Wzdęcia - papaja, aloes i zielona herbata Ci pomogą!
Poprzez wymieszanie ze sobą papai, aloesu i zielonej herbaty otrzymasz wspaniałe, w pełni naturalne lekarstwo na wzdęcia, którego właściwości lecznicze będą czymś więcej, niż tylko sumą cech zawartych produktów. Lekarstwo to ma także zdolność do szybkiego eliminowania gazów. A wszystko to w pełni naturalnie.
Wiele kobiet, jak i mężczyzn od czasu do czasu uskarża się na dokuczliwe wzdęcia. Istnieje wiele różnych przyczyn tych dolegliwości, dlatego ich pozbycie nie jest prostym zadaniem. Niektóre produkty mogą być jednak pomocne w tej kwestii.
Z niniejszego artykułu dowiesz się, jak zrobić skuteczne i w pełni naturalne lekarstwo na wzdęcia, wykorzystując w tym celu papaję, zieloną herbatę i miąższ aloesu. W ciągu niespełna tygodnia zauważysz znaczną poprawę stanu zapalnego w obrębie jamy brzusznej. Nie wahaj się ani chwili dłużej i po prostu je wypróbuj!
Wzdęcia i inne dolegliwości w jamie brzusznej
Istnieje wiele możliwych przyczyn tych problemów. Z tego powodu warto dowiedzieć się, które u Ciebie powodują wzdęcia, ponieważ to właśnie od poznania przyczyny zależy znalezienie odpowiedniego rozwiązania:
- zbyt duże ilości spożywanego jedzenia,
- nietolerancja na jakieś rodzaje produktów spożywczych,
- wypijanie zbyt dużej ilości płynu podczas posiłku,
- mieszanie wielu różnych rodzajów żywności,
- zbyt duże ilości spożywanego błonnika,
- zjawisko zatrzymania płynów w organizmie,
- niedokładne przeżuwanie kęsów pokarmu, połykanie powietrza wskutek pośpiesznego jedzenia itp.,
- syndrom jelita wrażliwego.
Oprócz problemów związanych z funkcjonowaniem układu pokarmowego kobiety mogą nabawić się również wzdęć z uwagi na zaburzenia hormonalne, na przykład torbiele na jajnikach, mięśniaki macicy lub zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Wzdęcia mogą mieć także związek z ciążą lub menstruacją.
Przeczytaj także artykuł: Wzdęcia i gazy – zwalcz je ćwiczeniami!
Dostępne w każdym domu produkty redukujące wzdęcia
Poniżej zaprezentujemy Ci trzy produkty żywnościowe o właściwościach leczniczych, które mają zdolność zmniejszania wzdęć w sposób w pełni naturalny. Jeśli połączysz je ze sobą, uzyskasz doskonały, domowy środek zaradczy. Zażywaj go regularnie przez przez kilka dni, a zobaczysz naprawdę niezwykłe wyniki.
Spożywanie tych produktów to jednak nie wszystko. Musisz się również odpowiednio odżywiać i lepiej radzić sobie z emocjami i stanami lękowymi, ponieważ te kwestie również mają znaczący wpływ na ciało i wzdęcia.
Papaja
Papaja jest jednym z najlepszych owoców, jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów z funkcjonowaniem układu pokarmowego.
Ze względu na zawarte w tym owocu enzymy, z których bez wątpienia najważniejsza jest papaina (której owoc ten zawdzięcza swoją nazwę – a może odwrotnie? Nie wiadomo), ten tropikalny owoc pomaga organizmom szybciej i sprawniej trawić białka, a tym samym zmniejszyć ewentualny stan zapalny układu pokarmowego i wzdęcia.
Papaja zawiera sporą ilość błonnika, który zapobiega zaparciom i obniża poziom cukru we krwi.
A wiadomo, że problemy z nadmiernym poziomem cukru we krwi mogą powodować gromadzenie się tłuszczu w okolicy brzucha.
Zielona herbata
Zielona herbata to znany od tysięcy lat napój leczniczy o niesamowitych właściwościach zdrowotnych. Herbata zawiera ogromne ilości przeciwutleniaczy i dostarcza zastrzyku energii. Obecnie ludzie piją ją z niemal religijną czcią, głównie po to, aby zapobiec problemom zdrowotnym, a nawet ułatwić sobie odchudzanie.
