Usuń odciski za pomocą aspiryny!

7 stycznia, 2019
Choć trudno w to uwierzyć, aspiryna może skutecznie zwalczać odciski i grzybicę stóp. Jej naturalne właściwości redukują także stany zapalne.

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważną rolę odgrywają nasze stopy i zapominamy, że aby mogły pozostać zdrowe i piękne, wymagają one szczególnej troski. Bez wątpienia codzienne obtarcia i odciski niekorzystnie wpływają na ich stan.

Jeśli zastanowimy się chwilę nad pracą, jaką wykonują stopy w ciągu dnia, uświadomimy sobie, że muszą one znosić ciężar całego ciała i nacisk przy każdym kroku. Nic dziwnego zatem, że na stopach często pojawiają się odciski i inne niedoskonałości.

Tego typu problemy są nie tylko nieestetyczne, ale mogą również wywoływać ból i stany zapalne. Dlatego tak ważne jest nauczyć się odpowiednio dbać o stopy. Opisane poniżej domowe sposoby pomogą twoim stopom odzyskać naturalne piękno i zdrowie.

Proponujemy poniżej prosty domowy sposób na wykorzystanie aspiryny – dzięki niej odciski i martwy naskórek pozostaną tylko przeszłością!

Aspiryna – sposób na odciski

Aspiryna pomaga leczyć odciski

Kwas acetylosalicylowy, czyli potocznie aspiryna, jest lekiem stosowanym na całym świecie do zwalczania bólu głowy, gorączki i niektórych zaburzeń układu krążenia. 

Jest jednym z najczęściej przepisywanych środków przeciwbólowych. Zostało również udowodnione, że posiada właściwości przeciwzapalne i neuroprotekcyjne.

Jednak możliwości jej zastosowania wykraczają daleko poza uśmierzanie bólu i obniżanie ryzyka uszkodzenia serca. Aspiryna ma także zastosowanie w kosmetyce. Na przykład używa się jej w walce z trądzikiem, przebarwieniami i innymi zanieczyszczeniami na twarzy.

Wykazano również, że aspiryna jest skutecznym środkiem w leczeniu grzybicy stóp i odcisków, które tworzą się w wyniku nieustannego nacisku. Zawiera rozpuszczalny w kwasach składnik, zwany kwasem beta-hydroxy, który jest wykorzystywany przez wiele firm do produkcji kosmetyków złuszczających.

Co więcej, ten naturalny lek redukuje stany zapalne, poprawia krążenie i uśmierza ból w tym obszarze ciała. Jako że wiele osób nie wie jeszcze jak niesamowity wpływ na stopy ma ten naturalny środek, chcemy pokazać, jak wykorzystać jego wspaniałe zalety.

Przeczytaj także artykuł: Modzele – usuń je domowymi metodami!

Jak usunąć odciski za pomocą aspiryny?

Tabletki aspiryny

Ten sposób jest tani, skuteczny i delikatny dla skóry!

Składniki

 • 4 tabletki aspiryny
 • Cytryna
 • 1 łyżka stołowa wody
 • Pumeks
 • Bawełniane skarpetki

Sposób przygotowania

 • Rozgnieć cztery tabletki aspiryny w moździerzu. Jeśli nie masz moździerza, możesz użyć widelca lub jakiegoś ciężkiego przedmiotu.
 • Przełóż rozgniecioną aspirynę do czystej szklanki i odstaw ją.
 • Przetnij cytrynę na pół i wyciśnij z niej sok.
 • Zmieszaj sok z cytryny z rozgniecioną aspiryną i dodaj nieco wody, aby powstała gęsta pasta.

Sposób użycia

 • Oczyść stopy i nałóż pastę na odciski.
 • Załóż skarpetki lub owiń stopy ręcznikiem.
 • Odczekaj 20-30 minut, a następnie zmyj pastę ciepłą wodą.
 • Pocieraj delikatnie pumeksem obszary, na których znajdują się odciski, aby je usunąć.
 • Osusz stopy i powtarzaj zabieg dwa razy w tygodniu.
 • Twoje stopy natychmiast staną się gładsze i zdrowsze.

Przeczytaj także artykuł: Idealne stopy w 15 minut!

Dodatkowe wskazówki

Stopy i krem

 • Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty i zapobiec komplikacjom, unikaj noszenia butów na obcasie oraz innych ciasnych butów. Nie jest to obuwie służące zdrowiu stóp.
 • Kup wazelinę i używaj jej do nawilżania stóp. Produkt ten pomoże zatrzymać wilgoć wewnątrz skóry i zapobiegać tworzeniu się odcisków.
 • Zawsze odpowiednio czyść i dezynfekuj buty, aby zapobiec infekcjom, nie tylko grzybiczym.
 • Jeśli ból i zapalenie spowodowane przez odciski nie zmaleją w ciągu dwóch tygodni, skonsultuj się z lekarzem, który zdiagnozuje problem i zaleci stosowne leczenie.

Wypróbuj tę prostą metodę oraz inne opisane wyżej rady, aby zapewnić stopom zdrowie i świetny wygląd.

Będziesz zaskoczony tym, jak ten niewielki wysiłek włożony w troskę o stopy zaprocentuje ich świetnym samopoczuciem. Nie czekaj!

Vane, J. R., & Botting, R. M. (2003). The mechanism of action of aspirin. In Thrombosis Research. https://doi.org/10.1016/S0049-3848(03)00379-7

Menz, H. B., & Morris, M. E. (2005). Footwear characteristics and foot problems in older people. Gerontology. https://doi.org/10.1159/000086373

Ryan, P., Baird, G., & Benfanti, P. (2007). Hereditary Painful Callosities: Case Report and Review of the Literature. Foot & Ankle International. https://doi.org/10.3113/FAI.2007.0377

Akdemir, O., Bilkay, U., Tiftikcioglu, Y. O., Ozek, C., Yan, H., Zhang, F., & Akin, Y. (2010). ORIGINAL ARTICLE: New alternative in treatment of callus. The Journal of Dermatology. https://doi.org/10.1111/j.1346-8138.2010.00978.x

Bortoletto, M. S. S., De Andrade, S. M., Matsuo, T., Haddad, M. D. C. L., González, A. D., & Silva, A. M. R. (2014). Risk factors for foot ulcers – A cross sectional survey from a primary care setting in Brazil. Primary Care Diabetes. https://doi.org/10.1016/j.pcd.2013.04.003

Potrykus, I., Harms, C. T., & Lörz, H. (1979). Callus formation from cell culture protoplasts of corn (Zea mays L.). Theoretical and Applied Genetics. https://doi.org/10.1007/BF00267709