Zabieg Cyclone jako leczenie cellulitu: na czym polega?

Zabieg Cyclone wykonuje się w celu redukcji cellulitu, zmniejszenia objętości ciała oraz poprawy ogólnej kondycji skóry. Dowiedz się wszystkiego o tej nowej metodzie leczenia.
Zabieg Cyclone jako leczenie cellulitu: na czym polega?

Napisany przez Edith Sánchez

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2022

Kosmetyczny zabieg Cyclone ® modeluje sylwetkę, likwiduje tłuszcz i nadmiar płynów, ujędrnia skórę i redukuje cellulit. Tę nieinwazyjną i elastyczną metodę dostosowuje się do indywidualnych potrzeb i cech każdej osoby.

Jednym z najciekawszych aspektów zabiegu Cyclone ® jest to, że można go zastosować w dowolnym miejscu na ciele i zapewnia rezultaty już od pierwszej sesji. Efekt można zauważyć w zmniejszeniu objętości i poprawie wyglądu skóry.

Wiele osób chce wymodelować sylwetkę i zredukować zlokalizowany tłuszcz bez konieczności poddania się procedurom chirurgicznym. Zabieg Cyclone ® oferuje doskonałą alternatywę. Łączy w sobie 5 różnych technik.

Jak działa zabieg Cyclone®?

Zabieg Cyclone ® ma na celu eliminację tkanki tłuszczowej bez operacji, w sposób progresywny. Generalnie skupia się na usuwaniu cellulitu, zlokalizowanego tłuszczu i wiotkości skóry. Osiąga te wszystkie cele przy użyciu tej samej procedury.

Maszyna, który służy do wykonywania zabiegu powstała w Hiszpanii i działa już od 8 lat. Fakt, który szczególnie ją  wyróżnia, polega na tym, że pozwala na personalizację zabiegów, tak aby dostosować je do rodzaju tkanki tłuszczowej każdej osoby.

Nazwano ją cyklonem, ponieważ jest jak cyklon, który wymiata wszystko, co psuje wygląd ciała. Sprzęt łączy w sobie 5 różnych technologii i może docierać nawet do trudno dostępnych obszarów, takich jak wnętrze ramion i ud oraz obszar brzucha.

Techniki wzajemnie się uzupełniają i pozwalają na uzyskanie bardzo wszechstronnego rezultatu. Zapoznajmy się bliżej z każdą z nich.

1. USG kawitacyjne

Ultradźwięki kawitacyjne, które wykorzystuje zabieg Cyclone ® mają na celu zmniejszenie retencji tłuszczu i drenaż płynów. W efekcie tej technologii powstają mikropęcherzyki, które następnie ulegają implozji.

Kiedy dochodzi do implozji, uwalniana jest energia, która przyczynia się do rozbijania tkanki tłuszczowej. Jest to wskazane w leczeniu cellulitu, zlokalizowanego tłuszczu i „skórki pomarańczowej”.

Piel de naranja en los muslos.
Tak zwany „efekt skórki pomarańczowej” to skórna manifestacja cellulitu z zauważalnymi zmianami w okolicy ud.

2. Monopolarna częstotliwość radiowa

Radiofrekwencja monopolarna to system, który emituje energię przez elektrodę.

Wchodzi on w kontakt z leczonym obszarem i wywołuje efekt termiczny generujący lipolizę lub mobilizację lipidów, która niszczy nagromadzony tłuszcz. Metoda wnika również głębiej i stymuluje syntezę kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra staje się jędrniejsza.

Sądzimy, że możesz również przeczytać ten artykuł: Ćwiczenia na jędrniejsze pośladki

3. System śledzenia wideo

Zabieg Cyclone® korzysta z systemu, który posiada kamerę wideo o wysokiej rozdzielczości. Pozwala zlokalizować to punkty, w których należy skoncentrować ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. To z kolei umożliwia wytyczenie obszaru do leczenia w czasie rzeczywistym, nawet jeśli pacjent się porusza.

4. USG HIFU

HIFU lub High-Intensity Focused Ultrasound to jedna z kluczowych technologii w zabiegu Cyclone®. To ultradźwięki o wysokiej częstotliwości, które niszczą komórki tłuszczowe bez uszkadzania sąsiednich tkanek.

