Udrażnianie toalety bez użycia przepychacza sanitarnego

Udrażnianie toalety bez użycia przepychacza sanitarnego

Ostatnia aktualizacja: 22 marca, 2023

Sposoby na udrażnianie toalety powinny być powszechnie znane. Dlatego dobrze jest wiedzieć, jak w prosty i bardzo szybki sposób rozwiązać ten często spotykany problem – nawet jeśli nie dysponujesz przepychaczem sanitarnym.

Znajomość odpowiednich sztuczek, wyciągnie Cię z kłopotów i pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Czytaj dalej, i zapamiętaj nasze sztuczki, a zablokowana toaleta nigdy więcej nie okaże się problemem zbyt trudnym do rozwiązania!

Udrażnianie toalety – domowe sztuczki

Toaleta może się zatkać z różnych powodów, a niedrożność może osiągnąć różne poziomy. Bez względu na to, z jakim przypadkiem się zetkniesz, powinieneś wiedzieć, że istnieją bardzo proste domowe sposoby rozwiązania tego problemu. Nie wymagają przy tym wydawania dużych pieniędzy i pozwalają rozwiązać problem bez użycia przepychacza sanitarnego.

1. Użyj gorącej wody

Pierwsza sztuczka, aby udrożnić toaletę bez tłoka, jest najprostsza na świecie: wymaga tylko odrobiny gorącej wody. Ta wskazówka jest bardzo przydatna, gdy blokada jest generowana przez papier toaletowy lub coś, co można łatwo rozcieńczyć.

Oto co należy zrobić:

 1. Zagotuj dwa litry wody.
 2. Wyłącz ogrzewanie i z impetem wlej płyn do toalety. Należy uważać, aby się przy tym nie poparzyć.
 3. Pozwól wodzie działać przez kilka minut i spłucz toaletę, aby sprawdzić, czy przeszkoda została usunięta.
 4. Jeśli nadal nie działa dobrze, dodaj trochę sody oczyszczonej bezpośrednio do toalety i powtórz procedurę z gorącą wodą.
Gorąca woda
Możesz zagotować 2 litry wody i wlać ją bezpośrednio do toalety, aby ją odblokować.

2. Mieszanka sody oczyszczonej i octu

Kontynuując domowe sposoby na udrażnianie toalety bez tłoka, możemy znaleźć idealną i nieuniknioną parę z naszych domowych środków czyszczących: sodę oczyszczoną i ocet.

W takim przypadku mieszanka będzie służyć do usuwania przeszkód, które nie są spowodowane przez ciała stałe. Oto co należy zrobić:

 1. Do miski wsyp 3 łyżki sody oczyszczonej.
 2. Następnie dodaj 2 szklanki octu i pozwól zajść reakcji.
 3. Uzyskany produkt wlej do toalety i pozwól mu działać przez 5 minut.
 4. Przepłucz zbiornik i sprawdź, czy zator zniknął.

3. Płyn do mycia naczyń

Płyn do mycia naczyń jest bardzo przydatny do udrażniania toalety, ponieważ smaruje rurę odpływową. Dzięki temu blokada znika raz na zawsze.

 1. Wlej pół szklanki płynu do mycia naczyń do toalety.
 2. Pozwól mu działać przez kilka minut i sprawdź, czy sztuczka zadziałała.

Jeśli nie masz mydła w płynie, nie martw się. Możesz użyć kawałków stałego mydła do rąk. W takim przypadku wykonaj poniższe czynności:

 1. Posiekaj stałe mydło.
 2. Następnie dodaj kawałki do dwóch szklanek wody i pozwól im się rozpuścić.
 3. Możesz rozdrobnić je rękoma, używając do tego rękawiczek, aby mydło dobrze się rozprowadziło w wodzie.
 4. Uzyskany płyn umieść w toalecie i pozwól mu działać.

4. Użyj wieszaka z drutu

Jednym z najłatwiejszych sposobów odblokowania toalety w przypadku stałego przedmiotu, który wpadł do toalety, jest użycie wieszaka z drutu. Wszystko, co musisz zrobić, to:

 1. Zdemontować i wyprostować druciany wieszak na ubrania.
 2. Weź szmatkę, aby mocniej chwycić hak i zabezpieczyć go.
 3. Mając gotowe przybory, będziesz mocno naciskać na przedmiot, który powoduje problem. Zrób to ruchem okrężnym.
 4. Następnie spłucz wodę i sprawdź, czy ta domowa sztuczka już zadziałała.
Wieszaki do ubrań
Jeśli masz druciany wieszak do ubrań, którego nie używasz, możesz nim wykonać udrażnianie toalety.

5. Coca-Cola może być również doskonałym sprzymierzeńcem w udrażnianiu toalety

Ostatni z domowych sposobów na udrażnianie toalety bez tłoka to dobrze znany napój, który ma niesamowite działanie na udrażnianie rur – i to nie tylko łazienkowych. Coca-Cola zawiera kwas węglowy i kwas fosforowy, które mogą działać na wszystko, co uniemożliwiało prawidłowe działanie toalety.

Wlanie tego płynu do toalety pomoże również wyeliminować rdzę, która jest powszechna w rurach. W rzeczywistości badania wskazują, że benzoesan sodu, zawarty w napoju, działa jako inhibitor korozji.

Sposób użycia:

 1. Odmierz 2 szklanki produktu i wlej go do toalety.
 2. Pozwól mu działać przez kilka minut i sprawdź, czy wszystko jest w porządku.
Coca-Cola
Coca-Cola może być użyta do odblokowania toalety bez użycia tłoka.

Jak zapobiegać zatkaniu toalety

Teraz gdy wiesz, jak odblokować toaletę bez użycia przepychacza sanitarnego, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak unikać powstawania problemu. Aby to zrobić, pamiętaj o następujących kwestiach:

 • Zadbaj o swoją toaletę, aby nie dostały się do niej żadne przedmioty, które mogłyby ją zatkać. Najlepiej nie umieszczać produktów na wierzchu zbiornika, aby zminimalizować ryzyko zatkania.
 • Za każdym razem, gdy czyścisz toaletę, powtórz sztuczkę z gorącą wodą z sodą oczyszczoną, aby usunąć zanieczyszczenia, które przyklejają się do rur.
 • Trzymaj klapę sedesu opuszczoną, zwłaszcza jeśli masz małe dzieci, aby upewnić się, że wpadną do niej przypadkowe przedmioty.
 • Trzymaj dobre gumowe rękawice w pobliżu toalety, aby jak najszybciej móc usunąć wszystko, co do niej wpadnie.

Udrażnianie toalety bez przepychacza sanitarnego nie jest trudne

Odblokowanie toalety bez przepychacza sanitarnego jest możliwe, proste i bardzo tanie. Z pewnością wiele produktów, o których tutaj mówiliśmy, masz w domu. Zaoszczędzą one zarówno Twój czas, jak i pieniądze.

Zanim więc wezwiesz hydraulika, wypróbuj kilka sztuczek, którymi się z Tobą podzieliliśmy. Jeśli jednak zator jest ekstremalny i nic innego nie działa, powinieneś zwrócić się do profesjonalisty.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.