7 modnych technik upiększania paznokci

Modne techniki zdobienia paznokci mają na celu nieskazitelny i przyciągający wzrok wygląd dłoni. Niektóre opcje są zorientowane na dyskretne projekty, podczas gdy inne są bardziej krzykliwe. Dowiedz się o nich wszystkiego!
7 modnych technik upiększania paznokci

Ostatnia aktualizacja: 16 kwietnia, 2023

Pierwsze spojrzenie na dłoń danej osoby wiele o niej mówi. Dlatego manicure jest dziś tak popularny. W rzeczywistości istnieją różne modne techniki i style upiększania paznokci, które nadają dłoniom dodatkową oryginalność.

Od pewnego czasu metody upiększania paznokci wyszły poza granice tradycyjnego „french manicure”. Ciągle spotykamy nowe pomysły na dekorację lub innowacyjne projekty z imponującymi wykończeniami.

Co wziąć pod uwagę, aby mieć modne paznokcie

Niezależnie od tego, jaki manicure wybierzesz, ważne jest, aby wziąć pod uwagę podstawowe aspekty. Najważniejszy jest również kształt, jaki chcesz nadać swoim paznokciom. Niektóre kobiety wolą nosić je bardzo długie, inne wolą krótkie ze względu na wygodę, funkcjonalność i prostotę utrzymania.

W przypadku długich wzorów najlepsze są końcówki okrągłe lub w kształcie migdałów, podczas gdy półokrągłe krawędzie odpowiadają bardziej dyskretnemu wyglądowi. Co więcej, kolory wahają się od naturalnych odcieni a nawet nude, po bardzo odważne. Również w odniesieniu do projektów, wybór geometrycznych wzorów, cyrkonii lub prostoty zależy od gustu.

Zatem upiększanie paznokci jest sprawą osobistą. To, co robi różnicę, to technika, której używasz.

Najmodniejsze techniki upiększania paznokci

Zabiegi zdobienia mają na celu dostarczanie wrażeń dla oka i dotyku, łącząc faktury, reliefy, połysk i nieskończoność materiałów. Ponadto wykorzystuje się następujące modne techniki upiększania paznokci.

1. Akryl

Ta metoda jest uważana za przedłużenie naturalnych paznokci. Akryl oferuje imponujący a nawet ryzykowny wygląd. Sposób polega na użyciu specjalnej bazy, dodaniu proszku akrylowego i odrobiny specjalnego płynu.

Sztuczne paznokcie są następnie formowane w postaci pasty, która musi być wygładzona, aby przyswoić lakier zwykły lub hybrydowy. Efekt akrylu utrzymuje się do 1 miesiąca i pozwala bawić się zdobieniem. Paznokcie akrylowe są odporne, a także dają możliwość formowania wybranej długości.

2. Modne techniki upiększania paznokci przy użyciu żelu

Paznokcie żelowe mają 3 nałożone na siebie warstwy. Pierwsza warstwa to lakier bazowy, druga to kolor polerowany, a ostatnia odpowiada zabezpieczeniu. Następnie każdą powłokę suszy się lampą ultrafioletową.

Żel wygląda bardziej naturalnie niż manicure akrylowy, chociaż uniemożliwia ekstremalne długości. Dzięki temu efekt jest elastyczny, świeży i lśniący.

Nie mają tendencji do odpryskiwania, tak jak akrylowe przedłużenia. Ponadto wysychają dość szybko, a proces jest wolny od szkodliwych oparów.

Ponadto utrzymują się od 3 do 5 tygodni, pod warunkiem, że są dobrze nałożone. Inaczej łatwo się odklejają.

Uñas en żel.
Żele do paznokci pozwalają na długotrwały manicure.

3. Miękki żel

Miękkie paznokcie żelowe to odmiana tipsów. Technika jest szybka i wygodna; podstawą jest przyklejenie tipsów żelowych. Ponadto klej stanowi jednocześnie trwały lakier bazowy utwardzany światłem LED.

