Zwalcz opryszczkę w ciągu jednej nocy!

Zwalcz opryszczkę w ciągu jednej nocy!

Ostatnia aktualizacja: 02 października, 2018

Z pewnością każdy z nas złapał w swoim życiu opryszczkę, i to nie raz! Jest to infekcja wywołana przez wysoce zakaźny wirus herpes simplex, który z łatwością przenosi się z osoby na osobę.

Spowodowana przez opryszczkę infekcja objawia się małymi, bolesnymi pęcherzykami, powszechnie zwanymi zimnem. Oprócz tego, że są one nieestetyczne, przenoszą się poprzez zwykły kontakt skórny z zakażoną osobą.

Co wywołuje opryszczkę?

Opryszczka, czyli infekcja pojawiająca się zwykle w okolicach ust, jest wywoływana przez wirus opryszczki pospolitej typu 1 (HSV-1), który atakuje głównie osoby przed ukończeniem 20. roku życia.

Warto zdać sobie sprawę z tego, że wirus wywołujący opryszczkę już przy pierwszym ataku, pozostaje w organizmie (dokładniej w komórkach twarzy) jakby „uśpiony” i może uaktywnić się w każdym momencie, ponownie sprawiając wiele bólu i nieprzyjemności. Bywa nieprzewidywalny.

W większości przypadków opryszczkę wywołuje wirus opryszczki pospolitej typu 1 (HSV-1). Jest on stosunkowo łatwy do zwalczenia. Istnieją jednak przypadki, gdy opryszczkę wywołuje wirus opryszczki pospolitej typu 2 (HVS-2). Wtedy mówimy o opryszczce narządów płciowych.

Opryszczka

Wirus przenosi się poprzez seks oralny i późniejszy bezpośredni kontakt z zakażonymi ustami.

Wirus opryszczki może z łatwością przenosić się z człowieka na człowieka, gdy nastąpił wysyp bolesnych pęcherzy. W takich przypadkach należy unikać bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną oraz kontaktu z przedmiotami przez nią używanymi, takimi jak maszynka do golenia, ręczniki, naczynia, sztućce, itp.

Jak zwalczyć opryszczkę w ciągu jednej nocy?

Wystarczy prosta sztuczka medycyny naturalnej, abyśmy mogli pozbyć się opryszczki w zaledwie jedną noc. Ten naturalny środek to nic innego jak czosnek! To nie żart. Działa on niczym naturalny antybiotyk, który skutecznie zatrzymuje rozwój wirusów, bakterii i grzybów.

Czosnek zawiera substancje azotowe, sód, potas, selen, wapń, magnez, krzem i siarkowodór. Zawiera też kwas fosforowy, witaminę C, D, B, fitosterole i olejki eteryczne. Ponadto jest cennym źródłem związku o nazwie allicyna. Ma on silne działanie bakteriobójcze, dzięki czemu szybko leczy infekcje i skutecznie zwalcza opryszczkę.

Świeży czosnek

Liczne badania potwierdzają, że czosnek może mieć silniejsze działanie niż antybiotyki farmaceutyczne, a przy tym nie wywołuje żadnych skutków ubocznych.

To jednak nie wszystkie zalety tej ostrej w smaku rośliny! Poprawia również krążenie krwi, wspomaga leczenie cukrzycy i obniża poziom cholesterolu. Co więcej, zwalcza wolne rodniki. Słowem – pomaga zapobiegać wielu chorobom.

Jak zwalczyć opryszczkę w ciągu jednej nocy?

Posiekaj drobno lub zmiażdż ząbek czosnku, po czym przyłóż go do opryszczki (zimna). Jeśli zmiany skórne są rozległe, należy powtórzyć zabieg kilka razy, za każdym razem wykorzystując nowy ząbek czosnku.

Siekanie czosnku

Pozostaw czosnkową pastę na ranie przez około 10 minut, a następnie dokładnie zmyj letnią wodą. Ten naturalny środek może z początku wywołać swędzenie lub pieczenie. Jednak ustępuje ono w ciągu kilku sekund.

Ponadto czosnek natychmiastowo łagodzi ból i jest w stanie zatrzymać rozwój opryszczki. Może zwalczyć ją całkowicie w zaledwie kilka godzin. Jeśli jednak opryszczka nie zniknie od razu, zaleca się powtarzanie zabiegu aż do uzyskania pożądanych rezultatów.

Można również zastosować czosnkową pastę, a następnie przykryć ja gazą i pozostawić na całą noc. Następnego ranka dokładnie umyj skórę, opryszczka powinna całkowicie się wysuszyć.

Jak unikać rozprzestrzeniania się opryszczki?

Należy pamiętać, że opryszczkę łatwo rozprzestrzenić za pośrednictwem różnych osobistych przedmiotów. Dlatego też, tuż po wyleczeniu opryszczki należy pozbyć się dotychczasowej szczoteczki do zębów, szminek i balsamów do ust, maszynki do golenia oraz zmienić ręcznik na świeży i czysty. Higiena przede wszystkim.

Prawdopodobnie te przedmioty zostały zakażone wirusem opryszczki, więc ich ponowne użycie może doprowadzić do jej powrotu.

Koniecznie pamiętaj również o stosowaniu ochrony przeciwsłonecznej, dzięki której unikniesz powstawania nowych ognisk zapalnych. Staraj się unikać bezpośredniego światła słonecznego, ponieważ sprzyja ono rozwojowi opryszczki.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.