Zdrada – 8 sygnałów ostrzegawczych

· Czerwiec 4, 2016
Opisane poniżej sygnały powinny rozbudzić Twoją czujność, jednak pamiętaj, żeby przede wszystkim polegać na swoim szóstym zmyśle i intuicji.

Zdrada to bardzo często efekt długotrwałego i poważnego zaniedbywania związku. Oczywiście w każdej relacji zdarzają się lepsze i gorsze chwile, nie można jednak ignorować pewnych sygnałów, które mówią nam, że bardzo oddalamy się od naszego partnera. Przedłużające się problemy nie rozwiążą się same, a ich kumulacja może fatalna w skutkach. Brak komunikacji i bliskości to tylko niektóre z nich.

Zdrada bardzo często przez dłuższy czas nie wychodzi na światło dzienne. Istnieją jednak pewne sygnały ostrzegawcze, które warto umieć rozpoznawać i które powinny wzbudzić naszą czujność. Oczywiście żaden z nich nie jest stuprocentowym dowodem zdrady, pamiętaj więc, by zachować zdrowy rozsądek.

Zdrada i jej osiem sygnałów

Nagle zaczyna interesować się swoim wyglądem zewnętrznym

Twój partner nigdy nie przywiązywał szczególnej wagi do swojego wyglądu zewnętrznego, a teraz nagle, bez konkretnego powodu, robi jedną z poniższych rzeczy? Uważaj!

  • zapisał się na siłownię lub spędza na niej znacznie więcej czasu niż zazwyczaj
  • zupełnie zmienił styl ubierania i odświeżył całą garderobę
  • kupuje droższe markowe rzeczy
  • przeszedł na dietę, mimo że nie było ku temu żadnych wskazań
  • zainteresował się zupełnie nowym rodzajem aktywności fizycznej

Niespodziewanie wspomina o dawno niewidzianej osobie

Para na randce

Może się zdarzyć, że Twoja druga połówka ni stąd ni zowąd zacznie wspominać o dawno niewidzianym znajomym, koledze czy koleżance ze szkoły. Nie musi być to oczywiście sygnałem zdrady, jednak może wzbudzać Twoje podejrzenia.

Nie wiadomo, czy dawno nie widziana osoba nie wzbudziła u Twojego partnera dawnych uczuć lub czy nie chce on zawczasu uprzedzić Cię o jej istnieniu, na wypadek, gdyby ktoś ,,doniósł” Ci, że widziano ich razem. Wspominając o starej znajomości, partner może też zabezpieczać się przed Twoimi podejrzeniami, gdy sama przyłapiesz ich na rozmowie telefonicznej czy spotkaniu.

Obsesyjnie pilnuje swojego telefonu

W dzisiejszych czasach telefon komórkowy to magazyn naszych tajemnic – historia połączeń, poczta głosowa czy SMS-y to prawdziwy skarbiec informacji o naszym życiu prywatnym.

Jeśli Twoja druga połówka odbiera przy Tobie telefon w nerwowy czy dziwny sposób, rozmawia szeptem albo wychodzi z pokoju, od razu usuwa historię czy wiadomości tekstowe, powinno wzbudzić to Twój niepokój. Skoro dotychczas nigdy nie robił takich rzeczy, taka zmiana może sugerować, że to zdrada.

Partner wraca do domu, a Ty czujesz nieznajomy zapach

Zachód słońca

Jeśli Twój partner wraca do domu i pachnie inaczej niż zwykle, zapewne będzie miał na tę okazję przygotowane tysiące wymówek i usprawiedliwień.

Będzie wymigiwał się sprzedawcą w sklepie, który poprosił go o przetestowanie nowych perfum, kolegami, którzy chcieli zrobić mu dowcip, czy znajomym, który pachniał tak intensywnie, że zapach przeszedł też na niego. Pytanie o prawdziwe przyczyny jest bezcelowe – jeśli to zdrada, partner będzie próbował wymyślić jeszcze kilka innych bajek.

Na jego ubraniu znajdujesz ślady makijażu

To niemal filmowy przykład sygnału ostrzegawczego, że przyczyną Waszych problemów w związku może być zdrada partnera. Jeśli na jego ubraniu znajdujesz ślady szminki, podkładu, maskary czy pudru, może być to znak, że w Wasz związek wkroczyła ,,ta trzecia”.

W Waszym życiu intymnym pojawiły się problemy

Niewierność bardzo często objawia się znacznym osłabieniem życia seksualnego.

Nie musi to oznaczać nagłej całkowitej niechęci do zbliżeń ze strony partnera, jednak stopniowo będzie ich coraz mniej, aż Wasze pożycie ulegnie całkowitemu rozkładowi. Im bardziej partner jest zaangażowany w związek z nową osobą, tym bardziej będzie unikał bliskości  z Tobą.

Partner okłamuje Cię jeśli chodzi o godziny pracy i wyjazdy służbowe

Jeśli Twoja druga połówka cały czas musi zostawać po godzinach albo wymyśla co raz to nowe wyjazdy służbowe, to kolejny sygnał, że problemem może być zdrada.

Pamiętaj, że zdrada wcale nie musi oznaczać niewracania na noc do domu – o wiele częściej do spotkań pomiędzy kochankami dochodzi w ciągu dnia, nawet w przerwie na lunch!

Zostajesz zasypana prezentami

Papierowe ludziki

Niespodziewanie dostajesz od swojego partnera prezenty, drogą biżuterię czy kwiaty? Słyszysz wyznania miłości, o których wcześniej mogłaś tylko pomarzyć? Za tą przemianą może stać zdrada, a drogimi prezentami partner może starać się uciszyć dręczące go wyrzuty sumienia.

Twoją czujność powinien wzbudzić przede wszystkim fakt, że prezenty te pojawiają się zupełnie przypadkowo, mimo że wcześniej zdarzało mu się zapomnieć nawet o ważnych rocznicach.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł okaże się pomocny.