Zbyt krótkie rzęsy? Są na to sposoby!

18 Listopad, 2015
 

Wszystkie lubimy cieszyć się atrakcyjnym i uwodzicielskim spojrzeniem. Na pewno chcesz, żeby wszyscy ci, którzy patrzą Ci w oczy, widzieli perfekcyjne rzęsy. To nie takie łatwe.

Tusz i nadmierny makijaż sprawiają, że nasze rzęsy stają się rzadsze i wypadają. Żeby temu zapobiec, podzielimy się z Tobą kilkoma naturalnymi sposobami.

Odżywianie a rzęsy

Podobnie jak w przypadku włosów, rzęsy rosną lub wypadają, słabną lub się umacniają, zależnie od tego jak o nie zadbasz. Fundamentalną kwestią jest odpowiednia, zrównoważona dieta. Powinnaś zjadać na co dzień przynajmniej pięć surowych warzyw.

Rekomendujemy również częste sięganie po owoce. Zawarte w nich nutrienty są potrzebne, żeby odżywić nie tylko włosy i rzęsy, ale też paznokcie i zęby.

Innym ważnym produktem jest owies. Rzęsy rosną dużo szybciej i są dużo silniejsze. Możesz dodać go do zup, przygotowywać koktajle lub łączyć z mąką.

Pozbądź się stresu!

Stres

Unikaj sytuacji stresujących. Pewnie się pytasz: co ma ze sobą wspólnego stres i rzęsy? Otóż ma. W sytuacjach nerwowych włosy się osłabiaja i wypadają w większych ilościach. To samo jeżeli chodzi o rzęsy. Jedynie jest to mniej widoczne.

 

Witamina H

Witamina H, zwana też biotyną, widocznie odżywia rzęsy i sprawia, że rosną dużo szybciej. Jako, że jest witaminą z grupy B, możesz ją znaleźć w:

 • Bananach.
 • Sardynkach.
 • Orzechach.
 • Migdałach.
 • Drożdżach piwnych.
 • Ziarnach zbóż.

Staraj się często sięgać również po bakalie:

 • Orzechy.
 • Migdały.
 • Orzeszki ziemne.

Antyoksydanty i witamina C

Koktajl ze świeżego kiwi

Wśród najbardziej znanych antyoksydantów możemy wyróżnić witaminy C i E. To właśnie one zwalczają wolne rodniki. Przyczyniają się do tego, że włosy i rzęsy rosną szybciej i są dużo bardziej gęste.

Niedobór witaminy C przejawia się w rozdwojonych końcówkach, a witamina E wspomaga krążenie krwi.

Znajdziesz te witaminy w:

 • Owocach cytrusowych (cytryna, pomarańcze, mandarynki).
 • Kiwi.
 • Awokado.
 • Zielone warzywa.

Przyzwyczaj się do pijania soków z cytrusów!

Śpij bez makijażu

Nie zapomnij zmywać makijażuJest przepełniony substancjami chemicznymi, które osłabiają Twoje rzęsy. Pamiętaj też, że rzęsy należy też regularnie czesać! Na przykład przy pomocy szczoteczki z pustego tuszu do rzęs.

Istnieją naturalne alternatywy dla makijażu. Może wypróbujesz?

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek z odrobiną cytryny
 

Oliwa z oliwek jest swego rodzaju naturalną odżywką. Staraj się wetrzeć kilka kropel w rzęsy i powieki, codziennie, przed pójściem spać. Następnego ranka wystarczy wypłukać twarz dużą ilością wody. Powtarzaj tę czynność prze jeden lub dwa miesiące, a zobaczysz ogromną różnicę!

Olej z emu

Olej z emu działa na rzęsy tak jak paliwo na samochód. Dodaje im ogromne ilości energii. Nakładaj go małym wacikiem. Nie ma potrzeby, żebyś robiła to tylko nocami.

Olej z emu jest powszechnie stosowany w kosmetyce jako środek nabłyszczający i nawilżający. 

Wazelina

Wazelina to kolejny sposób na odżywione rzęsy. Nakładaj ją wieczorami i pozostawiaj na całą noc. Nie zapomnij też o powiekach. Rezultaty są widoczne już po kilku tygodniach.

Mamy nadzieje, że nasze porady okażą się przydatne. Pamiętaj, żeby je stosować wraz z odpowiednim sposobem odżywiania. Wtedy poczujesz ogólną poprawę, w całym organizmie.