Zwalcz cellulit! – Poranne rytuały

Aby skutecznie zredukować cellulit należy nie tylko należy stosować specjalne kremy, ale przede wszystkim należy fundamentalnie zmienić swoją codzienną dietę i zadbać o codzienną dawkę ruchu.
Zwalcz cellulit! – Poranne rytuały
Karla Henríquez

Napisane i zweryfikowane przez lekarz Karla Henríquez.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Cellulit spędza ci sen z powiek i mimo wysiłku nie jesteś w stanie się go pozbyć? Rzeczywiście walka z nieestetyczną pomarańczową skórką jest niezwykle trudna, ale możliwa. Jeśli wykażesz się dużą cierpliwością i wytrwałością, z pewnością uda ci się znacznie zredukować cellulit.

Chociaż nie jest to zadaniem łatwym, skórkę pomarańczową można zlikwidować całkowicie. Chcemy się dziś podzielić się z tobą kilkoma porannymi rytuałami, które pomogą ci w walce z cellulitem. Wystarczy zaledwie kilka dni wytrwałości, by przekonać się do nowych nawyków.

Woda z cytryną o poranku redukuje cellulit

Woda z cytryną

Picie wody z cytryną na pusty żołądek to bardzo prosty nawyk, który przynosi naszemu organizmowi ogromne korzyści. Wystarczy wycisnąć sok z jednej cytryny i wymieszać go z letnią lub ciepłą wodą. Nic trudnego, prawda?

Upewnij się, że stosowane przez ciebie cytryny pochodzą z ekologicznej hodowli, a woda jest przegotowana lub z pewnego źródła.

Dzięki temu niezwykle zdrowemu przyzwyczajeniu zdołasz nie tylko zredukować cellulit, ale również oczyścisz organizm z toksyn, które wnikają do niego każdego dnia wraz ze spożywanym pokarmem i wdychanym powietrzem.

Pamiętaj, że woda z cytryną przynosi naszemu organizmowi niewymierne korzyści lecznicze: od prawidłowego nawilżania przez skuteczne usuwanie toksyn po poprawę jakości snu.

Codziennie wykonuj ćwiczenia antycellulitowe

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że codzienna dawka ćwiczeń antycellulitowych może dla wielu kobiet być problemem. Jednak kilka dni wytrwałości wystarczy, by przekonać się, że jest to nawet, który przyniesie ci wiele satysfakcji i widocznych rezultatów.

Chodzi tu o ćwiczenia, które wspomagają tworzenie tkanki mięśniowej. W ten sposób przyspieszamy spalanie tkanki tłuszczowej i redukcję nieestetycznej skórki pomarańczowej.

Od samego początku warto sobie uświadomić, że na pierwsze rezultaty trzeba poczekać około miesiąca. Najlepsze ćwiczenia na cellulit to:

  • Ćwiczenia rozciągające
  • Ćwiczenia na mięśnie brzucha
  • Brzuszki skośne
  • Wchodzenie i schodzenie po schodach

Pamiętaj, że codzienne ćwiczenia wymagają sporo wytrwałości i cierpliwości. Wspaniałe rezultaty pojawiają się po około miesiącu ćwiczeń. Dużo kobiet porzuca tę rutynę już po kilku dniach, ponieważ brakuje im samozaparcia i zniechęca je konieczność czekania na rezultaty. A zapewniamy cię, że warto!

Masaż ciała przed kąpielą

Szczotki do masażu

Masaż skóry wykonywany sucha szczotką lub rękawicą powinien stać się twoim nowym nawykiem przed codzienną kąpielą, ponieważ doskonale pomaga on zredukować cellulit. Wystarczy, że zaopatrzysz się w szczotkę o miękkim włosiu (w przeciwnym wypadku możesz zranić swoją skórę).

Dokładnie masuj każdy centymetr ciała, zaczynając od góry i kończąc na stopach. Taki zabieg nie tylko pomaga wyeliminować cellulit, ale również skutecznie poprawia krążenie krwi i przyspiesza metabolizm.

Co więcej, dzięki codziennym masażom suchą szczotką bądź rękawicą twoja skóra stanie się aksamitnie gładka i jedwabista w dotyku. Jeśli chcesz przyspieszyć proces redukcji pomarańczowej skórki, raz w miesiącu stosuj kurację oczyszczającą. Rezultaty są naprawdę zaskakujące!

