Vicks VapoRub - 11 zastosowań, o których nie miałeś pojęcia

Oprócz tego, że doskonale odblokowuje drogi oddechowe, maść Vicks VapoRub pomaga nam również ukoić bóle mięśniowe. Znajduje swoje zastosowania również w kosmetyce oraz działa jako naturalny środek odstraszający owady.
Vicks VapoRub - 11 zastosowań, o których nie miałeś pojęcia
Maricela Jiménez López

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Maricela Jiménez López.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 12 lipca, 2023

Powszechnie znana i obecna w każdym domu maść Vicks VapoRub jest środkiem stosowanym na kaszel i infekcje górnych dróg oddechowych.

Wśród składników tej maści wymienić można między innymi kamforę, mentol i eukaliptus. Jest ich jednak znacznie więcej.

W dzisiejszym artykule opowiemy Ci o mało znanych zastosowaniach maści Vicks VapoRub. Z całą pewnością zainteresuje Cię przynajmniej kilka z nich.

Vicks VapoRub i jego mało znane zastosowania

1. Doskonale się sprawdza jako środek odstraszający owady

Produkt ten stanowi doskonały środek odstraszający owady. Jedyne, co musisz zrobić to postawić w pomieszczeniu otwarty pojemnik z maścią. Efekt jest praktycznie natychmiastowy.

Komar na skórze

Komary i muchy automatycznie się od Ciebie oddalą. Jeżeli nie posiadasz w domu repelentu, nie masz powodu do zmartwienia, wystarczy Vicks VapoRub.

Masz ochotę dowiedzieć się więcej? Może zainteresuje Cię również artykuł: Jak sprawić, by owady trzymały się z dala od domu?

2. Przynosi ulgę w bólu głowy

Dzięki temu, że Vicks VapoRub zawiera mentol, doskonale reguluje ciśnienie krwi i przynosi ulgę, gdy pojawia się u nas ból głowy. Wystarczy wetrzeć nieco maści w czoło i gotowe.

3. Stanowi doskonały środek złuszczający

Doskonałym pomysłem jest nasmarowanie maścią Vicks VapoRub pięt i nałożenie skarpetek na całą noc. Kolejnego poranka umyj stopy i zetrzyj skórę pięt za pomocą pumeksu. Powtarzaj czynność kilka dni z rzędu. Efekty Cię zachwycą.

 

4. Pomaga szybko osiągnąć płaski brzuch

Aby osiągnąć wymarzony efekt, jakim jest płaski brzuch, należy zmieszać łyżkę kamfory, łyżkę alkoholu, łyżkę sody oczyszczonej i pół słoiczka maści Vicks VapoRub. Stosuj tę maść przed ćwiczeniami, wcierając ją w brzuch bądź inne obszary ciała, o które chcesz zadbać.

Zabieg na brzuch z maścią Vicks VapoRub

Następnie owiń je folią aluminiową. Pozostaw na kilka minut a następnie zmyj obficie wodą. Jeżeli wykonasz tę czynność dwa do trzech razy w tygodniu, już niedługo zauważysz pozytywne rezultaty. Działa to bowiem jak krem odchudzający.

5. Pomaga zniechęcić zwierzaki do wspinania się na meble

Jeżeli dzieje się tak u Ciebie w domu, a chcesz temu zapobiec szybko i w nieskomplikowany sposób, wystarczy, że umieścisz nieco produktu na obszary, na których nie chcesz, żeby znajdował się Twój zwierzak.

Sofa skórzana

Będzie to skuteczne, ponieważ zarówno psy jak i koty nie znoszą zapachu mentolu. Jeżeli zatem chcesz uchronić swoje meble przed zwierzętami, wykorzystaj Vicks VapoRub i gotowe!

6. Vicks VapoRub pomaga zmniejszyć rozstępy

Ta wspaniała maść jest również w stanie pomóc Ci zredukować rozstępy. Wystarczy, że zastosujesz ją bezpośrednio na skórę. W ciągu około dwóch tygodni będziesz w stanie zauważyć wyraźną poprawę.

7. Pomaga zwalczyć grzybicę paznokci

Jeżeli pojawiła się u Ciebie grzybica paznokci, rozwiążesz ten problem stosując maść Vicks VapoRub. Po prostu nałóż na paznokcie nieco maści i okryj je, na przykład nakładając skarpetki. Następnego poranka umyj nogi i obetnij paznokcie. Powtarzaj czynność do czasu, gdy zauważysz poprawę.

Piękne dłonie

Może zainteresuje Cię również artykuł: Grzybica paznokci – pozbądź się jej za pomocą kurkumy

8. Pomaga zmniejszyć sińce

Jeżeli pojawiły się u Ciebie nieestetyczne sińce, możesz zmniejszyć ten problem aplikując produkt na skórę. Siniaki znikną bardzo szybko.

9. Przynosi ulgę w bólu ucha

Jeżeli pojawił się u Ciebie ból ucha, możesz przynieść sobie ulgę umieszczając nieco maści Vicks VapoRub na waciku i wkładając do ucha. Pozostaw tam, aby substancja wchłonęła się w skórę. Możesz aplikować wielokrotnie.

Ból ucha

Tym niemniej pamiętaj, że mimo wszystko należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ maść służy jedynie zmniejszaniu bólu, ale nie usuwa źródła problemu.

10. Poprawia wygląd skóry w przypadku trądziku

Ogólnie rzecz biorąc maść Vicks VapoRub, bardzo poprawia wygląd skóry i służy ludziom, którzy mają problemy z trądzikiem. Zaaplikuj nieco maści na wypryski i zauważysz szybką poprawę. Aby uzyskać większe rezultaty, stosuj maść na noc.

 

11. Vicks VapoRub jest idealny na bóle mięśni i bóle pleców

Ta niezwykła maść doskonale odpręża spięte mięśnie. Aby osiągnąć ten efekt, należy masować napięte obszary ciała aż poczujesz ulgę.

Bóle pleców

Zanim zaczniesz to wszystko robić, musisz ustalić, czy nie masz alergii na składniki tego leku. Aby wykonać próbę, nałóż nieco maści na niewielki obszar ciała i sprawdź, czy nie wywołuje u Ciebie szczypania lub swędzenia oraz zaczerwienienia. Jeżeli zauważysz u siebie te objawy, nie stosuj maści Vicks VapoRub.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.