6 wskazówek dotyczących manicure z naklejkami

Naklejki do manicure to praktyczna, prosta i piękna metoda. Tutaj powiemy Ci, jak ją zastosować.
6 wskazówek dotyczących manicure z naklejkami

Ostatnia aktualizacja: 15 maja, 2023

Naklejki do manicure to praktyczny i szybki sposób na ozdobienie paznokci. Najlepsze jest to, że uzyskujesz wszystkie atrybuty zdobienia paznokci, ale nie musisz iść do salonu piękności ani mieć dużej wiedzy w tej dziedzinie.

Wystarczy znaleźć naklejki, które ci się podobają. Po ich aplikacji paznokcie wyglądają tak, jakby pracowała na nich profesjonalna manikiurzystka. W tym artykule opowiemy Ci, jak wykorzystać te łatwe w użyciu naklejki do manicure .

Czym są naklejki do manicure i jakie są ich zalety?

Stosowanie naklejek to jeden z najpopularniejszych trendów w manicure. Są bowiem bardzo łatwe w użyciu, a wszystko, co musisz zrobić, to przykleić naklejkę do paznokcia lub jego części.

Ponadto ta procedura obiecuje doskonałe wykończenie bez spędzania godzin w salonie lub narażania paznokci na infekcje spowodowane zanieczyszczonymi narzędziami lub stosowaniem chemikaliów.

Publikacja w Actas Dermo-Sifilográficas ostrzega, że utrwalanie paznokci substancjami zawierającymi akrylany wiąże się z alergicznym kontaktowym zapaleniem skóry.

Z drugiej strony manicure z naklejkami wyróżnia się wieloma zaletami. Jedną z nich jest możliwość wykonania dowolnego projektu, od najdyskretniekszego po najbardziej wyszukany.

W rzeczywistości Koreańskie Towarzystwo Urody i Sztuki ocenia, że naklejki do manicure mogą odtworzyć w sposób prawie identyczny dowolną grafikę lub wzór. W sklepach, które sprzedają produkty do paznokci można je znaleźć w różnych kolorach, wzorach, z brokatem lub tłoczone. Jest tam wszystko!

¿De qué van las pegatinas para manicura y cuáles son sus ventajas?
Naklejki na paznokcie można nałożyć w kilku prostych krokach. Ponadto oferują różne style.

Rodzaje naklejek do manicure

Istnieją dwa podstawowe rodzaje naklejek na paznokcie: samoprzylepne i na bazie wody. Pierwsze nakłada się po oderwaniu rysunku z folii i przyklejeniu go do paznokcia. Drugie wymagają namoczenia kleju w celu jego rozluźnienia i przeniesieniu go na paznokieć poprzez dociśnięcie.

Z drugiej strony naklejki mogą być kompletne lub częściowe. Nakleja się je po nałożeniu lakieru: w kolorze, albo transparentnego z połyskiem. W obu opcjach to naklejka nadaje efekt końcowy. W tym celu można znaleźć kalkomanie w następujących modelach:

 • Brokat
 • Wytłoczone
 • Geometryczne
 • Efekt lustra
 • Abstrakcyjne postacie
 • French manicure
 • Litery, symbole i logo
 • Karykatury i prace plastyczne
 • Srebrne lub złote iskierki
 • Nadruk zwierzęcy, kwiaty lub paski
 • Gładkie lub w kolorze lakieru, zwykłe, jednokolorowe lub wielokolorowe

Myślimy, że spodoba ci się również ten artykuł: Wegański manicure: czym jest i jakie są jego zalety?

Wskazówki dotyczące manicure z naklejkami

Istnieją dwie podstawowe wskazówki dotyczące udanego manicure z naklejkami. Pierwsza dotyczy dokładnego zapoznania się z instrukcją producenta. Niektóre kalkomanie będą bowiem wymagały pewnych czynności w celu prawidłowego przyklejenia – na przykład te na bazie wody.

Drugą istotną wskazówką jest oczyszczenie paznokci, ponieważ pozostawienie śladów poprzedniego lakieru lub tłustych plam oznacza, że kalkomania nie będzie się dobrze trzymać. Na tym etapie nie zapomnij odsunąć skórek, ponieważ dzięki temu zdobienie będzie wyglądało schludnie. Poniżej wymieniono inne sugestie.

