Zwalczamy żylaki naturalnymi sposobami

· Wrzesień 16, 2015
Zanim zauważysz efekty leczenia żylaków, możesz je zamaskować makijażem lub zastosować samoopalacz.

Co to właściwie są żylaki? Otóż jest to potoczna nazwa choroby, jaką jest przewlekła niewydolność żylna i skutkuje nadmiernym rozszerzaniem się żył spowodowanym zatorami krwi, której niewydolne naczynia nie są w stanie odprowadzić w górę, ku sercu. W efekcie żyły te, poprzez skórę stają się widoczne i szczególnie na nogach tworzą nieestetyczne niebieskie linie i zgrubienia.

Żylaki można usunąć chirurgicznie lub poddać się rozmaitym zabiegom usprawniającym ich zanikanie. Jeżeli szukasz skutecznego sposobu na szybkie ich zlikwidowanie czy chociażby zmniejszenie widoczności, mamy dla Ciebie kilka wskazówek!

Jak ukryć widoczne żylaki?

Jeżeli już zauważyłaś, że na Twoich nogach pojedyncze żyły stają się widoczne i pojawiły się pierwsze pajączki, nie zwlekaj dłużej! Dziś podamy kilka wskazówek jak je skutecznie zamaskować, by móc z radością ubierać krótkie spódnice i szorty.

Oprócz tego zdradzimy kilka domowych sposobów, które są bardzo efektywne w procesie zmniejszania żylaków. Te dwie metody, które przedstawimy, nie tylko zminimalizują ich widoczność, ale i spowodują, że zaczną one stopniowo znikać.

Ukrywamy żylaki pod makijażem

Jest to najlepszy sposób na zamaskowanie widocznych niebieskich linii. Przed nałożeniem niewielkiej ilości podkładu w kremie należy zastosować odrobinę korektora pod oczy. Jeżeli Twoje żyły mają niebieski odcień, korektor powinien być żółtawy, natomiast, gdy są czerwone – zdecyduj się na zielony kolor kosmetyku.

Kolor podkładu powinien być jaśniejszy od koloru skóry nogi, dzięki czemu efekt będzie bardziej naturalny.

Kremy samoopalające

Kosmetyki te nieraz z powodzeniem sprawdzają się przy próbach ukrycia wszelkiego rodzaju blizn, śladów czy przebarwień. Można również spróbować zamaskować przy ich użyciu żylaki.

Trzeba pamiętać, że nie tylko należy zajmować się ich ukrywaniem i stroną estetyczną naszych nóg. Warto regularnie wykonywać domowe zabiegi, które pomogą je zmniejszyć. Dzięki temu w późniejszym czasie unikniemy stanów zapalnych, które mogą się pojawić i bólu, który jest z tym związany.

Domowe sposoby na żylaki

Zdrowe żyły i żylaki

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że na powstawanie żylaków ma wpływ to, co jemy. Od dziś zatem skoncentruj się na odpowiedniej, zdrowej diecie bogatej w świeże owoce i surowe warzywa, które to są niezbędne do utrzymania prawidłowego funkcjonowania układu krążenia.

W czasie snu nogi powinny znajdować się na wzniesieniu, co usprawni cyrkulację krwi, nie pozwalając jej zalegać przez dłuższy czas w jednym miejscu.

Jeżeli Twoja praca wymaga od Ciebie długiego przebywania w pozycji siedzącej lub stojącej, regularnie poruszaj nogami i spaceruj — w ten sposób uaktywnisz krążenie, a tym samym zmniejszysz prawdopodobieństwo tego, że żylaki się pojawią.

Można też spróbować specjalnych rajstop uciskowych. Są to wyroby kompresyjne przeciwżylakowe, które wykorzystują zmienny stopień ucisku na kończyny dolne, usprawniając w ten sposób naturalne krążenie krwi.

Należy jednak obchodzić się z nimi ostrożnie, ponieważ zbyt mocne uciskanie lub noszenie przy ich używaniu zbyt ciasnych ubrań może spowodować inne problemy z krążeniem i przyczynić się do powstawania cellulitu.

Codziennie po kąpieli zalecane jest wykonywanie okrężnego masażu nóg w celu usprawnienia krążenia.

Sprawdzony także jest wyciąg z kasztanowca. Dwie łyżki ekstraktu należy wymieszać ze szklanką wody i tak przygotowany napój przyjmować każdego dnia.

Maść na żylaki

Liście nagietka

Skuteczna jest również maść z nagietka, którą można przygotować samemu. Liście i kwiaty rośliny należy smażyć z dwoma łyżkami masła. Gdy zacznie się pienić, to czas by zmniejszyć ogień, a po całkowitym wyłączeniu pozostawić do następnego dnia.

Po upływie doby podgrzewamy ponownie, aby późniejsze odcedzenie płynu było łatwiejsze. Substancję, którą oddzielimy, należy schować w chłodnym miejscu i stosować na co dzień jako maść na miejsca, gdzie wystąpiły żylaki.

Pamiętaj!

Tych kilka wskazówek pomoże Ci zarówno ukryć widoczne żylaki, a domowe zabiegi pomogą w ich usunięciu. Nie zapominaj o aktywności fizycznej, która usprawnia krążenie krwi.