Stosuj kremy na cellulit

Po wykonaniu masażu, weź codzienną kąpiel lub prysznic, który pomoże ci pozbyć się martwych komórek naskórka. Po kąpieli należy wklepać w skórę odpowiednią ilość specjalnego kremu antycellulitowego.

Wiele kobiet jest zdania, że kremy te nie są skuteczne w działaniu, ponieważ nie dają szybkich efektów. Warto zapamiętać, że dają one najlepsze rezultaty w połączeniu z wcześniejszym masażem i codziennymi ćwiczeniami fizycznymi.

Najlepsze kremy antycellulitowe są niezwykle bogate w antyoksydanty. Znaczna ich część zawiera w swoim składzie kofeinę. Nie ma jednak znaczenia, jaki krem wybierzesz – znaczna większość z nich daje pożądane rezultaty po dłuższym okresie stosowania.

Ważna jest również technika nakładania kremu antycellulitowego: należy wcierać go w skórę za pomogą delikatnych okrężnych ruchów dłoni, dzięki czemu następuje intensywna stymulacja spalania złogów tłuszczu.

Przeczytaj koniecznie: Najlepszy naturalny peeling

Jedz specjalne śniadanie antycellulitowe

Zdrowe śniadanie

Wszystkie powyższe poranne rytuały mające na celu walkę z cellulitem na nic się zdają, jeśli nie zadbasz o zdrową dietę. Zalecamy włączyć do niej produkty, które skutecznie przyczyniają się do redukcji pomarańczowej skórki.

Podczas przyrządzania potraw zastąp tradycyjny olej – olejem kokosowym. Powinnaś również włączyć do swojej diety więcej świeżych warzyw oraz ograniczyć spożycie czerwonego mięsa i wszelkiego rodzaju tłuszczów.

Doskonałym pomysłem na zdrowe śniadanie zwalczające cellulit może być świeża sałatka warzywno-owocowa lub zielony koktajl.

Zażywaj suplementy diety

W walce z uporczywym cellulitem, nagłą zmianą diety i ograniczeniem dostarczanych składników odżywczych twój organizm może cierpieć na niedobór pewnych podstawowych elementów. Aby uniknąć przykrych dolegliwości zdrowotnych, zaleca się stosowanie odpowiednich suplementów  diety.

Na rynku dostępna jest cała masa rozmaitych produktów najróżniejszych marek i w każdym przedziale cenowym. Jeśli twoja aktywność fizyczna jest na średnim poziomie, a dieta zbilansowana, podstawowy suplement diety okaże się wystarczający.

Z kolei, jeśli na co dzień wykazujesz się wysoką aktywnością fizyczną, powinnaś sięgnąć po suplement diety bardziej kompletny, bogatszy w witaminy i składniki mineralne.

Zanim jednak sięgniesz po suplementy diety, zastanów się nad opcją dostarczania organizmowi potrzebnych witamin i składników mineralnych w sposób naturalny. Takie rozwiązanie zawsze jest korzystniejsze dla naszego zdrowia.

Przeczytaj koniecznie: Jak naturalnie upiększyć nogi?

Pij wodę!

Ostatnim z porannych rytuałów antycellulitowych jest wypicie szklanki wody. Chociaż już wcześniej wypiłaś szklankę wody z cytryną na pusty żołądek, ta kolejna dawka ma na celu uzupełnienie płynów po porannych ćwiczeniach.

Jeśli chcesz zwalczyć uciążliwy cellulit, koniecznie powinnaś zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu. Mimo że stosujesz kremy i twoja skóra sprawia wrażenie miękkiej i nawilżonej, należy również pamiętać o nawadnianiu „od środka”. Kremy działają tylko nawierzchniowo i nie utrzymują się długo na skórze.

Powinnaś bardzo poważnie potraktować zalecenie spożywania przynajmniej dwóch litrów wody dziennie. Nie rób żadnych wyjątków i przestrzegaj go konsekwentnie. Zawsze noś przy sobie butelkę wody mineralnej i regularnie popijaj ją przez cały dzień.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.