1. Wybierz naklejki do manicure w zależności od rozmiaru paznokci

Przed naklejeniem naklejek dobrze jest wziąć pod uwagę rozmiar i kształt paznokci. Jeśli masz krótkie paznokcie, wybierz te z drobnymi szczegółami, ponieważ bardzo prawdopodobne jest, że będziesz musiała je przyciąć, aby pasowały do rozmiaru paznokci. A jeśli usuniesz część wzoru, naklejka prawdopodobnie straci swój urok.

2. Spiłuj nadmiar kleju

Jeśli kalkomanie pokryją cały paznokieć, ale zauważysz minimalny margines wystający, spiłuj pozostałą część po przyklejeniu wzoru. Chociaż można je też przycinać, opiłowanie zapewni, że naklejka zrówna się z krawędzią paznokcia.

3. Używaj ich jako uzupełnienia lakieru

Naklejki na paznokcie są uniwersalne, więc mogą działać jako całkowite pokrycie lub jako uzupełnienie lakieru do paznokci.

Co to znaczy? Cóż, oprócz symulowania tradycyjnego manicure, nadruki mogą stanowić uzupełnienie lakieru. Na przykład spróbuj podkreślić białe paznokcie wzorzystymi naklejkami.

4. Upewnij się, że nie ma zmarszczek

Podczas umieszczania naklejek zacznij od wewnętrznej strony paznokcia i stopniowo rozciągaj się w kierunku końcówki, uważając, aby nie pozostawić pęcherzyków powietrza ani zmarszczek na powierzchni. Jeśli nie jest to wytłoczony wzór, nie pozwól, aby naklejka wyglądała niechlujnie.

5. Jeśli są to kalkomanie na bazie wody, przestrzegaj etapów aplikacji

Gdy naklejki są na bazie wody, zwróć uwagę na inny krok podczas odklejania i wklejania. Należy zamoczyć kalkomanię w wodzie i odczekać chwilę, aż odklei się od folii.

Po oddzieleniu od folii użyj pęsety do manicure, aby lepiej uchwycić i przykleić naklejkę. Podobnie jak w przypadku tradycyjnej procedury, przyklej wzór i zabezpiecz lakierem nawierzchniowym.

6. Spraw, by Twoje paznokcie lśniły

Po zakończeniu malowania, klejenia i przycinania nadmiaru naklejki, ostatnim krokiem jest nałożenie lakieru błyszczącego, aby nadać paznokciom połysk. Ponadto ta odmiana lakieru jest niezbędna do utrwalenia naklejek i ich ochrony ich tarciem lub uszkodzeniami, które mogłyby zepsuć manicure.

Consejos para hacer manicura con pegatinas
Aby utwardzić paznokcie po nałożeniu naklejek, wystarczy nałożyć warstwę połysku.

Jak usunąć naklejki do manicure z paznokci

Gdy chcesz zmienić model manicure lub po prostu wymienić wzór kalkomanii, nie musisz piłować, a tym samym ścierać lub maltretować paznokcia. Zmywacz do paznokci usuwa je w wygodny sposób. Wystarczy zwilżyć wacik, przyłożyć go do paznokci i delikatnie wetrzeć. To wszystko!

O czym pamiętać, jeśli chodzi o naklejki do manicure

Naklejki na paznokcie stały się alternatywą upiększania dłoni w krótszym czasie niż przy tradycyjnym manicure. Ponadto, jeśli chodzi o dekoracje, możliwości są dość szerokie. Dlatego naklejki do manicure są również stosowane jako uzupełnienie innych technik zdobienia paznokci.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Gatica-Ortega, M. E., Pastor-Nieto, M. A., & Silvestre-Salvador, J. F. (2018). Dermatitis alérgica de contacto por acrilatos en esmaltes permanentes. Actas Dermo-Sifiliográficas109(6), 508–514. https://doi.org/10.1016/j.ad.2017.08.010
 • Lee, E.-J., & Jeong, S.-Y. (2021). Design of Nail Water Decals based on Andy Warhol’s Works. The Korean Society of Beauty and Art22(4), 159–169. https://doi.org/10.18693/jksba.2021.22.4.159

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.