdrowym organizmie zastawki sercowe umożliwiają ciągły przepływ krwi. Dzięki temu krew krąży z dolnej części ciała do serca.

Jednak z powodu siedzącego trybu życia, jaki przybiera większość z nas, krew zalega w żyłach kończyn dolnych, przez co może doprowadzić do powstania stanu zapalnego, który może przekształcić się w żylaki nóg.

Pierwsze objawy żylaków mogą być niezauważalne – wówczas nie stanowią one zagrożenia dla stanu naszego zdrowia. Ale z upływem czasu mogą powodować nieprzyjemne uczucie ciężkości i bólu w nogach.

Dlatego ważne jest, aby nie lekceważyć tych symptomów. Należy wprowadzić w życie zdrowe nawyki, pamiętając jednocześnie, że istnieją pewne środki zaradcze, które przyspieszą proces ich leczenia.

Poznaj sposób leczenia żylaków nóg, przy wykorzystaniu zielonych pomidorów i octu. Są to produkty dobrze znane ze swych właściwości uspokajającym i przeciwzapalnym, które są kluczowe dla złagodzenia tego problemu.

Sposobem na żylaki nóg będzie naturalna terapia

Sposobem na żylaki nóg będzie naturalna terapia, która uwzględnia wykorzystanie zielonych pomidorów i octu jabłkowego. Dzięki temu zmniejszysz wielkość żylaków, które powstały na Twoich nogach.

Stosowane zewnętrznie lekarstwo pomoże zmniejszyć stan zapalny zmienionych chorobowo. Zwiększy również przepływ krwi. Zielone pomidory i ocet jabłkowy są źródłem niezbędnych składników, w tym witamin i minerałów. To mieszanka, która wspomaga układ limfatyczny po przyswojeniu przez organizm.

Dzięki temu, zatrzymane płyny i toksyny są wydalane. Przestają być przeszkodą, a zaczynają kontrolować problem.

Korzyści z stosowania octu jabłkowego

Ocet jabłkowy jest naturalnym tonikiem, który posiada właściwości rozszerzające naczynia i przeciwzapalne.

Regularne jego stosowanie łagodzi widoczne wypukłości, zgrubienia i przebarwienia żył. Ocet jabłkowy jest źródłem naturalnych kwasów, witaminy i minerały.

Jabłka, ocet jabłkowy na żylaki nóg

Stymuluje krążenie krwi. Jednocześnie zmniejsza ryzyko przedwczesnego starzenia. Stosowany zewnętrznie ocet zmniejszy i złagodzi ból. Na dodatek, jego składniki odżywcze korzystnie wpłyną na stan zdrowia naszej skóry. Ocet jabłkowy pomoże tej części ciała utrzymać swoją jędrność.

Korzyści z stosowania zielonych pomidorów

Zielone pomidory stosowane zewnętrznie łagodzą widoczne wypukłości, zgrubienia i przebarwienia żył.

Warzywo posiada duże ilości likopenu, przeciwutleniacza, który pomoże zwalczyć stres oksydacyjny i stan zapalny.

Naturalne kwasy działają podobnie jak niektóre związki zawarte w aspirynie. Pobudzą one przepływ krwi i zmniejszą ryzyko powstania zakrzepów. W niektórych przypadkach, przywróci prawidłową funkcję zastawek sercowych. A to sprzyja przepływowi krwi do serca.

Zielone pomidory na żylaki nóg

Ponadto, jest to odświeżający składnik. Jest bogaty w wodę i stosuje się go w celu zmniejszenia uczucia zmęczenia i napięcia.

Jak zrobić lekarstwo na żylaki nóg?

Aby zrobić lekarstwo na żylaki nóg, musisz mieć pewność, że kupiony ocet jabłkowych jest w 100% organiczny.  To dlatego, że bardziej wyrafinowane produkty nie mają takiej samej ilości składników odżywczych.

Należy również pamiętać, że z powodu kwasów zawartych w occie, najlepiej jest rozrobić go z wodą dzięki czemu nie wywoła niepożądanych skutków na naszej skórze.

Zielone pomidory pokrojone w talarki na leczenie żylaków nóg

Jeśli nie masz wrażliwej skóry, możesz zastosować ocet jabłkowy bez dodatku wody.

Składniki

 • 5 zielonych pomidorów
 • 1 szklanka octu jabłkowego

Akcesoria

 • Szklany słoik z pokrywką
 • Opatrunek samoprzylepny lub gaza

Aplikacja

 • Pokrój zielone pomidory na kilka plasterków i włóż do szklanego słoika.
 • Dodaj do nich ocet jabłkowy.
 • Zamknij słoik i zostaw go w chłodnym, ciemnym miejscu na 48h, aby mógł się skoncentrować prawidłowo.

Zastosowanie

 • Wyciągnij ze słoika kilka plasterków pomidora i połóż je na żylaki.
 • Całkowicie zakryj nimi zmienione chorobowo obszary. Następnie przykryj je opatrunkiem samoprzylepnym lub gazą, aby plastry pomidora pozostały na swoim miejscu.
 • Trzymaj je na nogach przez 40 minut. Następnie spłucz zimną wodą.
 • Powtarzaj ten zabieg codzienne przez co najmniej dwa tygodnie
Bandażowanie żylaków nóg

Żylaki nóg utrudniają wykonywanie codziennych czynności? Regularne stosowanie tego naturalnego środka przyniesie pożądane efekty.

Nie oczekuj cudów. Lekarstwo może jedynie zmniejszyć ten stan, a nie całkowicie mu zapobiec.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.