Okazuje się, że zielona herbata ma także duży wpływ na wzdęcia. Cechy te wynikają przede wszystkim ze sporej ilości zawartych w niej flawonoidów (rodzaj przeciwutleniaczy), które działają jako naturalne środki przeciwzapalne. Pomagają one także spalić tłuszcz.
Aloes
Żel znajdujący się w liściach aloesu ma bardzo wszechstronne działanie. Wykorzystuje się go na przykład do pielęgnacji urody, a także do licznych zabiegów zdrowotnych. Działa przeciwzapalnie, antyseptycznie, remineralizująco i regeneracyjnie. Stąd jego popularność jako rośliny o właściwościach leczniczych!
Możesz przygotować ten żel z liści na własną rękę lub kupić już gotowy w sklepie lub aptece. Warto wspomnieć także o tym, że ma on działanie przeczyszczające, więc jeśli zjesz go za dużo na raz, Twoje jelita mogą zaprotestować. W efekcie wzdęcia mogą zamienić się w biegunkę.
Papaja, zielona herbata i żel z aloesu jako lekarstwo na wzdęcia
Składniki
- plasterek papai
- łyżeczka do herbaty zielonej herbaty (4 g)
- 1/4 szklanki soku lub miąższu z aloesu (50 ml)
- łyżka stołowa miodu (25 g)
- szklanka wody (200 ml)
Jeśli chcesz, możesz do powyższych składników dodać również nasiona z papai, ponieważ pomagają wyeliminować pasożyty jelitowe. Dodaj zatem 5 nasion na pojedynczą porcję.
Polecamy przeczytać również: Gazy i wzdęcia – 7 głównych przyczyn tych dolegliwości
Procedura przygotowania opisywanego produktu na wzdęcia
- Najpierw przygotuj zieloną herbatę, dodając jej liście lub torebkę herbaty do wrzącej wody. Upewnij się jednak, że najpierw zdjąłeś naczynie z ognia.
- Zostaw napar do ostygnięcia na co najmniej 5 minut, a następnie go odcedź. Odstaw naczynie na bok i zajmij się pozostałymi składnikami.
- Wlej sok z papai i miąższ aloesu do blendera i dokładnie zmiksuj całość tak, aby uzyskać mieszaninę o jednorodnej konsystencji. Gdy ostygnie do temperatury pokojowej, dodaj do niej zieloną herbatę.
- Jeśli chcesz, możesz dosłodzić do smaku miodem.
- Pij tak uzyskany produkt w temperaturze pokojowej lub schłódź go. Pamiętaj jednak, aby nie pić go w postaci zbyt zimnej.
Sposób zażywania
- Aby zmniejszyć wzdęcia, najpierw wypij porcję przygotowanego według powyższego przepisu smoothie.
- Przełykanie dużych łyków nie jest konieczne, najlepiej sączyć napój powoli.
- Jeśli jesteś głodny, możesz zjeść śniadanie 30 minut po skończeniu picia tego napoju.
- Podczas dnia pij także duże ilości wody między posiłkami.
Aby wyeliminować wzdęcia, pij napój codziennie przez 7 dni. Możesz też zdecydować się na pełne 2 tygodnie, a potem zrobić sobie 2 tygodnie przerwy.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Aravind, G., Bhowmik, D., Duraivel, S., Harish, G., Jhkl, & Vbnm. (2013). Traditional and Medicinal Uses of Carica papaya. Journal of Medicinal Plants Studies. https://www.plantsjournal.com/
- Pérez, E. J. A., García-Galbis, M. R., Albert Pérez, E. J., & Reig García-Galbis, M. (2015). Efectos Del Té Verde En El Estado Nutricional Del Ejercicio Físico; Revisión Sistemática. Nutrición Hospitalaria. http://www.nutricionhospitalaria.com/pdf/9306.pdf
- Franco Quino, C. I. (2016). Efecto regenerador óseo del extracto acuoso liofilizado de hojas de “aloe vera” (sábila) sobre la osteotomía mandibular inducida en cobayo. Repositorio de Tesis – UNMSM. https://cybertesis.unmsm.edu.pe/handle/20.500.12672/4840
- Reygaert W.C. (2017). An Update on the Health Benefits of Green Tea. 2017:9-12. https://www.mdpi.com/2306-5710/3/1/6