Utrata wagi bez uczucia głodu? To możliwe!

· Kwiecień 19, 2018
Jeśli chcesz schudnąć, musisz umieć odróżnić głód od pragnienia. Jeśli masz ochotę coś zjeść, najpierw wypij szklankę wody, aby upewnić się, że rzeczywiście odczuwasz głód.

Powszechnie uważa się, że utrata wagi oznacza głodówkę. Prawda jest taka, że stałe głodzenie się spowoduje jedynie, że nasz metabolizm będzie coraz bardziej zwalniał, co w rzeczywistości wywoła przybieranie na wadze.

W tym poście przedstawimy Ci 6 prostych strategii, które pomogą Ci poprawić swój styl życia. Zobaczysz, że utrata wagi bez uczucia głodu jest możliwa.

Utrata wagi bez uczucia głodu dzięki kilku prostym poradom

1. Nie omijaj posiłków

Pomijanie posiłków powoduje, że w organizmie zostają uruchomione mechanizmy oszczędzania energii. Innymi słowy, nasze ciało zaczyna zużywać mniej energii, odkładać na później rezerwy żywieniowe, a w dodatku najprawdopodobniej ze względu na silne uczucie głodu, Twój następny posiłek będzie znacznie cięższy niż powinien,

Twoje ciało będzie starało się oszczędzać energię, którą pobiera, szczególnie w postaci tłuszczu, który nagromadzi się w brzuchu. Osady tłuszczowe zwiększają ryzyko wystąpienia stłuszczenia wątroby i chorób sercowo-naczyniowych.

utrata wagi bez uczucia głodu, kobieta je

Ze wszystkich wymienionych powyżej powodów, omijanie posiłków powoduje przybranie kilku dodatkowych kilogramów.

 • Strategia odchudzania polega na wprowadzeniu 3 głównych posiłków dziennie (śniadanie, obiad i kolacja) ze zdrową przekąską pomiędzy nimi.
 • Jedząc w ten sposób, uzyskasz wszystkie potrzebne składniki odżywcze, zapobiegniesz zmianom metabolicznym i utrzymasz idealną wagę.

2. Wprowadź do diety wystarczającą ilość błonnika

Warzywa i owoce dostarczają błonnik, który sprawi między innymi, że będziesz dłużej przeżuwać jedzenie, co pomoże Twojemu mózgowi poczuć się usatysfakcjonowanym mniejszą porcją.

Z punktu widzenia żołądka, rozpuszczalny błonnik pomagają opróżnić żołądek i zwiększyć rozdęcie, co przedłuża uczucie pełności.

Przejście pokarmu przed jelito cienkie trwa dłużej, więc uzyskanie wystarczającej ilości błonnika tworzy warstwę wiskozową, która pomaga zmniejszyć wchłanianie glukozy, lipidów i aminokwasów.

Wreszcie, błonnik stymuluje produkcję soli żółciowych i prowadzi do obniżenia poziomu cholesterolu.

Włączenie błonnika do codziennej diety jest niezbędne, aby możliwa była utrata wagi bez uczucia głodu. Najwięcej błonnika znajdziesz w pełnych ziarnach, warzywach i owocach.

3. Zwracaj uwagę na jakość jedzenia

Nadmiar kilogramów zwykle jest wynikiem niezdrowych wyborów dotyczących posiłków lub przekąsek.

Jeśli często jesz słodycze o wysokim poziomie tłuszczów nasyconych, zawierających rafinowany cukier, doprowadzisz do większego nagromadzania się tłuszczu. Ma to bezpośredni wpływ na Twoją wagę i zdrowie.

utrata wagi bez uczucia głodu, kobieta zjada czekoladę

Uczenie się, jak dokonywać lepszych wyborów żywieniowych, szczególnie podczas podjadania, będzie bardzo pomocne w utracie wagi bez uczucia głodu. Wybieraj żywność, która jest dobrym źródłem składników odżywczych, wysokiej jakości węglowodanów i błonnika, takich jak:

 • Owoce
 • Krakersy z pełnego ziarna
 • Warzywa
 • Chude białka, takie jak niektóre rodzaje sera, tuńczyk i jogurt
 • Gorące napary takie jak herbata zielona lub rumiankowa
 • Czekolada z co najmniej 70% kakao
 • Orzechy i nasiona

Jeśli masz słabość do słodyczy lub bardzo słonych potraw i często masz na nie ochotę, wybierz bardziej domowe alternatywy:

 • Użyj miodu jako słodzika.
 • Przygotuj swoje słone przekąski w domu. Możesz nawet dodać inne przyprawy, aby poprawić smak.
 • Używaj owoców, aby słodzić potrawy zamiast stosować rafinowany cukier.

4. Kontroluj swój niepokój

Wielokrotnie przeszkodą w utracie wagi jest silne uczucie niepokoju, które pojawia się w określonych momentach dnia, szczególnie po południu.

Prawdziwy korzeń lęków, związanych z jedzeniem, jest nieznany.

Jednak specjaliści mają kilka hipotez z tym związanych.

 • Komfort psychosomatyczny.
 • Rozproszenie uwagi kognitywnej.
 • Próba ukrycia innych emocji.

Chociaż kontrolowanie lęku nie jest łatwe, nie jest to niemożliwe. Wewnętrzna siła jest absolutną koniecznością do osiągnięcia sukcesu.

Dobra strategia odchudzania bez uczucia głodu, wyznacza łatwe do osiągnięcia cele, dzięki czemu opuścisz strefę komfortu. Pamiętaj, że jesz, aby żyć, a nie na odwrót.

5. Pij wystarczającą ilość wody

utrata wagi bez uczucia głodu, pij wod€

70% ludzkiego ciała składa się z wody, co czyni ją niezbędnym składnikiem do życia. Jednak zbyt często nie udaje nam się dostarczyć nawet połowy ilości wody potrzebnej naszemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania.

W rezultacie, czasami możemy pomylić  głód z pragnieniem.

Według niektórych badań, to zamieszanie wynika z tego, że te same mechanizmy neuronalne, które sygnalizują pragnienie, pobudzają również głód, a mechanizmy te nie są selektywne.

Aby utrata wagi bez uczucia głodu była możliwa, picie wody w momencie gdy poczujesz głód, jest kluczowe.

Idealna ilość wody spożytej w ciągu dnia wynosi od 6 do 8 szklanek.

6. dobrze zaplanuj posiłki

Aby schudnąć bez konieczności głodzenia się, musisz zacząć planować posiłki, jeszcze przed wyjściem po zakupy. Spróbuj zaplanować cotygodniowe menu, co pozwoli Ci sporządzić listę produktów i ilość jaką potrzebujesz.

Planowanie pozwoli Ci spędzić mniej czasu na wybieraniu produktów spożywczych w sklepie. Następnie możesz na bieżąco przygotowywać posiłki każdego dnia, lub część dań zamrozić na następne dni.

Dzięki dobremu planowaniu, możesz wymyślić alternatywy dla swoich ulubionych dań, aby Twoje menu było różnorodne i zbyt szybko Ci się nie znudziło.

Wykorzystaj te proste strategie w praktyce, a zobaczysz że utrata wagi bez uczucia głodu jest możliwa i to w bardzo krótkim czasie.

Unikaj efektu joja. Zadbaj o aktywność fizyczną, która pomoże zahować mięśnie w dobrej formie i efektywnie spalać tłuszcz.

Już dzisiaj wprowadź te nawyki w życie!