Mogą przenikać do różnych warstw skóry. Ta technologia uchodzi za najskuteczniejszą część zabiegu, ponieważ może znacznie zmniejszyć objętość zlokalizowanego tłuszczu.

5. Rotacyjna terapia próżniowa i dwubiegunowa radiofrekwencja

Wreszcie, zabieg Cyclone ® obejmuje rotacyjną terapię próżniową, która służy specjalnie do redukcji cellulitu. Najpierw nakłada się na skórę krem antycellulitowy, aby zmobilizować tkankę tłuszczową. Następnie wykonuje się masaż ssący i rotacyjny, który rozbija napięcie komórek tłuszczowych i likwiduje „ skórkę pomarańczową ”.

Zwykle stosuje się tę terapię na początku i na końcu całego zabiegu. Radiofrekwencja bipolarna służy jednocześnie do stymulacji produkcji kolagenu i elastyny.

Jakie zalety i korzyści oferuje zabieg Cyclone®

Zabieg Cyclone® ma te przewagę nad innymi zabiegami, że 5 opisanych powyżej metod stosuje się w jednej sesji. Podobnie, tego samego dnia można leczyć kilka części ciała.

Ponadto pomaga zapobiegać wiotczeniu skóry, które występuje po zmniejszeniu objętości tłuszczu. Rezultaty można zobaczyć już od pierwszej sesji.

Ogólnie rzecz biorąc, jego główne zalety można podsumować w następujący sposób:

  • Redukuje cellulit: wspomaga napinanie skóry poprzez promowanie syntezy kolagenu i elastyny.
  • Zmniejsza wiotkość: umożliwia dotarcie do najgłębszych warstw skóry, co skutkuje jędrniejszą teksturą.
  • Zabieg ten eliminuje zlokalizowany tłuszcz: rozbija komórki tłuszczowe bez naruszania okolicznych tkanek.
  • Zmniejsza objętość: całkowitym efektem jest zmniejszenie objętości w obszarach poddanych zabiegowi.
Masaje para la celulitis.
Zabieg ten daje możliwość zmniejszenia liczby sesji, ponieważ łączy różne techniki podczas jednej wizyty.

Podoba Ci się ten artykuł? Możesz również przeczytać: Joga na ból pleców

Wskazówki i zalecenia dotyczące zabiegu Cyclone®

Zabieg Cyclone® wskazany jest dla kobiet i mężczyzn pragnących zredukować objętość tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz poprawić kondycję skóry. W trakcie planu leczenia zaleca się ponadto zdrową dietę i regularne ćwiczenia.

Zwykle leczenie wymaga średnio 8 sesji, każda trwająca od 60 do 90 minut, raz w tygodniu. Prawdziwa zmiana jest często widoczna po szóstej sesji.

Zabieg Cyclone® nie jest bolesny, ale może powodować pewien dyskomfort w niektórych obszarach. Może to być bardziej niekomfortowe dla osób, które cierpią na dużo retencję płynów.

W najcięższych przypadkach do osiągnięcia oczekiwanego rezultatu może być wymagane od 12 do 24 sesji.

Zabieg ten można łączyć z endermologią LPG, karboterapią lub masażem. Nie trzeba nosić odzieży uciskowej ani żadnego rodzaju ucisku. Zaleca się jednak przyjęcie zdrowego stylu życia, aby utrzymać efekty terapii.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Illing, R. O., Kennedy, J. E., Wu, F., Ter Haar, G. R., Protheroe, A. S., Friend, P. J., … & Middleton, M. R. (2005). The safety and feasibility of extracorporeal high-intensity focused ultrasound (HIFU) for the treatment of liver and kidney tumours in a Western population. British journal of cancer, 93(8), 890-895.
  • Del Castillo Gómez, M. C. (2006). Piel de naranja. Cambio 16, (1802), 76-76.
  • Serdev, N. P., & Serdev, N. (2011). Ultrasound Assisted Liposculpture–UAL: A Simplified Safe Body Sculpturing and Aesthetic Beautification Technique. Advanced Techniques in Liposuction and Fat Transfer, N. Serdev, ed., InTech, Rijeka, Croatia, 135-150.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.