Wykończenie jest lekkie, elastyczne choć nieco grube. Co więcej, długość miękkiego żelu można dostosować do upodobań i utrzymuje się do 4 tygodni, zależnie od wzrostu naturalnych paznokci.

4. Poly żel

Stworzenie tego systemu manicure łączy w sobie nowość paznokci żelowych i akrylowych. Polega na nałożeniu pudru akrylowego na żelowe podłoże, otwierając możliwość formowania kształtu. Wysychają również pod wpływem światła LED lub ultrafioletowego i nie są tak sztywne.

To komfortowe paznokcie, których utrzymanie przedłuża się o co najmniej 2 tygodnie. Następnie, aby je usunąć, poleruje się lakier. Jeśli po opiłowaniu nadal pozostają resztki żelu, zanurz paznokieć w odrobinie acetonu.

5. Żelowe paznokcie

Żelowe paznokcie stanowią świetną bazę pod przezroczyste kolory. Aby je pomalować, zmieszaj dowolny odcień z lakierem bezbarwnym, składnikiem zapewniającym efekt krystaliczności. Technikę wykonuje się na sztucznych paznokciach, które przedłużają prawdziwe.

6. Modne techniki upiększania paznokci: Nail art

Przesadnie długie lub minimalistyczne „sztuki zdobienia paznokci” obejmują wszystkie pomysły, które przychodzą Ci do głowy. Modne techniki upiększania paznokci wykorzystują wiele elementów:

  • Brokat.
  • Cyrkonie.
  • Wytłoczenia.
  • Krawędzie trójkątne.
  • Rysunki z grą wizualną.
  • Kolory neonowe, nude, matowe lub łączone.

Każdy, kto wykonuje manicure, wchodzi w świat magii. Oryginalność projektu zależy od umiejętności.

Sztuka zdobienia paznokci.
Sztuka zdobienia paznokci nie zna granic. Kolory i wzory układa wyobraźnia.

7. Półtrwały lakier do paznokci

Paznokcie pomalowane półtrwałym lakierem do paznokci wyróżniają się nienagannością i naturalnością. Jest to elegancka technika, idealna do noszenia w oficjalnych środowiskach.

System nie jest trudny. Wystarczy spiłować paznokcie, aby nadać im pożądany kształt i nałożyć kilka warstw emalii transparentnej lub nude .

Sekret polega również na tym, że farby są na bazie żelu i utrwalane lampą. Manicure utrzymuje się co najmniej kilka tygodni i usuwa się go zmywaczem do paznokci.

Modne techniki upiększania paznokci a środki ostrożności

Food and Drug Administration (FDA) zaleca sprawdzanie etykiet kosmetyków do manicure, aby poznać skład i zapobiec reakcjom alergicznym.

Ze swojej strony Mayo Clinic zaleca również odwiedzanie wyłącznie salonów kosmetycznych posiadających aktualne licencje i zatrudniające certyfikowanych techników. Ponadto instytucja sugeruje zwrócenie uwagi podczas zabiegu, aby uniknąć złego traktowania skórek i aby wszystkie instrumenty były czyste i zdezynfekowane.

Pielęgnacja paznokci po zastosowaniu modnych technik

Dla utrzymania techniki manicure ważne jest również oczyszczanie paznokci. Nigdy nie zapominaj o starannym osuszaniu rąk, ponieważ możesz złapać grzybicę paznokci. Nie naciskaj ich ani nie obgryzaj. Kiedy przyjdzie czas na ich usunięcie, najlepiej zleć to fachowcowi.

Jeśli chodzi o ogólną pielęgnację paznokci, potrzebują substancji, które sprzyjają ich ochronie i odżywianiu. Stosuj kremy nawilżające, serum lub olejki utwardzające i włącz do swojej diety produkty takie jak zielone warzywa, migdały i czerwone owoce, ponieważ korzystni wpłyną na stan paznokci.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.